Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kérdésem van a...

Császáros kérdésem van a tapasztaltabbakhoz?

Figyelt kérdés
Az előzö szülésnél több helyen repedtem ez volt 2 éve , azt mondták akor hogy már csak császáros lehetek, most pedig azt hogy egészséges vagyok.Voltam több nő dokinál és még is egyik se ajánlotta a szülést mert rizikos, viszont én nagyon félek hogy milesz a császár után, hogy fogom tudni ellátni magunkat.Nekem nincs segitségem ugy mint család.... mennyi idő mire ujry tudok mozogni, az előzö mütét után 2 hétig 3 lépéseket mentem , mert össze estem többtöl...

2016. márc. 2. 19:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6.-os vagyok. Ha bízol az orvosban az már nagyon jó. Szerintem csak a rossz emlékek miatt félsz annyira. Én úgy gondolom az elsőnél is csak azért volt rossz minden, mert mint ahogy te is írtad mindent elszúrtak.


Tény és való, komoly műtét, és később is lesz nyoma, és fájni is fog. Ne legyenek illúzióid, nem múlik el nyomtalanul. Nekem 1 éve volt a császár és nem volt komplikáció, de még most is fáj a helye a gerincérzéstelenítésnek. Van hogy hetekig semmi, aztán egy rossz mozdulat és olyan mintha hátba szúrnának egy konyhakéssel és még meg is csavarnák. A hasi sebem is fáj, érzékeny, vannak napok, hogy még a bugyi sem érhet hozzá. De ez sajnos vele jár, és soha nem fog elmúlni. Tudom, mert az anyukámnak is császára volt és neki még most 33 év után is fáj, érzékeny. Nála komplikációk is voltak, csak a legapróbb, hogy rosszul forrt össze a sebe, és úgymond csomós, illetve allergiás volt a cérnára, így az sem ment könnyen, hogy begyógyuljon neki.


Próbálj meg megnyugodni. Ha előtörnek a kétségek gondolj a babára, és hogy milyen jó lesz végül a karodban tartani. Az első pár nap a műtét után gyorsan telik, és észre sem veszed már te is jobban leszel. Ha meg eszedbe jut valami komoly fizikai munka kérj meg mást, mert neked pihenned és gyógyulnod kell.

2016. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11-es " ez volt az a korekt válasz amire szükségem volt.Igen a szülés utáni egy év volt nekem is kritikus... Persze nagy szerepe van a félelmeimnek az első babánk születéséhez.Most rengeteg helyre küldözgetnek minden héten nézznek v.mit. Az volt a nagy hibám hogy azt hittem hogy egy szép korház egyenlő a nagy tudással is.... Most viszont jobban utána mentem.Az egyik ismerösünk is ott szült (török nő) utánam 6 hétel , ugyan azzal a komplikácioval mint én és ő meghalt.Ezek a dolgok rendessen megrémitetek.De mint irtad nagyon jo hogy bizom az orvosban, és tudom hogy ő az olyanokat válallja mint én... Ezt amit te leirtál ezt várttam volna az ittsni nő dokitol is , de mivel férfi igy nem igazán mondja el hogy ez és ez fog történi... Még dgyszer nagyon köszönöm :)
2016. márc. 9. 06:42
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem azért nem mond semmit mert férfi, hanem mert elfelejti, hogy ami neki természetes, alap dolog az neked ismeretlen. Ilyenkor kérdezni kell. Nem szégyen! Nekem volt egy orvosom aki azt mondta, hogy otthon írjam fel a kérdéseim, mert elötte nem fognak eszembe jutni, és ő nem tudja kitalálni, hogy mit nem értek, vagy nem tudok.
2016. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!