Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik szültek/szülni...

Anyukák, akik szültek/szülni fognak mostanában! Ti hogy csináltátok? Szülésznő vs orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem arra vonatkozik, hogy ti kit fogadnátok a szülésetekhez, szülésznőt, vagy orvost? Melyiket érdemesebb? Valaki szült úgy szegeden, hogy csak szülésznője volt, és ügyeletes orvos?

18 hkm vagyok az első babánkkal. Magánorvosom van, aki szülést nem vállal, csak a 36 hétig a terhesgondozást. Viszont 2 másik dokival dolgozik együtt, akik a 36 héttől a szülést is levezetik, de majd csak a vége fele kell választanom. Így a tarifákat sem tudom.... Hozzávetőleges árat rudtok nekem mondani az orvos és szülésznőre is?


Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 3. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél csak fogadott orvos volt, a másodiknál pedig orvos+dúla lesz. Árat sajnos nem tudok mondani, orvosonként és páciensenként is különbözhet. Ha mindenképp kell valami összeg, akkor azt tippelem, hogy orvos 100, szülésznő 40, dúla 30, de az a biztos, ha megkérdezed a kiszemeltektől.
2016. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én magándokim sem vállal szülést, csak terhesgondozást.

Új orvost a szülésre nem kérek fel, mert nem ismerjük egymást, nem bíznék meg benne úgy, mintha 9 hónapig hozzá jártam volna...ez nekem kb. olyan lenne, mint ha ügyeletesnél szülnék...

Szülésznőt választottam, ő egyedül is vezethet le szülést.

Ügyeletes doki csak akkor kell, ha "neadjisten" gond lenne (de nem lesz) :)

2016. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én orvost és szülésznőt is választottam. Az orvosom 120 ezret kért, és ezért alig csinált valamit, a szülésznőnek 50-et adtunk, na, ő meg is dolgozott érte, és ha nincs aznap három másik szülő nője is, akkor még jobban megdolgozott volna.

Az orvost én elsősorban azért fogadtam, mert EDÁval szerettem volna szülni, és róla tudtam, hogy jól szúrja, mindig "beáll", de végül annyit kóválygott az ambulancia és a szülőszoba között, hogy már nem kaphattam meg a szurit. Így kár volt. Ráadásul csinált egy olyan szar gátmetszést, hogy minden bajom lett tőle. (Azóta szerencsére már rendbe jöttem.)

Ha tudnám, hogy nem lesz szükség császárra, a következő szüléseimre csak szülésznőt fogadnék. De ezt meg ugye előre nem lehet tudni.

2016. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!