Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert va ennyi (csaszaros)...

Miert va ennyi (csaszaros) szulesetol lelki serult anyuka?

Figyelt kérdés

Az en kornyezetemben sok anyukanak valosagos problema feldolgozni a csaszarmetszeset. Azt szoktak rendszeresen kiemelni hogy nem tudtak szulni. Persze tudok olyat akinek a termeszetes szules okozott lelki problemalat.


Miert van ez igy? Miben kellene az anyaknak fejlodni hogy ne legyen igy?


2016. márc. 29. 23:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az okozott feldolgozandó problémát,hogy burokrepesztés után a főorvos úr visszafeküdt aludni, a nővérkék meg otthagytak egyedül 6 órán keresztül tolófájásokkal, hogy feküdjek nyugton,fel ne merjek állni meg forgolódni,milyen hisztériás vagyok már. Néha beordítottak a kórterembe,hogy kussoljak mert nem hallják rendesen a tv-t. Mikor rájöttek,hogy gáz van,akkor gyakorlatilag repültem a műtőbe sürgősségi császárra. Úgyhogy nekem inkább azt kellett megemésztenem,hogy miért alakult így és hogy létezhet ennyi gonoszság olyanokban akik elvileg beteg embereknek segítenek.
2016. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Mert csak az a jó anya, aki simán szül meg szoptat.

Én lelkisérült voltam azért, mert nem tudtam szoptatni. Egy jó ideig szarul éreztem magam miatta, kb 2 hónap mire eltelt már úgy voltam vele mindegy, csak egyen. Már 2 hetesen cumizavaros lett nagyon kevés tejem volt. Szóval egy kis időbe tellett feldolgozni.

Tényleg hasonló a szoptatással meg a hüvelyi szüléssel a társadalmi elvárás, csak azért írtam ezt le.

Szerintem készülni kell rá lélekben. Én is hallottam ilyet mint amit leírtál és a programcsászárosokat nem zavarja, hogy császárral szültek. Míg aki szépen elképzelte, hogy hüvelyi úton fog szülni és úgy is indult, esetleg sokáig vajúdott vagy azt hitte van idő szülésig és vizsgálatra ment be majd műtőben találta magát rosszabb helyzetben van ilyen téren.

2016. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert a csapból is ez folyik, hogy az a jó anya aki természetesen szül, és szoptat. Nem ettől lesz vki jó. Én sürgősségi császárral szültem, és alig volt tejem, de nem érdekel, amíg a gyerekem boldog kis emberke.
2016. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Meg amúgy sokan azok közül a nők közül,akiknek volt szerencséjük természetes úton szülni,nagyon lekezelőek. Lenézik a császáros kismamát,hogy jah...hát te nem is csináltál semmit,nem is tudod,milyen az igazi születés,bezzeg éééén!!!! Ezek után természetes,hogy lesüllyed az ember önértékelése. A szoptatással kapcsolatban amúgy annyit,hogy nekem rengeteg tejem volt, ikrek is jól laktak volna, nő rokonaim,akiknél ez nem jött anno össze gyakorlatilag letámadtak,hogy mi a szarért nem adok (3 hónaposan) annak a gyereknek rendes étel,mekkora szar vagyok,hogy csak szoptatom... Úgyhogy röviden,tömören sok ilyen lelki sérülés oka a környezetben keresendő. Ha olyanok veszik körbe az anyukát,akik szeretik,megértőek és segíteni akarnak,akkor nem lesz gond,ha nem akkor sehogy sem lehet nekik megfelelni...
2016. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem, hogy miért nehéz feldolgozni a császárt. És nem a partvonalról szövegelek, mindkét szülésem természetesnek indult, vajúdtam nem keveset, majd sürgősségi császárral segìtették világra mindkét Csodácskámat. Semmi törést nem jelentett, hálát adtam az égieknek, de legfőképpen a dokimnak, hogy szerencsésen végződött a történet. Szerintem ezen nincs mit feldolgozni, életet menthet, szükséges rossz, örüljünk a lehetőségnek, hogy a millió komplikáció ellenére azért az újszülöttek jelentős többsége makkegészségesen jön a világra!

A szoptatással már máshogy vagyok. Az nagyon fontos volt nekem, gyúrtam rá agyban már jó előre, és valóban megérte, maga a csoda. Pedig az első gyermekemnél tapasztalat híján voltak nehéz időszakok, amikor azt hittem, búcsút inthetünk a szopiknak. De küzdöttem érte! Csodás közel másfél év volt az első gyermekemmel, és 1 év a másodikkal. Ha nem tudtam volna szoptatni, azt hiszem, azt rosszul éltem volna meg. És nem a társadalmi elvárások miatt...magam miatt, és a babám miatt. Ugyanis az anyatej aranyat ér, kell a csecsemőnek, a testemből akartam táplálni, hiszen ez egy őserő, ami minden anyában dolgozik...szerencsés esetben.

2016. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

szerintem ez ott kezdődött, hogy pénzért lehetett választani a császárt. na és akkor jöttek a sztárok (mármint amerikai színészekre gondolok), akik ezt kérték, még hozzá 7. hónapban, nehogy csíkosak legyenek, meg lógjon a hasuk. persze ezek már nagyon rég voltak, de azt hiszem innen indulhatott ez az elítélés.

na és mivel ezt elítélik, ezért jött az, hogy csak a természetes, na az. és hát ha mégsem, akkor "szaranya" vagy. (egyébként ha nem emiatt, akkor másmiatt, szóval senkinek nem kéne rosszul éreznie magát!)

2016. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
A mai anyukák minden xartol lelkisérültek nem csak a császártól. !! Mondom ezt mint édesanya! Term tisztelet a kivételeknek.. De a mai kismamák...... Hadjuk....
2016. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó: ez a kérdés a szülés témakörben lett feltéve,így nyilván azokhoz szól,akiket az érint. Amennyiben te "pont leszarod a szülést meg a szoptatást" (édesanyád büszke lehet most),akkor miért veszed a fáradságot,hogy válaszolsz...ha ez válasz volt egyáltalán. A rendkívüli mennyiségű élettapasztalatod a szülői léttel, gyermek kihordással illetve világra hozással kapcsolatban túlcsordult esetleg?
2016. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert túl sok bennük a megfelelési kényszer. Ez egy elvárás maguk v a környezetük felől, és ennek nem tudtak megfelelni. (Ugyanide tartoznak azok is, akik természetes úton szültek és lenézik a császárosokat- csak ők "teljesítettek"). De az ilyen típusú emberek minden olyan helyzettől lelkisérültek lesznek, amikor az élet közbeszól a terveiknek. Ilyenkor úgy érzik,h nekik magyarázkodni kell,h miért nem ment minden tervszerűen.

Az egy teljesen más eset, amikor vki a sok komplikáció miatt borul ki. Ez számomra érthető, de ez meg független attól, h császár v sem.

Én császárral szültem a kisfiam, de ez nyugtalan percet nem okozott.

2016. márc. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

8-as, én a helyesírásodtól leszek lelki sérült...


Egyébként tényleg óriási a teljesítménykényszer az anyukákon, elég beleolvasni egy kismamafórumba. Jó lenne már tudatosítani az emberekben, hogy az, hogy valaki jó anya, nem attól függ, hogy császáros vagy hüvelyi, anyatejes vagy tápszeres, gyeses vagy bölcsis, babakocsis vagy hordozós, és még kismillió többi ilyen csatatér létezik...


https://www.youtube.com/watch?v=jePmMqqQNas

2016. márc. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!