Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ikerterhesség miatt befekte...

Ha ikerterhesség miatt befektetnek a kórházba sokkal előbb, akkor minden nap vizsgálat?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne, mert mindig mondják, hogy 25 hete kor körül be kellene feküdni, max ha nagyon nyafogok akko 30 hetes koromig maradhatok itthon.

Ha gond van akkor persze megyek, de ha nincs, nem mennék.

Amúgy ilyenkor minden nap van vizsgálat s azért akarnak befektetni?

22 hetes km



2016. márc. 3. 15:28
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
Engem 32 hetesen fektettek csak be, és csak azért, mert 1100 lett a méhszáj-értékem, sok keményedés mellett. Ha nincs gond, hat lóval se lehetne bevontatni, ikerterhességgel sem. Nincs mindennap vizsgálat, legalábbis manuális biztosan nincs, még szép, hogy nem turkálnak naponta a kismamában. A méhnyakat csak indokolt esetben ildomos piszkálni. Ultrahang gondolom kórházfüggő, a mi kórházunkban a terhespatológiáról heti egyszer küldtek le mindenkit. Viszont a nővérek (szülésznők) naponta kétszer jöttek a kis szívhanghallgatóikkal, és igény szerint a szobába NST-készüléket is tudtak hozni.
2016. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hetente járok így is... Egyik héten méhszájat másik héten UH-t csinálnak.

Akkor kb ennyit csinálnak a kórházban is. De mondta a doki hogy lassan majd hetente csinálja az UH-t.

Van egy 5 éves fiam, nagyszülők/segítség nincs, apa meg általában túlórázik.

Így ha nincs gond nagyon nem szeretnék heteket/hónapokat benn tölteni.

Sokat pihenek, a nap nagy részét ágyban töltöm. Remélem nem lesz gond mert keményedés nekem is van

2016. márc. 3. 17:49
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
Nekem is volt egy majdnem 4 éves lányom, úgyhogy teljesen megértem a helyzeted. Nálunk szó nem volt arról, hogy x hetesen befektetnek csak azért, mert ikres vagyok, gyakorlatilag szülésvisszatartásra küldtek be. Mondjuk esze ágában nem volt megindulnia a szülésnek, de a felvételem estéjén toltak belém magnézium infúziót. Meg kaptam tüdőérlelő szteroidinjekciókat, két kúrát is. Azt szinte mindenki kapott. A heti ultrahangot még egy kicsit túlzásnak érzem így a második harmadban. Nekem ilyenkor 3 hetente nézte a doki. Egy kicsit túl lelkiismeretes az orvosod, vagy már megégette magát ilyen helyzetben, vagy egyszerűen több pénzt akar...
2016. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sztk-s doki, ő azt mondta ha nyílok akkor spuri befele :)

A magándokim pont a kórházban dolgozik... S ő akar már 25.héten befektetni, ill max 30ikig lehetek itthon. Ő gond akarja hogy 3 hetente akarja hogy menjek hozzá.

Hát oké hogy vigyázni akar de ha nincs bajom nem fogok hetekre benn feküdni, főleg így hogy azt mondjátok kb ennyi vizsgálat van ott is mint itt hogy itthon vagyok. ha valami van úgyis bemegyünk. A kórház fél órára van kocsival normál tempóban

2016. márc. 3. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ikerterhesség esetén a 36.hét körül fektetnek be, ha nincs semmi probléma. De nincs minden nap vizsgálat akkor sem, csak hogy szem előtt legyenek...
2016. márc. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!