Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is kínoz a nyugtalan láb...

Mást is kínoz a nyugtalan láb szindróma? Mit csináltok, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Régebben is előjött néha, akkor a vashiánnyal hozták összefüggésbe, de segíteni a vas sem tudott. Most 27 hetes vagyok és pár napja ismét előjött, nagyon szenvedek tőle. Nem csak éjjel, de gyakran nappal is kínoz, ha lefekszem. Valami bevált praktika? Magnéziumot, Gravidát és vasat szedek. Éjjel nyújtogatom a lábam, aminek rendszeresen a vádli görcs vet véget.

2014. máj. 13. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én a szopipárnát tettem a lábam alá a térdhajlatomhoz az valamennyire segített
2014. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Neked volt a terhesség előtt is, vagy az hozta ki? Utána elmúlt?

Köszi a tippet, kipróbálok mindent.

2014. máj. 13. 18:55
 3/13 anonim ***** válasza:

már előtte is volt ittam magnéziumot meg kalciumot szedtem magne b 6-ot de nem használt.

viszont szülés óta elmult!

Remélem tudtam segíteni (1-es)

2014. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én pont ma olvastam róla egy újságban, eddig nem is tudtam, hogy van ilyen. Biztos kellemetlen lehet. Most fellapoztam megint az újságot, de semmi újat nem ír, amit ne tudnál. Vas pótlás, mászkálás, lépegetés, nyújtógyakorlatok végzése, lábmasszírozás, hideg vagy meleg borogatás. A koffein is erősíti a tüneteket. Ezekkel nem vagy előrébbb azt hiszem. :(
2014. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megkèrdezhetem mi ez pontosan mert ha minden igaz nekem is ez van ès nem is tudtam rola hogy ez masnak is van!:-O
2014. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok eszembe jutott h. nekem még a biciglizés is használt egy ideig de nem tudom h. lehet-e neked biciglizni (ha nincs gond elvileg lehet a tesóm 36 hetesen még bicóval járt mindenhova)
2014. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az ötleteket. Sajna veszélyeztetett vagyok, így a bicajozást el kell felejtenem. A többit próbáltam, a masszírozás addig jó, amíg csinálom, amint abbahagyom ismét visszajön. Nem kávézom és nem is cigizek, terhesség előtt sem. Olvastam én is, hogy ezek rásegítenek.

Én nem tudtam sosem megfogalmazni pontosan, hogy mit is érzek, nem is gondoltam, hogy ez egy létező kór és hogy nem normális. Néha éjszakákat átvirrasztottam miatta.

Nekem úgy jelentkezik, hogy valami nagyon kellemetlen érzés van a lábszáramban (néha egész a combomtól), mintha olyan fáradt lenne, mint még soha. Hasonlít az izomlázra picit és rossz bizsergős. Csak az segít, ha mozgatom, ezért állandóan mozgatnom kell. Ha el is alszom, sokszor arra ébredek, hogy nyújtogatom és begörcsöl a vádlim.

Nálam valami ilyesmi.

Nagyon remélem, hogy nekem is végleg elmúlik a szüléssel. Amúgy semmilyen szervi bajról nem tudok, bár nem is vizsgáltattam magam, mert el sem tudnám rendesen mondani az orvosnak, hogy mit érzek. Amúgy is nagyon régen van már ilyenem (csak eddig sokkal kisebb mértékben jött elő)

Mentek a kezek.

2014. máj. 13. 21:38
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem volt az elsővel is, meg most is, szülés után elmult...en picit felpolcolom puha parnaval a labam ugy alszok igy jobb de neha ez is kapufa...nekem is ilyen kellemetlen érzés térdtől lefelé olyan csikizős-bizsergős, akaratlanul is összerándul vagy megmozgatom...furi...most is érzem kezd előjönni már csikiz...:(
2014. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még azt tudnám javasolni hogy feküdj oldalra és húzd fel azt a lábad amelyiken fekszel a másikat nyújtsd ki és nyújtva emelgesd ez kicsit elzsibbasztja és utána kicsit jobb, nekem legalábbis néha bejött!

(1-es)

2014. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5ös vagyok,akkor nekem is ez van èn kb ugy èrzem mintha combtol bokàig leakarna bènulni a làbam,nàlam minden nap van ha èpp sokat àllok,megyek,oldalt fekvèsnèl a legdurvàbb csak ha egyenes hàttal normàlisan ülök akkor nem jön elö de nekem ez a karjaimban is meg van de az csak èjjel,plusz nagyon gyakoriak a vègtag zsibbadàsok nàlam kb 1 perc rossz tartàs utàn kinlodàs mire helyre àll a vèrkeringès! (Szemèlyes meg gyözödèsem hogy utobbihoz köthetö ez az egèsz màrmint a vèrkeringèshez) de aztàn lehet nem! Remènykedjünk hogy el mulik szülès utàn!
2014. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!