Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a vélemény a Debreceni...

Milyen a vélemény a Debreceni Kenézy kórházban vagy a Klinikán való szüléssel kapcsolatban? A babák mindenhol az anyával lehetnek? Éjszakára elviszik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Pécsi vagyok, de két unokatesóm most szült ott pár hete -nagyon meg voltak elégedve más-más dokijuk volt.

A baba velük volt éjjel nappal, csak fürödniviték el, de oda is mehettek,ha jobban voltak..három napig kellet bent lenni-kivét ha gond van.

Remélem valaki többet tud segíteni, de kérd meg a dokid, védőnőd, hogy részt vehess egy szülőszobalátogatáson, biztosan ott is lehet.

2008. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Kenézy kórházban szültem, az unokatestvérem meg a klinikán, így van tapasztalatom (bár az egyik csak közvetett).

A Kenézy kórházban van babás szoba, ahol napközben veled van a baba 6.00- kb. 22.00-ig, de éjszakára elviszik. Van nem babás szoba, ahol csak szoptatási időre viszik be a babákat (6.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00, 21.00). Én ilyenben voltam, és nagyon meg voltam elégedve. Az első babám, és szerintem ilyenkor ez a legjobb megoldás. Ellátják a babádat (tisztába teszik, fürdetik) és neked csak a felépüléssel kell foglalkoznod, na meg a szoptatás megtanulásával. Nem lóg egész nap a melleden, és nem sebesedik ki, ami egyébként rémálommá teheti a szoptatást. És talán a baba ezáltal már eleve valamiféle napirendhez szokik. Az orvosok megítélésem szerint jó szakemberek (bár szerintem ez mindenhol így van), az ápolók, csecsemősök is tűrhetőek, bár azért vannak olyanok is, akiknek elég pokróc stílusuk van, de ez elviselhető. Ruhát nem kell vinned a bébinek, mert a kórházi pólyában, rékliben van.

A klinikán minden szoba babás, ahol a manók az anyukájukkal vannak éjjel-nappal (sokan úgy hívják ezt, hogy bababarát megoldás). Elvileg kérheted, hogy elvigyék éjszakára, csak gyakorlatilag el szoktak felejteni a nővérkék a babáért menni (legalábbis az unokatesómnál így volt). A baba ellátását te végzed maximálisan. Az ottani orvosok is bizonyára maximálisan felkészültek, de van egy nagy hátránya: oktató kórház. Volt olyan ismerősöm, aki kb. 6-8 medikus gyűrűjében szült, ami valljuk meg őszintén elég zavaró lehet. Ja, és a picúrok itt az általad bevitt ruhában vannak (legalábbis én úgy emlékszek, de ebben nem vagyok teljesen biztos).

Spontán szülés után 3, császár után 4 napig kell bent maradni, de persze egyénenként változhat (én faros, spontán szülés miatt 4 napig voltam bent). A klinikáról hamarabb hazaengedik a kismamákat (sajnos azért, mert súlyponti kórház, és sok beteget kell ellátni).

Ha valami ezen kívül még érdekel, írj nyugodtan.

2008. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én a klinikáról írok neked szerintem nagyon aranyos csecsemős nővérek vannak ott, csak oda kell rájuk figyelni és kérdezni ha valamit nem tudsz. Mindenre válaszolnak én nagyon meg voltam velük elégedve. Egyébként ha megkéred őket, hogy elvigyék éjszakára elviszik, de én ugygondoltam, hogy mivel én vagyok az anyukája, hát legyen velem.

Persze előfordul, hogy elfelejtenek valamit, de akkor szólni kell újra hisz egy emberre sok gyerek 15-20gyerek rá van bízva nincs könnyű dolguk. Néha mi azzal az eggyel nem bírunk neki meg ilyen sok gyereket kell ellátni.

Én nagyon hálás vagyok nekik. köszönet az újszülöttes nővéreknek. Bent adnak ruhát, de engedik, hogy sajátba legyen.

2008. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!