Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon szülés után...

Magyarországon szülés után rögtön fürdetik a babát?

Figyelt kérdés

Az elsőnél külföldön csodálkozta, hogy nem, de elmagyarázták, hogy a bőrének jó + erősen dolgozik a saját testhőmérséklete szabályozásán és jobb, ha nem fürdetik rögtön, minimum 12 órát várnak, vagy jóval többet is, azt mondták a szülés után bőven elegendő egy törölközővel átdörgölni és kész is van, a babák nem születnek koszosan.

Ez számomra elég meggyőző volt és szeretném így csinálni a kicsinél is, de vajon Magyarországon ilyet lehet?

A szülés körüli dolgokkal kapcsolatban, ahogy beszélgettem itthoni barátnőimmel, hát döbbenet, hogy mik vannak és még normálisnak is tartják, még most kezdenek felzárkózni, de csak pár helyen, a modernebb országokhoz. :S


2016. márc. 12. 21:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

természetesen nem csupa szorosen mentek az ismeroseim se szulni :D (oszintén el se tudom képzelni, hogy van olyan no manapság, aki ne szortelenitené magát még a 9. honapban is)

beontés, itt nem adnak, és nincsenek olyan rémtorténetek, hogy akkor valaki a falat is osszekeni.. oxitocin nincs. 16 orát vajudtam, kozben a szervezet beinditja az ontisztito uzemmodot, ugyhogy az eddigi szuléseim alatt nem torténtek "balesetek".


az, hogy az ismeroseim ennyire tutyimutyik..más kérdés. ok a védonore fogtak, hogy nem jol tájékoztattak oket stb. hozzáteszem, a szulok, anyosok nem csak az elso idoszakban maradtak ott, van olyan, ahol már 1 éves a gyerek, de még mindig a nagyszulok járnak át fozni, takaritani, mert anyuka nagyon kimerult...

2016. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Akkor kedves kérdező.

Amiben tévedsz: nem vagyok budapesti. 10 éve kisvàrosban szültem,ahogy most is egy kisvàrosban fogok. Még csak nem is megyeszékhelyen.

És miért én vagyok a szerencsés??? Azért mert van kb 10 rokonod akik elmesélték hogy szar volt a szülésük??? Nem te vontàl le ebből messzemenő következtetéseket véletlenül?


De te mint felvilàgosult, a nagyon modern orszàgból haza vàgyó anyuka, miért nem segìtesz az elmaradott vilàgban és kórhàzi ellàtàs mellett tengődő ismerőseidnek felvilàgosodni??? Vagy arra felétek nem létezik olyan hogy jogorvoslat??? Mert itt nàlunk van. Ha nem tetszik vmi,akkor elslattyogok a betegjogi képviselőhöz és panaszt teszek. Ez ilyen egyszerű.


Eszembe sem jutott megbàntani, csak leìrtam,hogy ha nem tetszik itt a rendszer( amit nem ismersz és leszólsz) akkor nem muszàly itt lenni. Te beszéltél sértő módon az egészségügyi ellàtàsról, holott gondolom nagyon jól tudod,hogy milyen kevés pénzt kapnak a munkàjukért,de ennek ellenére pl a koraszülött osztàlyok, a gyermek szìvsebészet vilàgszìnvonalú dolgok kishazànkban.


Az meg nem mérv adó,hogy a Te ismerőseid mit mondanak.( ezért tetted fel a kérdést) Ahogy az sem,hogy itt ki mit ìr tapasztalatnak.( nem fogadod el,hogy nincs igazad)

A szülés egy szubjektìv élmény,amit akkor is viselhet rosszul valaki,ha a s.egg.e is ki van nyalva és érezheti magàt vki úgy is tök boldognak,ha oxit kap,gàtmetszést csinàlnak,vàkumozzàk és megfürdetik a gyereket.

2016. márc. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Melyik vidéki korház volt ez kérdezo? Nyilvan ha igy tortént, le mered irni, hol tapasztaltál ilyet. Én voltam vidéki korhazban is és semmi hasonlot nem kellett átélnem. Szovaé, hol tortent ez?
2016. márc. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

"Te beszéltél sértő módon az egészségügyi ellàtàsról, holott gondolom nagyon jól tudod,hogy milyen kevés pénzt kapnak a munkàjukért"


Elcsépelt érvelés. Részben, mert emberségesen a másikhoz szólni igyen van. Részben pedig azért, mert pl. egy olyan szülész, vagy sebész, aki kifejezetten népszerű és a fizetésén kívül tarifája 100-150 ezer forint alkalmanként, az már rég nem hivatkozhat arra, hogy ő a pénzhiány miatt frusztrált és azért paraszt.

Vagy az az orvos, aki a kórházban fogadja a kismamáit és mikor fizetős megy be akkor kenyérre lehet kenni, mikor meg ingyenes, akkor pokróc.

2016. márc. 14. 23:20
 25/26 anonim ***** válasza:
Hmm, lehet, hogy csak nagyon szerencsés vagyok, de én 10 forintot nem fizettem a terhességem alatt egy vizsgálatért se, és a szülésért sem, mégis minden esetben mosolyogva jöttem ki a rendelőkből, ill. az ügyeletes orvos és szülésznő tökéletesen ellátott.
2016. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én sem fizettem egy fillért sem és soha nem volt gondom...a kérdésemre amúgy még mindig nem válaszoltál! Vagy nem is úgy volt ahogy írtad és ciki lenne a válasz? Ha ennyien írják neked hogy a magyar szülészeti ellátás európai színvonalú akkor csak el kellene hinni, nem? Jah és az imádott Angliában azt a nőt aki hat-hét hetesen vérzik, magasról...érted, ugye? Itthon pedig mindent megtesznek azért hogy megmaradjon a gyerek. Én is így jártam és hálás voltam érte illetve még vagyok is.
2016. márc. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!