Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felelőtlenség császár után 26...

Felelőtlenség császár után 26 hónappal természetes úton szülni?

Figyelt kérdés

Az orvosommal megbeszéltem, hogy ha lehet, természetes úton zeretnék szülni (az első sürgősségi császár volt). Ő nem látja akadályát (egyelőre), de természetesen az elkövetkezendő időben még mindenre odafigyel és az alapján döntünk. Viszont mindenki a rokoni és ismerősi körömben (orvosok is) egyöntetűen felelőtlennek tart, mert szerintük császár után, ráadásul ennyi idővel (26 hónap) csakis programozott császárral szabadna szülnöm. Már annyi rosszat meséltek (hegszétválás, halál stb.), hogy kezdek teljesen beparázni... :(

Szerintetek is felelőtlen, meggondolatlan vagyok???


2011. júl. 25. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz dolog, hogy ennyire rémisztgetnek!

Bízz a dokidban, hiszen ő látja hogy alakul a terhességed, és biztos szólni fog, ha úgy érzi, hogy mégsem jó ötlet természetes úton szülni. Egy ismerős korántsem ért hozzá (csak szeretne), mint a dokid!

S te is érezni fogod, ha fáj a heg, vagy van valami gond, és akkor marad a császározás.

2011. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk is pont 26 hónap lesz a két gyerkőc között, (az első nekem is császár volt).

Az én dokimnál fel sem merült, hogy újra császár legyen...sajnos mert én meg azt szeretném:-)Nagyon sokat szenvedtem az első gyerekemmel mire végre megcsászározott.

Nemrég beszéltünk a szülésről és azt mondta meg fogjuk próbálni természetes úton.

Szóval szerintem ha a dokid úgy látja, menni fog simán is akkor biztosan menni is fog, ha meg nem akkor visznek a műtőbe, legalábbis nekem ezt mondta.

2011. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én 30 hónapra igaz, de szültem császár után term. úton. Nem volt semmi baj, sőt soha többet nem szülnék császárral.
2011. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapra szültem természetes úton a császár után (tervezett kistesó). A dokim végig azt mondta, ha befordul (az első faros volt ezért lett császár) akkor szülünk! Na meg persze ha minden oké lesz. De végig velem volt a dokim, (nem csak amikor "a feje már látszódott"), a vajúdás alatt is szinte végig. Minden rendben ment, semmi gond nem volt.
2011. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
28 hónap van a két gyerek között, első császár, a másodikkal is természetesre készültünk, az is lett volna, de nagyon elvékonyodott a heg a végére, így az is császár lett. A dokim szerint ha ez nem lett volna akkor mehetett volna simán.
2011. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk 20 hónap lesz a gyermekek között, és a dokim szintén azt mondta, hogy minden az utolsó pár héttől függ. Én nagyon szeretném megpróbálni a természetes szülést, mert az elsőnél még vajúdni sem hagytak. Lehet ez amolyan kíváncsiság, de szeretném tudni milyen érzés megszülni egy gyermeket, ha már egyszer nőnek születtem.

Így szerintem sem vagy felelőtlen. A dokid tudja mit csinál, hidd el ő sem hozna direkt bajt saját magára.

2011. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Megbízom a dokimban (6000 szülésen van túl), ezért sem jutott eddig eszembe, hogy programozott császárra kérjem (megcsinálja, ha erre kérem). Nem fogom erőltetni a természetes szülést, hisz a baba és a saját egészségem az első, de azért elkerülném az újabb műtétet, ha lehet (no meg szeretném végre megtapasztalni, milyen is egy "igazi" apás szülés). ;)

Most, az utolsó hetekben viszont egyre többen tragédiával riogatnak, ami kissé megingatott a döntésemben. Olvasva a válaszaitokat meggyőződtem róla, hogy ez nem így van, főleg ha egy rendes doki áll az ember mellett. Köszönöm!

2011. júl. 25. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 26 hónap után egyáltalán szülni lett volna az.
2011. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!