Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek a 13. héten C 2000. es megrövidült méhnyakat állapított meg az orvos? Mit csináltatok és mit nem? Nagyon nagyon aggódom.13+5 km

Figyelt kérdés
Épp elutazni készültünk, és még azt is le kellett mondani, mert kockázatosnak ítélte az orvos, ha repülök.
2009. júl. 15. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem pont ekkor mért ilyen értéket a doki,de nem mondott rá semmit.Aztán 16 hetesen ismét ekkora vclt, még ekkor sem szólt.Majd a 20. héten lett 1.5100, tehát tovább rövidült, és ki is nyíltam, na ekkor már szólt hogy szigorú pihenés!!

Azután ennyi maradt, egészen mostanáig, most 32 hetesen már sajna teljesen kinyíltam 1.5111 az értékem, csak fekvés megemelt ággyal.

Kicsit azért kíméld magad, bár én is azt tettem és hiába, de ez lehet alkati dolog is.

Ne aggódj,ez az érték nem rossz.

2009. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 3. terhességem a mostani, és a 9. héten már 2110 volt. Utoljára 6 hete vizsgált a doki (nyáriszünet van nála),és még akkoris annyi volt.

Most 21 hetes vagyok, kiváncsi vagyok legközelebb mennyi lesz.

Pihi, 2kgnál többet ne emelj, és szedj Magnesii Citricit.


Mivel nekem van egy örökmozgó 16 hósom, nem nagyon tudok pihenni, és hát néha emelgetni kell a gyerkőcöt a kiságyba is, aki 9500 gramm.


Előző terhességemnél a 18.héttől kezdtem nyílni, 30 hetesen volt 2100 a cgm, 35 hetesen meg már 1111.

A doki végig koraszüléssel ijesztgetett, de 40+4 voltam, mikor burokrepsztéssel indított, mindenféle fájástevékenység nélkül szültem, 20 perc alatt.


Nagyon vigyázz Magadra, és nyugi, minden oké lesz:) A cg érték önmagában nem jelent semmit, van akinél alkati sajátosság, hogy korán megrövidül, nyílik... És vannak olyan tényezők, amik befolyásolják ezt.


16 hós anyuka

21 hetes km

2009. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ti otthon voltatok? vagy dolgoztatok? én családbarát irodában dolgozom. most igaz megijedtem, táppénzen vagyok, de szeretnék visszamenni...
2009. júl. 18. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.Első vagyok.

Én otthon voltam az elejétől.De nekem nem mondta arra az értékre hogy bármit is ne csinálhatnék, de nekem a munkám fizikai jellegű volt, ezért jöttem el táppénzre.

Nem mondta a doki hogy dolgozhatsz e így?

Szerintem ha kíméletes a munkád, akkor folytathatod, de azért értekezz a dokiddal.

2009. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De jó hogy írtál. nem mondta, hogy ne dolgozzak, csak annyit, hogy ne végezzek fizikai munkát. Feküdtél egyébként azután hogy otthon maradtál, vagy csupán figyeltél magadra.
2009. júl. 20. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:

11:12 es vagyok.

Hát nem feküdtem igazán, inkább csak kíméltem magam, sokat segítettek otthon a házimunkában.De sajna így is kinyílogattam, most vagyok 33 hetes, de már a belső is jinyílt, így csak fekvés a 36. hétig.Ez valószínű alkati, vagy pedig a két tágításnak "köszönhető", ugyanis 2*vetéltem.

Minden jót.

2009. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, h írtál. nagyon könnyű szülést kívánok Neked!! :-)
2009. júl. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!