Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal fájdalmasabb a...

Oxitocinnal fájdalmasabb a szülés?

Figyelt kérdés
Azt hittem magas a fájdalomküszöböm. Párom is bíztatott szülés előtt, hogy erős nőnek ismer nekem semmi lesz a szülés. Nem így lett azt kívántam magamban valaki lőjjön le. Oxitocint kaptam, 1 perces fájásaim voltak órákon keresztül. Szörnyű volt, csak aludni akartam. A kérdésem oxitocinnal fájdalmasabb lehet a szülés, vagy csak én vagyok gyenge? Tapasztalatok?
2016. ápr. 12. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs tapasztalat. Mert minden szülés más.

És ha kaptál, nem tudod milyen lett volna nélküle, ha nem kaptál, nem tudod, milyen lenne vele...


Nekem egy szülésem volt, oxival, de mivel volt egy kis bibi, ezért kitérdelték belőlem a fiam. Így nem tudom, meddig hagytak volna szenvedni, ha minden "simán" megy. És az mennyivel lett volna rosszabb (vagy jobb), ha oxi nélkül hagynak.


Nővérem szült császárral, majd 7 évvel később simán, neki leányálom volt a császár, pokol a hüvelyi szülés. Mégsem mondhatjuk ki, hogy "rosszabb" a hüvelyi szülés mint a császár. Mert mindenki más, minden terhesség és szülés más, máshogy éljük meg a szituációkat.

2016. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Állítólag igen.De tapasztalatom nincs,mert nekem nem volt rá szükségem.A magzatvíz elfolyása után,egyből 2-3 perceseim,ajd fél órán belül 1 perceseim lettek.
2016. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Az oxitocintól rendesen beindulnak a fájások, a szervezeted magától is termeli, de ha adnak pluszban akkor az gyorsítja a szülést. Szerintem ugyanannyira fájna akkor is ha nem adnák, csak mondjuk sokkal több ideig, nagyon hosszú lenne a vajúdás.

A másik, a szülés nagyon nagy fájdalommal jár, nekem van olyan barátnőm, aki nagyon komoly fizikai munkát végez, a katasztrófavédelemnél dolgozik és nagyon kemény csaj, és ő is azt mondta, hogy rohadtul fájdalmas volt a szülés, oké, hamar összekapta magát utána, mert nem egy nyavalygós típus, de azért azt bevallotta, hogy volt olyan pont amikor már alig volt tudatánál a fájdalomtól.

2016. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem, mindegyiknél adtak oxit.

Az elsőnél nagyon durva volt, legszívesebben már meghaltam volna, a másodiknál viszont nem lett fájdalmasabb, csak rendszeresek lettek a fájások.

2016. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam, de így is azt kívántam, hogy lőjenek le. :) Állítólag erősíti, igen. Cserébe (jó esetben) gyorsítja is. Hát, szerintem mindenhogy nagy fájdalom lehet a szülés. Van akinek jól sül el, hogy az oxitocinos rásegítéssel legalább gyorsan "letudja", de sok a negatív tapasztalat is. Nekem így 9 óra volt beavatkozás nélkül, de azt hiszem nem vállaltam volna, hogy legyen "csak" mondjuk 4 óra,de még brutálisabb fájásokkal. Van aki meg teljesen magától megszül negyed óra alatt. Lehet, hogy azt talán választanám extra erős fájások ellenére is, ha ez a 3 lehetőség van terítéken.
2016. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen ,sokkal erősebb. Ezért nem fogom megint engedni és szerencsére nekem áldott jó orvosom van, aki tiszteletben tartja a kérésemet.
2016. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Oxitocin előtt erős, intenzív fájásaim voltak, így is nagyon fájdalmas volt, de viselhető. Oxi bekötése után percekkel meg akartam halni, és folyamatosan hánytam. Nem hiszem hogy véletlenül.

A természetesen termelődő oxitocin egyébként az agyadban is hat, nem csak a méhedre, segít elviselni a fájásokat, a kívülről adottnak sajnos nincs meg ez a kellemes mellékhatása, ráadásul a testedben nem folyamatosan termelődik, infúzióban viszont igen.

Beszéltem olyannal, akinek jót tett, biztos egyéni, meg adagolásfüggő, hogy kinek hogy hat, én nem szeretném soha többet.

2016. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első gyereknél kaptam burokrepesztés utàn. Fàjt fàjt,de ki lehetett bìrni,most a màsodikkal nem kaptam csak a végén méhösszehúzónak,hogy levàljon a lepény. Oxi nélkül is azt akartam,hogy lőjenek le. Szörnyen fàjt. De sokkal gyorsabban ment,mint az első szülésem.

Ahogy irtàk minden szülés és minden ember màs.

2016. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Anyum azt mondta, hogy ő durvábbnak érezte. Velem nem kapott oxit, hugommal igen. Szerinte a fő különbség az volt, hogy oxi nélkül volt egy íve a fájásoknak, egyre erősebbek lettek és így kvázi "hozzászokott". Oxival viszont 0-ról lett azonnal erős.

Viszont, ahogy előttem is írták, minden szülés más, 2 oxis között is lehet nagy különbség.

2016. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, de nem véletlenül adják, én fájásgyenge voltam, és már tolnom kellett volna, csak nem éreztem...Bekötötték az oxit, brutál fájások jöttek, félrefordítottam a kezem már, hogy lassabban csöpögjön, amúgy ez nekem bevált :) Utána hipp hopp jöttek a tolófájások :) Azrt fáj jobban mert mesterségesen viszik be, és endorfin ilyenkor már nem termelődik mellette, így erősebbnek érzik általában...
2016. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!