Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valami vicces szülésed...

Volt valami vicces szülésed közben?

Figyelt kérdés

Ma eszembe jutott, hogy a szülésem közben 2x volt olyan helyzet, amikor szinte nevettem. Persze nem hangosan, hanem inkább magamban kuncogva. Az egyik akkor amikor burokrepesztés után beindult a menet keményen és az orvos mielőtt kiment a szobából mondta, hogy ott van fent a falon az óra, figyeljem, hogy mikor jönnek az összehúzódások. Én ekkor már olyan transzállpotban voltam, hogy ezt a mondatot elég volt felfogni is. Ránéztem az órára és csak a 3-as, 6-os, 9-es és 12-es mutatói voltak számmal jelezve, a többi vonallal. Milyen cselesek itt a szülészeten! :) Akárhogy próbáltam, még azt sem tudtam felfogni, hogy az a bizonyos vonal hol is áll, épp mennyi az idő. Mint aki be van drogozva.

A másik pedig közvetlen a szülés után, amikor felültem az ágyon, hogy átmásszak a másikra. Ahogy az ember felül, épp ott van jó közel hozzá egy nagy tükör:) Na ez már tényleg jó poén volt tőlük.:) Úgy néztem ki mint egy kócos banya. Aztán azon gondolkodtam, hogy hogy lettem én ilyen, mikor normális fejjel feküdtem le az ágyra és nem is emlékszem semmire, csak hogy párszor jobbra, meg balra fordítottam a fejem amikor jött egy-egy görcs.:)Ezek ilyen fura dolgok voltak a szülészet részéről.


Ezek nem nagy helyzetek, de sosem fogom elfelejteni, szebbé tették azt az eseményt.

Szeretnék hasonlóakat olvasni Tőletek, biztosan van, aki tud hasonlót írni.


2016. febr. 12. 08:05
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%

Mikor kisebbik lányom született, a megszületése pillanatában, mikor megmutatták, nem sírni kezdett, hanem ásított egy hatalmasat. Mivel akkor már három éves volt a nagylányom, zsigerből mondtam az újszülöttnek: kezed a szád elé!

Nem mondom, hogy nem képedt el az orvos, de legalább jót röhögtünk.

2016. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az amúgy csendes, igazi úriember stílusú orvosom gátmetszésnél idegesen odaszólt a szülésznőnek:

- Nem hiszem el, hogy nincs egy kib...tt normális olló ebben a kórházban, ezzel csak nyaszatolni lehet!


Néhány perccel később megkérdezték a férjemet, hogy elvágja-e a köldözsinórt és átadták neki ugyanazt az ollót. Ő rémült arccal hátrálva mondta, hogy inkább a szakemberekre bízná.

2016. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor bementunk a korhazba,aznap felhivta a fonokot a ferjem h nem tud bemenni dolgozni. A fonok aztmondta,hogy ma mennie kell,nincs helyette ember(fuvarozik) 13-ra ment dolgozni,de reggel 7-kor indult meg a babank kifele,tehat velem tudott maradni jo sokat. A kocsiba befele menet mondtam neki,hogy milyen fura h alig faj,hat sok filmbe nem tudom miert ordibalnak a szulo nok a ferjukkel. Megnyugtattam,hogy semmi gond,menjen csak dolgozni,jobb mintha kirugnak.

Eljott a 13 ora,de addigra ugy fajt minden,kb osszefolyt az egesz,h mikor elakart bucsuzni a ferjem,elkezdtem vele ordibalni,hogy meg ne probaljon itthagyni,hogy lehet ilyen szivtelen,nem is szeret stb stb :)


Utolag vicces volt,h pont azt ecsetelgettem a kocsiban,h en nem tudnek vele orditozni! Egyebkent 14 orara meglett a babank.

2016. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem volt vicces, én kínomban röhögtem...

Indított szülésem volt, elég problémás, ezért első pillanattól az utolsóig néztek szívhangot, mellettem volt a CTG. Eleinte csak enyhébb fájásaim voltak, aztán egyszer csak hirtelen jött egy nagyon durva. Úgy megijedtem, hogy felugrottam, a készülék meg átrepült a szülőszobán.

Szegény szülésznő rendesen lesápadt, hogy tönkretettem a gépet. (De semmi baja nem lett, így utólag már röhögök az egészen.)

2016. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Indított szülésem volt, kétszer próbáltak már burkot repeszteni, eredménytelenül. Aztán egy vizsgálatnál, amikor az orvos sem számított rá, repedt és vízözön. Mindenki nevetett a szobában, a férjem az ajtó előtt nem tudta elképzelni, mi történt bent. Később már nem volt kedvem nevetni :)
2016. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Volt, az első vizitkor... fiatal, jóképű doki, csak éppen nem volt rajta alsógatya, a fehér nadrágon minden átütött.. annyira kellett röhögnöm, hogy azt hittem szétszakad a friss császáros sebem.. Természetesen a többi kismama is észrevette, híre ment az osztályon.. szegény doki ahonnan kitette a lábát, kuncogás a háta mögött... hihetetlen, hogy frissen szült kismamaként hova járt a fejünk..:)
2016. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ez viccesnek számít: végig lányra számítottunk, és mikor kivették a műtőben (császár) a babát, mondták többen hogy micsoda nagy lány. Majd valaki megszólalt hogy dehát ez nem lány. Hát iszonyatosan jót röhögtek az orvosok és próbálták kideríteni hogy melyik kollégájuk mondta nekem hogy lány lesz. Én nem voltam olyan állapotban, de azért jól esett a vidámságuk.
2016. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
(Viszont kint várt a gyerek apja, és szerencsétlen iszonyatosan megijedt a nagy felhördülésektől. Azt hitte hogy valami baj van:( - utolsó)
2016. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!