Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Szent István Kórházban...

A Szent István Kórházban fogok szülni jövőre. Van-e itt közöttetek olyan, aki ott szült vagy fog szülni és mik a tapasztalatai, meglátásai a kórházzal, illetve a személyzettel kapcsolatban? Dr. Horváth Mihályról van-e esetleg vélemény? Ő az orvosom.

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ott szültem:((Soha arra felé nem akarok menni,rossz emlék nekem.Privát szobát akartam, helyette beraktak egy 6 ágyasba.A csecsemősök le se sz..tak minket, hogy vagyunk, nem segítettek semmiben,a gyerek ordított a 2.dik napon, nem kaptunk még cukros vizet sem!Nem ellenőrizték, hogy hogy van a gyerek,pedi nagyon sárga volt.A válaszuk ez volt: Anyuka szoptatni kell!!!:((

Hát ennyit erről a kórházról.

2009. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Bár nem én, hanem nővérem szült ott szeptemberben, de én voltam vele a szülőszobán. Hát le se szarták. Bementünk reggel 9-kor, hogy folyik a magzatvíz. Megvizsgálták, mondták, hogy a gyerek feje nagyon fent van még, így nem repesztik meg rendesen a burkot. Rátették ctg-re, kérdeztük mi a helyzet, senki nem mondott semmit. Aztán másfél óra után beraktak minket egy szülőszobába, hogy ott várjunk, du.1-ig ránk se nyitották az ajtót. 3-kor átrakták egy másik szülőszobába.fél 5-kor megvizsgálták, mondták, hogy csak reggelre lesz baba, ezzel el is intézték.5-kor kimentem szólni, hogy hozzanak fájdalomcsillapítót, mert már nem bírja tesóm. Fél 6-ra be is fáradt a szülésznő, mondta megvizsgálja és hoz gyógyszert. Hát már nem kellett, mert a baba jönni akart. Akkor kezdtek el a dokinak telefonálni, hogy jöjjön, mert szülünk, holott már reggel mondtuk kinek szóljanak. Hát persze, hogy az orvosa nem ért be időbe, már a kezemben volt a pici, mire odaért a doki. A cscsemősök nem segítettek neki semmiben, nem indult be a teje, nem adtak se tápszert se cukros vizet. Ő vitt be cumisüveget és adott a gyereknek vizet, erre jól lecseszték, hogy azt abban a kórházban nem szabad, és cumit se ahat neki.A gyereket se vizsgálták minden nap.

Én áprilisba szültem a fiam az Uzsokiba, ott minden nap reggel este vitték vizsgálni a babát, hogy minden jó-e.

Én tuti nem szülnék az Istvánba.

2009. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én idén júniusban szültem a Szent Istvánban, ráadásul dr. Horváth Mihálynál. :) Az előttem szólókkal ellentétben nekem alapvetően jók voltak a tapasztalataim.

Horváth doktor pont ügyelt akkor éjjel, mikor elfolyt a magzatvizem, ráadásul a vele együtt dolgozó szülésznő, Kriszta is bent volt. A vizsgálatok után az egyik szülőszobába tettek, ahol a férjemmel kettesben lehettem, úgy vajúdtam. Kriszta és Horváth doki néha bejöttek, megnéztek, de alapvetően egyedül voltunk. Pár óra után aztán a császár mellett döntöttek. 3 ágyas szobáb kerültem, mint minden műtött anyuka. A nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek voltak velem, még külön is szántak rám időt, hogy megmutassák a köldökcsonk, fürdetés, kézi fejés és egyéb babaellátás fortélyait. A kaja viszont nagyon gyér, úgyhogy mindenképp hozzanak Neked sok mindent, ráadásul a látogatási idő 7-21 között van, amit sok apuka és rokon ki is használ, így készülj fel rá, hogy esetleg egy egész "csapat" előtt kell szoptatnod.

Ha esetleg még valami érdekel, írj privátba, szívesen válaszolok!


5 hónapos ikrek anyukája

2009. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Én tavaly, 2008-ban ott szültem a kisfiam. Most 2009 decemberben vag 2010 januárban szülöm a másodikat- Isten ments az Istvántól!!! Onnan kezdve, hogy tök egyedül voltam a szülésem nagy részénél, sem a szülésznő, sem a doki nem fáradtak oda csak a végére (mindketten fizetettek!! A szülésznő 40ezret kért!) , érzéstelenítés nélkül szültem, rossz időben nyomtam (egyedül voltam, nem tudtam, hogy még nem lett volna szabad), szétszakadtam, 3 csomag vért kaptam később, és a babámat vákummal kellett kiszedni. Az alapítványi szobában nem működött a csengő. Senki nem jött be hozzám, a férjem telefonált be, hogy valaki nézzen már rám, mert nem bírok felállni ellátni a gyerekem, mert vért csak a 2. nap kaptam, nem vették észre mennyi vért vesztettem... A válaszuk az volt, hogy azért nem jött be senki, mert azt hitték azért kértem alapítványi szobát, hogy ne zavarjanak. Viziten kértem a dokit, hogy adjanak gumikesztyűben jeget a sajgó gátsebemre. Rövid rámbàmulás és gondolkodás után az volt a válasz, hogy holnap úgyis biztos jönnek be hozzám látogatót, hozassak be magamnak jégakkut. A 2. napon megpróbáltam VOLNA lezuhanyozni. Kivittem a csecsemősökhöz a babát, hogy nr maradjon addig se egyedül. Épphogy kezdtem lekínlódni a ruháimat (nagyon rosszul voltam), hozta vissza egy nővérke a babámat, hogy a főnővér visszaküldte vele, hogy ne sírjon ott...

Az István úgy hirdeti magát, hogy bababarát. Hadd gratuláljak innen is az ott dolgozóknak, emberségükért, a szülést és az utánna következő napokat könnyebbè és szép emlékké tevő munkájukért!

2009. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én nyáron szültem az Istvánban , nekem pont az tetszett amit a többiek sérelmeztek, hogy saját útemben nyugodtan vajúdhattam, nek zaklattak félóránként méhszáj vizsgálattal, amikor kértem fájdalomcsillapítót kaptam, Mikor szóltam, hogy már jön a baba, jöttek segítettek, alapvetően barátságos nyugodt hangulatban született meg Balázs. A csecsemősökmeg tündérek voltak mindenben segítettek. csak a látogatási idővelvolt bajom.
2009. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem az Istvánban,és biztos,h a következő babámat is OTT fogom szülni.A személyzet profi,és nagyon kedves.Nekem volt fogadott szülésznőm,végig velem volt(persze a férjem is,és jött a doki is).A szülés a saját ritmusában haladt,így gyorsan(3 óra alatt),beavatkozás mentesen(nem kellett oxitocin,és a gátvédelem is sikeres volt,nem repedtem,nem vágtak).A csecsemősökkel sincs gond,csak nagyon elfoglaltak,ezért KÉRDEZZ tőlük!Az 5 és 6 ágyas kórteremet idén nyáron MEGSZÜNTETTÉK,4 ágyas fürdőszobás szobákat alakítottak ki.A dokiról csak annyit tudok,h 1-2 szobatársam nála szült,de pozitívan nyilatkoztak róla.Könnyű,gyors szülést,és pozitív élményt kívánok!
2009. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit(az első hozzászóláshoz),h mivel ez BABABARÁT khz,itt kérésre SEM adnak cukros vizet.Tényleg szoptatni,szoptatni,szoptatni!Ennek a címnek ez is feltétele(persze ha látszik a babán,h gáz van,kap pótlást).Az enyém is besárgult,mégis hazajöhettünk a 3.napon.Addigra a tejem is beindult,hála az örökös ciciztetésnek!Nem lehurrogásként írom,de akinek ez nem megfelelő,ne válasszon bababarát khzat!
2009. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak az eddigi hozzászólásokat és véleményeket!
2009. nov. 20. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukám ott szült engem és a hugim is ráadásul Dr. Horváth Mihálynál..Arra emlékszem hogy egyiknap mikor mentünk be hugimhoz meg anyukámhoz akkor pont ott volt az orvos is...Asszem 6 ágyasba volt de nem egyedül..Az orvos szerintem rendes..Mindig elmentem anyuval vizsgálatokra:D
2010. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,ha még vissza nézel ide:hogyan alakultak a dolgok?Az egyik POZITÍV választ adó...
2010. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!