Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy tesznek -e...

Mitől függ, hogy tesznek -e csövet a hasba császármetszés után?

Figyelt kérdés
4 hete műtöttek, nekem nem volt cső. Sőt, a kórteremben öten voltunk császárosok, senkinek nem volt csöve. Kinek tesznek be, és miért draincsövet a sebbe? Csak érdekelne. Köszi
2016. ápr. 6. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam, mert 6 éve, amikor az elsőt szültem, és 3 éve, amikor az epémet vették ki kaptam drént, de tavaly, a kisebbik születésénél nem.

Eddig úgy tudtam, aki kicsit testesebb az kap, én az vagyok, a SOTE II-n mégsem volt.

2016. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
4 hete szültem, mindenkinek volt csöve. Szerintem helyi protokoll, nálunk azonnal tesznek, nem várnak tünetre vagy nem nézik a testalkatod, vagy ilyesmi. (Kútvölgyi)
2016. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

technikától is biztosan függ (várható-e vérzés, szivárgás, ha igen, mennyi és hova, stb). 5 éve szültem, nekem volt, szobatársat más műtötte, neki nem volt.

sőt: amikor az epehólyagomat vették ki, kettő csövem is volt.

2016. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt egyik csaszar utan sem.az En orvosom nem tesz ha nem muszaly.mind a 3 alkalommal a szobatarsaimnak volt.Es Nekem minden alkalommal felszivodo varrataim voltak.

Most a 3.csaszar elott mondta az orvosom,hogy azert most lehet kell,ha sok az osszenoves,de vegul nem kaptam :) En nagyon orukok,hogy megusztam.

Nem tudom pontoson mitol fugg,hogy raknak e.orvos fuggo is biztosan.

2016. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyébként egyáltalán nem fáj és nem kellemetlen a cső, nem kell tőle félni.:)
2016. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is korhazi protokolltol, illeteve az orvos technikajatol fugg.

Nekem nem csaszarom volt, hanem mellplasztikam es annal sem rak be minden orvos, de a legtobb igen. En is kaptam (ugye kettot) es az orvos azt mondta, hogy artani biztosan nem art, inkabb hasznal. Lehet, hogy nelkule sem lenne gond, de vele jobb. Ugye azon keresztul tavozik a felesleges ver, valamit a savo, amit a mutet miatt a szovetek termeknek. Ez egyebkent magatol is felszivodik egy ido utan, szerintem ezert nem raknak mindenhol kotelezoen, viszont ha ki tud urulni, akkor annal kisebb a komplikacio eselye, valamint gyorsabb a gyogyulas.


A kivetel tenyleg nem faj, inkabb kicsit csipett a fertotlenitotol, furcsa erzes volt, amikor kihuzta a csoveket az orvos, de meg kellemetlennek sem modnanam. A helye akkora volt, mint egy nagyobb tuszuras, szinte eszre sem lehetett venni.

Inkabb az az egy nap volt furcsa, amig bent voltak, vittem magammal a "zacskoimat" a wc-re, vagy ha elhagytam az agyat, ha visszafekudtem, akkor elhelyeztem oket magam mellett, mint valami plussallatokat. Attol feltem, hogy almomban beleakadok es kihuzom a csoveket.

2016. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim tesz csövet, van egy idős doki ő soha nem tesz. (Győr)
2016. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso az idos Doki alatt lehet az En orvosom erted?(V.A.foorvos?)
2016. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!