Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hármas ikrek születése termész...

Hármas ikrek születése természetes úton, anya kérésére! Nem felelőtlenség?

Figyelt kérdés

[link]


Ti mit gondoltok?


Én amikor megláttam ezt, azt hittem leesek székről, komolyan. Megnéztem, ráadásul a második baba oxigénhiányos lett, ha jól érettem.


Felelőtlenség? Egyáltalán Magyarországon lenne olyan orvos/kórház, ahol ezt megengednék? Mi lesz a következő? Hármas ikrek születése otthon, hüvelyi szüléssel?



2014. júl. 19. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Mo.-on tuti nem vállalná senki, mert már a legkisebb kockázatra is feldobnak az asztalra, mert az számukra jobban irányítható helyzet, mint az anyát szülni hagyni. Ezért tartunk lassan 50%-os császáraránynál egyes kórházakban.


Szerintem nem felelőtlenség. Fokozott kockázattal jár, ez igaz. Lehet ironizálni, hogy mi lesz a következő, otthon szülés... de sokunk számára jobb lenne otthon szülni, mint a "mészárkórházakban". Én itthon szülnék, ha nem lenne már egy császárom és nem tiltaná a törvény. Soha a büdös életben többé nem mennék kórházközelbe (tudom, jön majd száz hozzászólás, hogy mások meghaltak volna a dr. Isten közbenjárása nélkül, ha otthon maradnak, ezek 70%-t szintén megkérdőjelezem, nekem is szép indokot gyártottak arra, miért is volt szükségem császárra. A legtöbb kamu.)

2014. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom első, ha rossz élményed volt!! Az otthon szülést nem azért írtam, mert nekem azzal semmi bajom, ha valaki azt szeretne mondjuk 1 babával és nem veszélyeztett, mert ez mindenkinek a maga döntése.


A hármas ikreken van a hangsúly!

2014. júl. 19. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azt nem értem, hogy miért nem mindegy, hogy császár, vagy hüvelyi a szülés?? Miért kell ennyire indulatba jönni a császártól? Értem én, hogy a császár komoly hasi műtét, aminek veszélyei vannak, de nem legalább akkora veszélyeztetés belemenni egy kétes kimenetelű hüvelyi szülésbe? A második baba szegény milyen állapotban született meg?!
2014. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem volt probléma a terhességgel, és a végén is minden rendben volt, elméletileg megtudnak születni természetes úton is. Ha természetes dolog az embernél az ikerterhesség, a természet szerintem úgy rendelkezett, hogy meg is születhessenek. Gondolom ha az orvosnak lett volna ellenvetése, biztos beleszólt volna a döntésébe, mert felelősség rajta is van, ha orvosilag indokoltnak látja az anya döntését, megvétózhatja.

Mondom ezt úgy, hogy én sose mernék otthon szülni, és második gyermekemet császárral fogom világra hozni, mivel bár én nem "mészárkórházban Dr Istennél" szültem, hanem egy modern, medencével, labdával, bordásfallal felszerelt, nyugodt, otthonos szülőszobában, és jórészt csak a szülésznő és a párom volt mellettem. Homeopátiás szerekket, masszázst használt fájdalomcsillapításra, senki nem üvöltözött velem, felnőtt nőként kezeltek, és nagyon profik voltak. Ám rohamszülésem volt, életem legszörnyűbb élménye, legnagyobb fájdalmával, borzasztó traumatikus élményként megélve. kivéve persze a vége, amikor a lánykám kis lila békaként először rám pislogott a hasamra téve. :) Becsülöm, irigylem azokat, akik jól élik meg a szülést, és többször is bevállalják, akik mernek otthon szülni, de nem vagyunk egyformák.

Ja, és a kislányom így is enyhe oxigénhiányt szenvedhetett, ami miatt még most is fejlesztésekre, terápiákra járunk, ez előfordulhat sajnos.

2014. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ja és azért egy egész orvosi team volt körülötte, gondolom, ha nagyobb baj lett volna, közbelépnek. Nálunk az orvosok sokszor a baj megelőzéseként alkalmazzák a legkisebb kockázatnál is a császárt, mivel senki nem akar egy esetleges műhibapert.
2014. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, lepontozást kaptam, választ a kérdésemre nem. Miért is??
2014. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
4-es vagyok. 3-as, rá se ránts, vannak, akik képtelenek elfogadni, hogy a császármetszés sem ördögtől való, és így ép, egészséges, normálisan fejlődő, anyjukkal jó kapcsolatban levő gyermekek jönnek a világra. Ja, és hogy nem attól lesz valaki anya, hogy kínok közt hozzák világra a gyermeküket. A fájdalom fiziológiás velejáró, egyszerű fizika, és biológia.
2014. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felelőtlenség.

Ha a terhesség problémamentes és a szülés előtti vizsgálatok is kielégítőek akkor miért ne?

Attól, hogy az anya kéri, még nem biztos, hogy az orvos bólint is rá és megszülheti az ikreket természetes úton.

Egyébként nem tudom, hogy miért kell ezzel foglalkozni. Mindenki törődjön a maga dolgával.


Bár nem hármas ikreket, de ikreket szült az egyik lány a kórházban a benn töltött 4 napom egyikén, természetes úton. Beszélgettem is vele, mert érdekes dolog tény és való, hogy simán szült.

2014. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Én is ikreket várok, igaz csak kettőt, de én is jobban szeretnék természetesen szülni. Biztos vagyok benne, hogy akik császárral szülnek sokkal többet kínlódnak még akkor is mikor hazamennek a kórházból. Lehet, hogy a természetes szülés fájdalmas, de csak akkor fáj.. Nem még hetekkel is utána. Természetesen ha bármi olyan komplikáció lenne, legyen a császár mert azért ennyire nem vagyok bevállalós.
2014. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Barcsak igaz lenne,hogy a termeszetes szules csak akkor faj.En sajnos pont az ellenkezojet tapasztaltam. 3 hetig sem jarni sem ulni nem tudtam rendesen,minden helyzetvaltoztatas fajt,terpesz jarasban,araszolva kozlekedtem,arrol nem is beszelve,hogy joval tagabb maradtam.Ezzel szemben a csaszaros baratnoim csak az elso 2 napra panaszkodtak,5 nap elteltevel mar teljesen jol voltak.

Lehet,hogy ez csak veletlen egybeeses,de a csaszaros ismeroseim mind megusztak a szulest egy alig lathato heggel,mig a termeszetes uton szuloknel sokkal komolyabb komplikaciok adodtak, esetenkent maradando karosodasokat okozott a szules.

Most a masodik babaval nagyon hajlok a csaszar fele.

2014. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!