Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon szülés után...

Magyarországon szülés után rögtön fürdetik a babát?

Figyelt kérdés

Az elsőnél külföldön csodálkozta, hogy nem, de elmagyarázták, hogy a bőrének jó + erősen dolgozik a saját testhőmérséklete szabályozásán és jobb, ha nem fürdetik rögtön, minimum 12 órát várnak, vagy jóval többet is, azt mondták a szülés után bőven elegendő egy törölközővel átdörgölni és kész is van, a babák nem születnek koszosan.

Ez számomra elég meggyőző volt és szeretném így csinálni a kicsinél is, de vajon Magyarországon ilyet lehet?

A szülés körüli dolgokkal kapcsolatban, ahogy beszélgettem itthoni barátnőimmel, hát döbbenet, hogy mik vannak és még normálisnak is tartják, még most kezdenek felzárkózni, de csak pár helyen, a modernebb országokhoz. :S


2016. márc. 12. 21:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
Én beöntést kaptam csak,borotválni amúgy is borotválom. Éjjel született a lányom, rggel fürdették csak. Méh lazító kaptam csak,injekciót, mert nem tagultam ki. Semmi hátrány nem volt ebből nekem. Hjnal fél 4-tol voltak 2perces fajasok, este fel10-kor kaptam a lazitot,11-re megszuletett a babam.
2016. márc. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

Akkor kedves kérdező had gratulàljak Neked. Az ilyeneknek mondanàm,hogy akkor lehet visszamenni ahonnan jöttél. Gusztustalan,hogy úgy szólsz le vmit,hogy azt sem tudod mi hogy működik,de azt kb elvàrnàd,hogy a se.ggeder kinyaljàk,mert te szülsz és persze tudod,hogy annak "milyennek kell lennie"

Valóban nem működik minden ebben az orszàgban megfelelően,de ugye erről a sok birka tehet aki hagyja meg aki nem nyitja ki a szàjàt.

De qrva egyszerű menjél magànba szülni.


Pl a szülés:

Elmondom,hogy 10 éve IS!!! úgy szültem ahogy akartam. Mivel nagy volt a kisfiam én meg elég pici vagyok,a doki bejött és elmondta a véleményét,hogy szerinte meg tudom szülni,de ha nem akkor csàszàr lesz, nem ilyesztegetni akar, nyugodjak meg menni fog,de a lehetőségről beszélni kell. Aztàn az utolsó màsfél óràban mondta,hogy jobban szeretné folyamatosan figyelni a babàt szóval a màszkàlàson és a vizen kìvül menjek oda amit szeretnék és ràm teszik a gépet. Aztàn be is lassult màr-màr megàllt a kisfiam szivem,akkor mondta hogy àgy és próbàljuk meg úgy. (Sokkal jobb volt Nekem is.) Nem sokkal később meglett a kisfiam.

Nem fürdették csak lemérték és megtörölték. Màsnap reggel fürdött csak. Amikor megmutattàk hogy kell,aztàn kézbe kaptam,hogy próbàljam ki. Ugyanìgy pelusozàst, cicizést minden megmutattak, többször. Semmit nem adtak neki enni,még aki kért annak sem!!!


Ez 10 éve volt. Most megint szülés előtt vagyok kb ugyanez vàrható. Mindenki kedves és segìtőkész.


Teszem hozzà nem magàn dokihoz jàrok, sima sztkba, nem volt és most sincs fogadott dokim és mégis elsőosztàlyú ellàtàst kaptam mindenhol.

2016. márc. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

"van néhány ismerosom, aki az elso 3 honapban nem merte megfurdetni a gyerekét..mert nem tudtak, hogy kell, igy mindig vagy a nagymamák vagy a férjeik csinálták."


Nem merték megfürdetni az első hónapokban,mert nem tudtàk hogy kell??? Ezért a nagymama vagy a férj fürdette? Ezek az ismerőseid teljesen h.ü.lyék?

Ha jól értem a nagyi ment és fürdette a babàt,de anyuka ekkor becsukta a szemét hogy ne làssa miként kell fürdetni egy csecsemőt???

De ezek szerint azzal sem lett volna kisegìtve ha a kórhàzban megmutatjàk,mert ott csak 3 napot van. És mint ìrod otthon hónapok alatt sem tudta megtanulni.... De a férj az biztos valami veleszületett babafürdető reflexszel rendelkezik ugye?!



Természetesen az ilyen retardàlt anyukàkról is a csúnya gonosz kórhàz tehet. Mert hogy lenne màr anyuka hibàja,ha kb 40-50 fürdetést végignézve sem tudja hogy kell csinàlni...


Úristen!!!!!!!!!

2016. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is elhanyagolható a fürdetés ahhoz képest, hogy minden normál szülésbe csak azért is beavatkoznak, hogy csináljanak valamit. Sokszor még rá is beszélik a rutintalan kismamát ezekre a beavatkozásokra, ő meg persze bármibe belemegy, mert a szülésznő vagy az orvos mondta. Amúgy meg jobb helyeken lehet vízben szülni, ami azért is jó, mert kevésbé sokklja a babát, ha a 9 hónap alatt megszokott közegbe érkezik. Értelemszerűen ott is azonnal meg van fürdetve.
2016. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

Jesszus, én nem tudom, te kiktől hallottad ezeket. Én Szék3sfehérváron szültem 2x is. Nekem nem.volt igényem labdára, kádra, szülőszékre stb?de vannak ezek is. Hogy melyik orvos mennyire hagyja használni, azt pedig meg kell kérdezni. Mind3n kórház más, érdeklődni kell, hol mi a szokás, neked mi az, ami megfelel. Itt nem beöntés van, hanem pezsgőkúp. Örültem, h nem kakilok oda a szülőágyra... Oxitocin: hát 8 óráig tartó 2 perces fájások után, miután nem tágultam, igenis örültem neki, rá 2 órára meglett a fiam. Volt szabad szülőszoba,így betettek vajúdni, csak 5 percet voltam a közös vajúdóban. Párom is bent volt végig. Igen, tágított kézzel a doki, de megkértem, h ezt többet ne csinálja, legyen kedves, így is lett. Gátmetszés: kellett, bár nem voltak nagyok a babáim, akinek nem szükséges, hobbiból nem vágják. Borotválás: nekem alap igényem, h szőrtelenítek itthon is. Evidens, h nem megyek bundásan szülni! Szerintem gusztusalan. A lányommal oldalt fekve vajúdtam, szóltam, h iszonyat rossz hanyatt feküdni. Annyit mondott a szülésznő, ha méri a ctg a szívhangot így is,akkor semmi gond. 4 ujjnyira kitágulva mentem be, szóval kb másfél óra votl az egész. Oxit nem is emlegették.

Lényeg, h orvostól, kórháztól érdeklődni kell, h mi a szokás náluk.

2016. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%
Ja igen, és megmutatták, hogy kell fürdetni, hogy kell a köldökét ápolni, hogy kell mellre tenni a babát. Hogy fektessem, stb . No comment, h valaki 3 hónapig nem meri fürdetni. Ott nem ez a probléma az biztos...
2016. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön megfürdették, de nem is bántam. Volt beöntés, amit szintén nem bántam (láttam szülést, ahol nem volt rá idő... elég undorító volt, bocsi...). Borotválkozni otthon megborotválkoztam, mert szerintem úgy higiénikusabb. Oxyt kaptam, mert fájásgyengeségem lett kitolásnál, szóval kellett. Csak a kitolási szakban kellett feküdni, amúgy a 20 perces ctg-vizsgálatokat leszámítva lehetett sétálni, stb. Utána segítettek szoptatni, pelenkázni, stb. Ahol én szültem, semmilyen fájdalomcsillapítás nem volt, és ez tényleg gáz, de összességében azért nem olyan rossz a helyzet, mint gondolod. Sok mindent meg lehet beszélni, a legtöbb intézményben vannak alternatívák. Ha nem tetszik, el lehet menni magánba vagy vissza külföldre!
2016. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

7-es!

Én Magyarországon szültem, gondolom le lehet írni, hogy az Uzsokiban Pesten.

1. Ott nem fürdették meg a babát rögtön. Apukával együtt kicsit megtörölgették, de nem nagyon, mert a magzatmázat nem akarták letörölni.

2. Az anyuka a szülőszobából a gyerekkel együtt távozik, tehát nem veszik el tőle. Én kivétel voltam sajnos, mert a fiam 36. héten született és látszódtak rajta a koraszülöttség bizonyos jelei, így egy napig inkubátorban volt.

3. Tápszert valóban nem igazán szeretnek, de cukros vízzel sem tömik a gyereket. Nekem nagyon nehezen indult be a tejem,de csak sima vizet kapott a fiam. Viszont a szoptatási tanácsadó nagyon lelkiismeretes volt. Együtt dolgoztunk azon, hogy beinduljon a tej. Végül is neki köszönhetem, hogy megindult.

4. Normál esetben csak a vizitekre, illetve a fürdetésre kell "leadni" a gyereket, amúgy éjjel-nappal az anyuka mellett van.

5. Szülőszobában csak a következő személyek voltak: szülésznők, orvos és a férjem.Egyáltalán nem volt átjáróház.


Mindezek alapján nem hinném, hogy annyira borzalmas lenne itthon a helyzet.

2016. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Jah és volt medence, labda, lehetett járkálni, ha kellett. Nem voltam semmihez sem kötve!Úgy vajúdtam, ahogy nekem jó volt. Oxitocint pedig csak 14 órás vajúdás után, megfontolt orvosi érvek mellett adtak.
2016. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

12# ne haragudj, de nem hiszem, hogy én vagyok a paraszt. Lehet, hogy kicsi ez az ország, de ahhoz elég nagy, hogy hatalmas különbségek legyenek benne. Lehet, hogy neked 10 éve szerencséd volt, vagy egy olyan kórházban voltál, ami haladó szellemű volt. De pl. én még tavaly is voltam frissen szült rokont látogatni vidéken, ahol még azért is minden alkalommal fizetni kellett a csecsemősöknek, hogy a látogatók egyáltalán megnézhessék az újszülöttet. Ez halál komoly. Képzelheted milyen bánásmód van egy ilyen helyen. Nem mindenki budapesti ám.


Amúgy nagyon nem tudsz megbántani, bár nyilván az volt a célod azzal, hogy "mehetek oda vissza, ahonnan jöttem", mert ezzel inkább csak azt éred el, hogy őszintén sajnállak. Nem gondolod, hogy nem nekem kéne visszamenni, hanem az orvosoknak kéne átvenni a modern világ dolgait és nem csak pár helyen?

2016. márc. 13. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!