Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mutattok császáros heget?

Mutattok császáros heget?

Figyelt kérdés

Ha van saját kép a műtét után közvetlenül, vagy X idővel, annak örülnék a legjobban, de a google.ról linkelt is jó. Beírtam a képkeresőbe, hogy császármetszés heg, és ami ott van... hát én nem akarom elhinni, h tényleg olyan... végigvágva csípőcsonttól csípőcsonttig az egész hasfal, stb...


szóval megköszönném, ha mutatnátok valóságközeli képeket :)


2016. ápr. 6. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam, pár napos, friss heg.

Az enyém valóban kicsit rövidebb, viszont vastagabb.

A heg milyensége egyébként az operáló orvoson túl leginkább a kismama kötőszövetének típusától függ.

[link]

2016. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Úúúú, megnéztem én is a google-t, hát szerintem akik faltól falig vannak vágva, azok idősebb, kipakolt nők. Senkit sem ismerek, akinek ilyen szörnyű lenne a császáros hege.
2016. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A csúnya hegesek szerintem sürgősségi császárosok. Barátnőmnek is az volt, sokkal hosszabban kellett vágni, mintha tervezett lett volna, mert a baba se volt befordulva, siettek is, nem volt rá idő, hogy a szépséggel foglalkozzanak (33. héten szült).


A normál vágás kb. akkora, mint a baba feje keresztben, illetve annál egy picivel nagyobb, 11-12 cm körül.

2016. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a linkelttel simán meg tudnék barátkozni, ugye minél régebbi, annál kevésbé látszik, de a google-ösök tényleg :O :O
2016. ápr. 6. 22:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. 15 cm hosszú és annyira lent van, hogy a bikini simán takarja. Egyébként egy vékony, világos csík, csak az egyik végén - kb. 1 cm hosszan - enyhén rózsaszínes-lilás, ami egyszer talán ugyanúgy elhalványul, ezt leszámítva szinte észre se lehet venni.
2016. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

anyum engem anno 20 éve sürgősségi császárral szült, szinte semmi nem látszódik a hegéből. attól is függ, hogy milyen típus vagy, hogyan bírod a hegeket. van aki jobban hegesedik, van aki kevésbé. nekem is lehet császár kell majd, mert nagyon keskeny a csípőm.

20hkm

2016. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az enyém kb olyan hosszú,mint amit linkeltek. Vékony vonal. Alig észrevehető már.2 éve volt.
2016. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A sógornőm megmutatta a hegét 4 hónappal szülés után. Alig látszott belőle valami, ráadásul a bugyi bőven takarta. A heg viszonylag hosszú volt, 10 órás vajódás után lett végül sürgősségi császár, de ettől függetlenül gyönyörűen vágták, nagyon szép vékony és mondom, 4 hónappal szülés után már nagyon halvány rózsaszín volt.
2016. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Eszter76 ***** válasza:

Hű a Google-ös képek nem semmik... nyugi! Nekem 3 császárom volt, és a 3. is csak kicsit rondább, mint az első hozzászóló által belinkelt.

Az első csak egy pici vágás volt, kb. 10-12 cm. Minél többedszerre vágnak, annál hosszabb (és persze hegesebb is egy picit). De még a 3.-at is simán el lehet takarni bugyival. :-D

2016. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm kétszer szült programozott császárral. Szülés előtt (sajátom) megkértem, hogy mutassa meg, mert ugyanaz volt az orvosunk. Meglepődtem, mert egy 8-10 cm-es, hajszálvékony heg volt, ha nem kifejezetten azt mutatja, észre se vettem volna.

Nekem végül hüvelyi úton született, így saját hegről nem tudok beszámolni.


Én szintén programozott császárral születtem, de anyám hasa iszonyúan néz ki. Függőlegesen 25 centis vágás (több, mint 30 éves heg!!) és 5 centis kereszthegek is vannak. Állítólag akkoriban kísérleteztek az egy kapocs, egy öltés technikával és ilyen facán sikerült. Szegény úgy néz ki, mintha Hasfelmetsző Jack lett volna a sebésze.

Ráadásul jóval korábban, még a 60-as években ki kellett venni az egyik petefészkét. Érdekes módon az a heg alig látszik, pedig akkoriban a laparoszkópia még ismeretlen volt.


Sebészen rengeteg múlik. Nekem a hasfalamat (izomzat) kellett összevarrni. A sebész annyira ügyes volt, hogy csak a köldöknél vágta meg a bőrt, alatta dolgozott, újraformálta a bőrköldököt és 4 öltéssel megúsztam. Egy éve volt a műtét, nagyon közelről egy 1 cm-es heg látszik a köldökömnél.

2016. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!