Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van-e itt olyan édesanya, aki...

Van-e itt olyan édesanya, aki mekónium aspirációs szindróma miatt veszítette el az újszülött kisbabáját? Ha igen, hány hetes terhesség után? Volt-e túlhordás és volt-e a babának az átlagtól nagyobb súlya? És mindez hány évvel ezelőtt történt?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt szültem egy majdnem 4 és fél kilós babát,6 napos túlhordás után.Már oxigénhiányos állapotban jött a világra,a magzatvíz sűrű,zöld volt.A baba tüdeje annyira tele lett mekóniumos vízzel,hogy nem tudott levegőt venni,intubálni kellett,aztán lélegeztetőgépre került,és két nap múlva meghalt.Nagyon fáj az elvesztése.Úgy tudom,ez nagyon ritka,ami velünk történt,ezért érdekel,hogy vannak-e mások is,akik átéltek ilyet.Köszönöm,ha megírjátok.

#újszülött #oxigénhiány #lélegeztetőgép #mekónium aspirációs szindróma
2016. febr. 21. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elöször is részvétem, nagyon sajnálom ami veled történt!

Úgy tudom a mekóniumos magzatvíz nem olyan ritka, nekünk legalábbis a szülèsfelkészítőn ezt mondták. Én 6 napja szültem, és a pici nálunk is belekakilt a magzatvízbe. Amikor kibújt az orvos sürgette a férjem, hogy vágja gyorsan a köldökzsinórt (az volt megbeszélve, hogy kivárjuk amig a pulzálás abbamarad), mert vinni kell gyorsan a babát, hogy kitisztitsák a tüdejét a mekóniumos víz miatt. Kb 2 percre vitték a szomszéd helyiségbe, aztán minden rendben volt. Azt mondták ez gyakran megesik, nem kell megijedni, csak gyorsan kitisztitották a tüdejét.

Nálunk mondjuk nem sűrű zöld volt a magzatvíz, hanem halványsárga kisebb darabkákkal. Pont a kiírás napján szültem, és burokrepesztés a medencében volt, így oda folyt a magzatvíz, szóval nem tudom pontosan mennyire volt sötét színű.

2016. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem :(
2016. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jajj ez szornyu, sajnalom :(((
2016. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! 😭 a fiam 4 éve koraszülöttkent 35. Hétre 300grammal. Szintén meconium aspiratio miatt 2 órasan legzészavar és keringesi zavar lepett fel. 2 napig volt legzéstámogatáson, keringéstámogatást kapott, és így is csoda hogy nem lett nagy baj. Ebből lett neki egy kisdedkori asztmája, gyógyszert szed, ventolin szükség szerint, PIC-en volt 11 napig. Nekem ezt átélni is hatalmas trauma volt, elképzelni sem tudom mit erezhetsz! Nagyon nagyon sajnálom, hogy veletek ez történt.
2016. febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom ami történt.


egy ismerősöm túlhordta. neki 3 napot élt a babája.

2016. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem:((

Nekem ezért nem engedte túlhordani a gyereket az orvos. Mivel nem tudta megnézni a magzatvizet, mert zárt volt a méhszájam, az indítás mellett döntött.

Túlhordás esetén naponta kellett volna ctg-ni és gyakran áramlást nézni...

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, én a helyedben keresnék egy gondosabb orvost legközelebb.. :((

2016. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A mi babánkat is rögtön elvitték,de sajnos nem két percre...Én már csak másnap,gépek,csövek és vezetékek között nézhettem meg.

Minden nap jártam ctg-re,minden másnap nézték a magzatvizet.Az orvos mindent megtett az adott helyzetben.Szerintem inkább a rendszerben van a hiba,ahol engedik a nagy súlyú babákat túlhordani.

A 11.01-estől kérdezném,hogy mennyivel hordta túl az anyuka,és mi volt a probléma?

2016. febr. 22. 21:04
 8/12 anonim ***** válasza:
sajnos más információt nem tudok.
2016. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az együttérzést.Ha valaki még tud ilyen esetről,vagy átélte,kérem,írjon róla.A mi babánkat nem kaphatjuk vissza,de szeretném tudni,hogy mennyire gyakran történik ilyen ma(mondjuk az utóbbi 10 évben)Magyarországon.Köszönöm.
2016. febr. 23. 10:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia. Fogadd őszinte együttérzésemet.

Gondolom, rákerestél, én ezt találtam: [link]

Itt van egy kis statisztika, hogy átlag hány esetben történik ez meg.

Ha a gyász feldolgozásában segítségre lenne szükséged, írj nekem privátban. (Sorstárs vagyok, bár nem a meconiumos magzatvíz miatt vesztettem el a közel érett babámat). Mielőbbi megnyugvást kívánok...

2016. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!