Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Siófoki kórház szülészetéről...

Siófoki kórház szülészetéről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

2 szülőszoba van, egy "modernebb" egy ágyas, állítólag ezt szeretik jobban az orvosok. Én ebben szültem. Van egy kétágyas is, függönnyel elválasztva. Ebben a szobában van labda és fürdőkád. Állítólag lehet ezeket használni vajúdás közben, de kitolni csak ágyon lehet, hátonfekve, láb kengyelben. Hashajtó kúpot adnak (nálam elfelejtette a szülésznő) és borotválnak is. Mikor bemész aláíratnak pár papírt, hogy mindenbe beleegyezel. Nekem nem nagyon magyarázták mi van benne. (Ha nem fájt volna úgy, lehet hogy jobban elolvasom.) Első szülésnél kötelező a gátmetszés. Elmondás alapján néhány orvos rutinból adja az oxitocint is. Érzéstelenítés nem igazán van, kevés az altatóorvos. Legalábbis ez éjszaka biztos. Szülés után 2 órát még a szülőszobában a babával lehet lenni. Bár azt mondják, hogy kibújás után rögtön odaadják ez nem igaz, csak pár perc után adják oda, miután kap pelenkát, lemérik stb.

A gyerekágyon 2 és 3 ágyas szobák vannak, mindegyikhez van saját fürdő (zuhanyzóval és wc-vel). WC papír, kéztörlő, szappan nincs. Illetve a babának pelenkát is neked kell vinni. A szobák amúgy tiszták, legalábbis nekem nem volt vele gondom.

Reggel jönnek vizitelni az orvosok, nálunk annyi volt, hogy megkérdezték hogy vagyunk és mentek is tovább. A babákat azért jobban megvizsgálták. Az egyik gyerekorvos szoptatási tanácsadó is, tehát nagyon szopi barát az osztály, tápszert, cukros vizet nem adnak.


Mit hagytam ki? Kérdezz még nyugodtan, válaszolok. 10 hónappal ezelőttiek a tapasztalataim.

2016. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm és gratulálok a 10 hónapos babádhoz! :) Nagyon részletes volt a válasz. Az orvosokról és a szülésznőkről mi a véleményed? Volt fogadott?
2016. jan. 26. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Privátban írtam. :)
2016. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!