Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor kiderült a terhesség...

Amikor kiderült a terhesség milyen volt az első vizsgálat?

Figyelt kérdés
Barátnőm most várja az első babát, bement az apuka is a vizsgálatra. Egyből hüvelyi ultrahangot csinált a doki, pedig már 9 hetes volt. Mindig a hüvelyi UH az első vagy lehet hasi is? Nekem olyan nyomasztó érzés lenne hogy ott nyomja fel a doki a hüvelyi UH gépet a párom meg bent van és látja. Gondolom a páromat is zavarná hogy egy idegen pasi ott nyúlkál bennem. De mindenképp szeretném majd hogy első alkalommal ő is lássa a babát ne csak én.
2016. jan. 26. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

12. hétig a hüvelyi UH a pontosabb.

Amúgy az "idegen pasi" a szülésnél is nyúlkálni fog benned, sőt, akkor fog igazán! Ha azt szeretnéd, hogy a párod a szülésnél is ott legyen, akkor nem árt, ha megszokja a gondolatot....

2016. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 hetesen voltunk uh-n, jött a párom is, hüvelyi volt.

Hölgy csinálta, a dokim közben a rendelőben várt bennünket, (egy külön kis szobában csinálták az uh-t)

A párom nem azt nézte, hogy velem "mit csinálnak, mit-hova dugnak", hanem a monitort..

Élvezte, azóta is jön velem.

2016. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

nekem első terhességemnél hasit csinált a doki, de őt más okok miatt otthagytuk, azt a terhességet elvetéltem a 9. héten.


a második terhességemnél a szonográfus hüvelyi uh-t csinált.


a férjem természetesen mindkettőn ott volt. és biztosan a mi érzelmi intelligencia-szintünkkel van baj, de a férjem tudja, hogy az orvosok lehetnek férfiak is (pl. a férjem is doktor), és nem nyúlkál bennem a doki egyébként sem, hanem mondjuk ha rákszűrés van, akkor sem nyúl fel a teljes karjával.:)


jaj, és remélem, nem nyomja fel neked a doki az uh gépet, mert az egy hatalmas gép, reméljük, csak uh fejet fogja.:))

2016. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem tudom mit kell bunkózni, nyilván az Uh fejre gondoltam. de ha lenne egy kis eszed honnan tudjam hogy néz ki mivel még nem volt terhességem. De neked küldöm az egész gépet ;)

2016. jan. 26. 19:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első uh nekem is hüvelyi volt 7 hetesen. Én elmondtam a férjemnek, hogy mire számíthat. Nem az orvosommal foglalkozott, nagy szemekkel bámulta a képernyőt, észre se vette, hogy vizsgált meg.
2016. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Párom elmondása szerint őt sem zavarná a helyzet :) Csak így is mindig olyan feszélyezve érzem magam egy vizsgálaton, vagyis inkább kiszolgáltatottnak.
2016. jan. 26. 20:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy zajlott az első UH, hogy egyedül mentem be, szépen nyugodtan megvizsgált az orvosom. A végén keresett egy jó szögből készült képet, azt kimerevítette a monitorra, én felöltöztem, és csak ekkor jött be a férjem, megnézni a kicsit, és már hármasban beszéltük meg a további teendőket. Mindezt úgy, hogy az orvosom nő. :)
2016. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! 2-es vagyok!

Nyugi, én is ennyire gátlásos voltam :) Csak az eleje vészes, amikor levetkőzöl..aztán minden figyelem a monitoron lesz :) Aztán már észre sem fogod venni.

2016. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A 12. hétig hüvelyi az UH. Párodnak nem kell feltétlenül bemenni az első vizsgálatokra. Nekem doki kimerevítette a képet, és én lefotóztam. A 12. hetire már jön, az hasi lesz az Istenhegyiben. De sok helyen a 12. heti is hüvelyi.
2016. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és tényleg amondó vagyok, hogy szoktasd magad a gondolathoz (meg a párod is, ha kell), mert szülésnél könnyen lehet, hogy könyékig lesz benned a doki... szó szerint. Ahhoz képest egy hüvelyi ultrahang-vizsgálat semmi.
2016. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!