Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában 30 naposak a ciklusa...

Általában 30 naposak a ciklusaim. Ilyen esetben korrigálja az orvos a szülés várható időpontját?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elméletet én is tudom de a gyakorlatban ez akkor is problémás. Pár nappal korábbra kamuzza valaki a mensit és akkor egy hónappal korábban kap magzati adókedvezményt?


Vagy aki abortuszt akar az kicsit későbbre kamuzza és akkor pár nappal több ideje lesz a 12. hétig?


Persze persze, tudom, mindenki full becsületes. De azért vannak kivételek köztünk ezt mindannyian tudjuk.



Szóval mivel tétje van a dolognak ezért furcsa nekem, hogy bemondásra megy és nem objektívebb módon.


Bár nálunk mindig is UH alapján ment, mint írtam, szóval nem minden orvos veszi annyira lazán.

2016. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az elméletet én is tudom de a gyakorlatban ez akkor is problémás. "

Pár napnál nem számít és pár nap különbséget ultrahanggal sem lehet kimutatni.

Én menzesz szerint 5 hetesen voltam ultrahangon, az uh adatai alapján a terhesség korára 4-5 hetes terhességet írt az orvos.:)

2016. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

pár nap nem oszt,nem szoroz,szóval azon nem korrigálnak,és az utolsó mensit veszik figyelembe..

Nálam is hasonló helyzet van,mint nálad volt..9 hetesen voltam először dokinál,de már előre szóltam neki,h kisebb lesz,ő nem szonográfus,elég rossz gépe is van,de annyit mondott,ő is olyan 7 hetesre tippeli,mint én...beutalt kórházba,az ottani gép majd egy héttel később 7+1 naposnak mért,a 12. heti uh-ra az ultrahang alapján kaptam időpontot,tehát 5 héttel későbbre,ennek ellenére a leletemen az utolsó menses szerinti terhességi kor szerepel,csak persze alatta a korrekt méretekkel...igazából természetesen az ultrahangnak van jelentősége..(hozzátenném,hogy azért ezek a több hetes eltérések nem olyan gyakoriak...előző két terhességemnél végig az utolsó mensesre lehetett hagyatkozni,hisz összhangban volt az ultrahanggal)

2016. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 K.J.Smith válasza:
Szerintem ezt orvosa válogatja. Nekem 35 napos ciklusom volt, a terhesgondozáson egyetlen egyszer, futólag említette a doki, hogy akkor talán korrigálni kéne a szülés időpontját, de végül ő nem tette meg. Így végül azt mondták, hogy "túlhordtam", pedig az a pár nap (hatodika helyett tizedikén született) talán épp a hosszabb ciklus miatt volt.
2016. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!