Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem lesz sem választott...

Nem lesz sem választott orvosom, sem szülésznőm, akkor hogy mennek a dolgok?

Figyelt kérdés

Jelenleg magándokihoz járok vizsgálatokra, de nem szeretném felfogadni szüléshez, és szülésznőt sem tervezek. Ilyenkor majd a szülés napján fogom először látni a szülészeti osztályt/szülőszobát?

Éreztetek hátrányt abból, hogy nem volt fogadott orvosotok, szülésznőtök?



2016. ápr. 1. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem se volt egyik se. Szerintem ez sajnos szerencse kèrdèse, hogy normális, vagy bunkó orvos szülésznő lesz veled. Igen, akkor látod őket először. Én szerencsère mindennel és mindenkivel nagyon elégedett voltam, nagyon kedvesek voltak, odafigyeltek mindenre.
2016. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én akkor láttam először igen. De nálunk el lehetett volan menni szülés-felkészítőre és akkor a szülőszobákat is megmutatták volna.

Bementem miután elfolyt a magzatvíz, egy szobában át kellett öltöznöm, aztán egy orvos megvizsgált, felvették az adataimat, ctg-re tettek, aztán beöntés, utána mehettem a szülőszobába.

Én nem éreztem semmiféle hátrányát, h ügyeletesnél szültem. Mindenki válaszolt a kérdéseimre, normálisak, aranyosak voltak.

(Uzsoki)

2016. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Betu ***** válasza:
Nekem sem volt egyik sem. Semmilyen hàtrànyàt nem éreztem. Mondjuk nem tudom te hol fogsz szülni, én Miskolcon szültem. A szülőszobàt én akkor làttam először, de el lehetett volna menni szülőszoba làtogatàsra. Nem mentem mert lekéstem. Ennek csak előnye volt hogy nem volt fogadott orvosom mert nem adtam senkinek hàlapénzt inkàbb a babómra költöttem . Mondjuk ha komplikált lett volna terhességem akkor biztos fogadok orvost.
2016. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én akkor láttam először a szülésznőt, a dokit nem, mert már korábban a rendelőintézeti részen egyszer ő vizsgált. A szülőszobát meg a szobát viszont mi megnéztük előre. Nem éreztem semmilyen hátrányát, hogy nem volt fogadott orvosom vagy szülésznőm. Annyi volt, hogy a recepción mindig kérdezték, ki az orvosom és mivel nem volt, így furcsállották, de ez egy-két szemforgatással meg is volt oldva.:D
2016. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerencse kérdése is sajnos, igen. Amikor bementem vajúdás kezdetén, akkor egy nagyon paraszt doki volt az ügyeletes. Hála az égnek jól elhúzódott a szülésem, és egy normális doktornőnél szültem, egy fiatal szülésznővel, végül simán ment minden, nem sürgették a dolgokat. Jó, kitolásnál rásegítettek (gátmetszés, baba lefelé nyomása kívülről), de 36 óra vajúdás után igazi megváltás volt hogy 20 perc alatt megszületett. Na a varratszedésnél megint az idióta dokit fogtam ki :D
2016. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En is ugy voltam mint az utolso. Elso ugyeletes bunko turelmetlen tuti csaszarozott volna, masodik rendes normalis turelmes es a vegsokig harcolt hogy termeszetesen szuljuk es sikerult is :)
2016. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Baross-ban szültem,akkor jártam először a kórházban,nem volt se orvosom,se szülésznőm. Én ezt megbántam. Nem foglalkozott velem senki,vergődtem 13 órát,csak annyira jöttek oda,hogy kicseréljék az infúziót,de azért is szólni kellett,hogy lefolyt. Aznap sokan szültek,és mindenki előrevalóbb volt. A végén odajöttek,különben nagyon jó orvos ill. szülésznő volt,gyorsítottak az infúzión, 20 perc múlva meglett a gyermek. Bennem ez a 13 óra szenvedés olyan mély nyomot hagyott,hogy soha többé nem szülök.
2016. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Épp annál az ügyeletesnél szültem, akitől az ismerős kismamák óckodtak. Jófej volt velem, még poénkodtunk is, és tökéletesen ellátott. A szülésznőtől kicsit tartottam, mert egyszer vajúdás alatt elég mogorván szólt, hogy várjak, de egy tünemény lett belőle a szülőszobán. Sűrű napjuk volt sok szüléssel, nem kaptak pénzt, mégis nagyon jó élményként engedték/hagyták megélni a szülést.
2016. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-osnak:

Nekem volt fogadott doktornőm, és pont ellenkezőleg történt: hosszú órák vajúdása után - nem fordult a szülőcsatornába a Pici, ill. gyengültek a fájások - odahívta az ügyeletest konzultálni, hogy ő hogy gondolja, mert szerinte császár kéne. Könyékig feltúrt, majd mondta: Ki lehet vákuumozni ezt a gyereket! :/

Áldom az eszem, hogy felfogadtam, mert ha emellé a tajparaszt mellé kerülök, amikor épp beindul a szülés... lelki nyomorékká tesz az elvileges legszebb napomon.

Sajnálom, hogy így alakult, de nyilván így volt a jobb, helyesebb döntés mindkettőnk érdekében, márpedig hiába csinálok lelkiismereti kérdést a császárból, akkor-ott ez volt a gyerek érdeke, és a végeredményen mit sem változtat!

2016. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!