Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik ambulánsan szültetek...

Akik ambulánsan szültetek (tehát terveitek szerint csak szülni mentetek be a kórházba) és nem volt semmi komplikáció, a szülést követő néhány óra után hazamehettetek a babával együtt, vagy mégis maradni kellett?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 12:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Még legyetek szívesek azt is írjátok oda, hogy hol, melyik kórházban voltatok.
2016. márc. 20. 12:36
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
a babát sehol nem fogják hazaadni. te hazamehetsz de gyerek nélkül.
2016. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés
2016. márc. 20. 13:02
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Már magyarországon is sok korházban van ambuláns szülés, és a babát is haza engedik. :D

Mert, hogy amikor a baba kint van, akkor egy egészséges csecsemöre max a sárgulás a veszély, de az sem gyorsan jön. Az anyára van nagyobb veszély, fertözés, elvérzés...

De egy egyészséges szülés után ennek nagyon kevés a veszélye.


Nekem a barátnöm külföldön(külföldön élek) ambulánsan szült, és habár a nagy fiával nem engedték haza, mert neki volt valami aprobb baja. Második lányával viszont haza ment, és nem tetszett neki. Azt mondta iszonyat fáradt volt, semmi energiája nem volt, hiába volt segítsége, a nagy fia csak rajta csüngött... Most már inkább azt mondanán legalább egy napot bent tülteni, pedig ö igazán utálja a korházakat.

2016. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj kérdező, de mit csinálsz ha a baba besárgul vagy nem pisil, esetleg egyéb baja van? Visszakúszol a kórházba sűrű bocsánatot kérve?Ne kockáztasd a gyereked egészségét kérlek. Tudom, nem ez volt a kérdés, de ne kockáztad a kicsidet,neki még szó szerint semmi immunrendszere, kiválasztása se indult meg... A legtöbb újszülöttkori probléma a születés második-harmadik napján szokott kiderülni.
2016. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Én még nem szültem, de gyakorlatoztam az SOTE 1.-es Női Klinikáján. Szülés után nem fognak egyből haza engedni. A sárgulás veszélye miatt normál szülés után a 4. nap reggel lehet elmenni, császár esetén pedig az 5. nap a varratszedést követően.

Ez a baba és az anya érdekét is szolgálja.

2016. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Én bent maradtam végig a gyerekkel, nem is akartam hamarabb hazamenni. De mi az, hogy bocsánatkéréssel, meg visszakúszni? Jogod van hazamenni a gyerekkel? Igen. Jogod van visszamenni, ha gond van? Igen. Kötelesek ellátni? Igen. Besárgult volna a kórházban is? Igen. Na akkor mégis miért kéne szégyenkezni?
2016. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Mo-n egyébként hol van ilyen kórház?

Én személy szerint nem értem,hogy azt a pár napot miért nem lehet kibírni. Engem speciel megnyugtat,hogy egy ilyen icipici babát legalább az első napjaiban megfigyelnek, és ha netán gond van, azonnal el tudják látni. Nem gondolom,hogy nem lehet kibírni 3 napot.

De valóban, ha hazamész és gond, természetesen visszaviheted a babát. Az tényleg más kérdés,hogy erről meg lesz az eü-söknek a véleménye. De max. nem foglalkozol vele.

2016. márc. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Talán azért kéne szégyenkeznie mert veszélyeztette a gyereke életét? Ugyanis a sárgaságba is belehalhat egy gyerek. És ha én, mint anyuka, a saját kényelmem miatt kockáztatnám a gyerekem egészségét, életét, nem hiszem hogy ne a saját fejemre hamut szórva és sűrű bocsánatkéréseket rebegve rohannék vissza a kórházba. Távozáskor aláíratják a papírt hogy bármi probléma adódik, a szülők felelőssége...
2016. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

3-at várom, de még soha nem hallottam ilyenről, hogy pár órával szülés után hazamehet valaki. Mindkét szülésem abszolút gyors és komplikáció mentes volt, de pár órával később még az ágyon kuporogtam, és sírni tudtam volna a méhösszehúzódások miatt, eszembe sem jutott a hazamenetel.

Arról nem is beszélve, hogy ha a babával bármi baj van, 2 percen belül ott terem az orvos, és segít.


Nálunk az a szokás, hogy anyuka csak akkor mehet haza, ha már van normál széklete és vizelete, de minimum 3 napig bent van. Szerintem ezt a baba érdekében ki lehet bírni.

2016. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!