Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valószínű hogy a 36. héten...

Valószínű hogy a 36. héten megindítják nálam a szülést! Ugyanolyan fájdalmakkal jár?

Figyelt kérdés
Most 34 hetes vagyok,jövőhèten kell befeküdnöm a korházba,mivel már 2-3fokban èrett a mèhlepènyem. A vèdőnő szerint a 36.hèten megindítják a szülèst,mivel jobb lesz már neki kint mint bent. Mivel kissebb baba lesz(kb 2500g) azt szeretnèm tudni hogy mikor a kitolási szakaszban leszek úgyan úgy fájni fog mintha egy normál mèretű gyereket szülnèk? Előre is köszönöm! :)

2016. márc. 11. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem a kitolás a fájdalmas, hanem a vajúdás, és ha indítják, végig kapod az oxitocint, ami sajnos megsokszorozza a fájdalmakat, függetlenül a baba méretétől és korától. Nekem is indított szülésem volt, és borzalmasan fájt. Később szülésznő mondta, hogy az oxitocin miatt, a természetes szülés nem ennyire gáz...
2016. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is 2-3 fokban érett a lepény. A dokinak eszébe se jutott megindìtani,csak sokszor megyek ellenőrzésre.


Miért ne fàjna ugyanúgy? Kisebb babàt egyébként azt mondjàk nehezebb megszülni,mert nem tud neked a súlyàval segìteni,ezen kìvül ha indìtjàk a szülést az màr egy beavatkozàs ami miatt több lehet a kockàzat, és mivel adnak oxitocint az erősìti a fàjdalmat. Nekem 4kgval szûletett a fiam első fàjàstól szàmolva kb 6 óra alatt,nem fàjt annyira, baràtnőm 27 óràt szenvedett a 2,5 kilós babàjàval. De persze ez alkatfüggő is.

2016. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,szintén 34hkm,ez lemaradt.
2016. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy fognak ezért indítani.

Sőt, igazából azt se értem, hogy ezért miért kell befeküdni a kórházba.

Nekem 33 hetesen 1-2 fokban volt érett a méhlepényem, de mivel nagyon nagy volt a kisfiam, így visszahívtak 35 hetesen kontroll uh-ra, akkor már 3 fokban érett volt a méhlepényem. Senki nem mondta, hogy ez gond lenne.

Nem is fektettek be.

Aztán persze 36 hetesen vérezgettem és fájt a hasam, így bementem a kórházba, ott úgy nézett ki, hogy szülés lesz, de végül nem lett az, de közben toxémiám lett, de még így is csak a 38. héten szültem, de azért, mert magától megrepedt a magzatburok és mert a napi gyógyszermennyiség mellett is nagyon magas lett a vérnyomásom.

De csak a méhlepény miatt nem lett volna gond.

Amúgy ha bent vagy a kórházban, akkor egy idő után úgyis néznek magzatvizet, csinálnak uh-t, de ha mindent rendben találnak, akkor nem fognak indítani, hisz a babádnak addig jó, még odabent van és normálisan tud fejlődni.

Egy 36 hetes terhesség még tulajdonképpen koraszülés.

Szóval nem kéne a védőnőre hallgatni. Majd az orvos megmondja. Elvégre ő végzett orvosi egyetemet és nem a védőnő.:)

2016. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ugyanúgy fáj, viszont az indított szülès gázabb az oxi miatt amit már fentebb is írtak.

De tuti hogy megindítják? A védőnő nem tudom hogy mondja ezt ennyire biztosra. Nekem ennyi idős terhesen ugyanígy 2-3 fokban èrett volt de megnyugtattak hogy ez nem baj, ezzel a végéig is húzhatja az ember.

2016. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!