Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak, ezek igazi...

Mit csináljak, ezek igazi fájások?

Figyelt kérdés

Éjszaka kezdődött, kb. 2 órán keresztül 12 percenként olyan erős derékba sugárzó fájások, hogy semmit nem aludtam, csak a matracot szorítottam közben. Etért Felkeltem zuhanyozni, borotvalkozni stb. hátha indulni kell. Tevékenységeim közben csak enyhe fájdalmak voltak így utána visszafekudtem aludni, mondván h biztos csak jósló volt, bt nem értem miért rendszeres és ilyen erős. Amint visszafekudtem ujra kezdődött, de nem rendszeres, hanem össze vissza, 20-13-30-8-5-14 percenként vannak fájások, de nem szűntek meg, ugyanolyan erősek. Ez most mi? Szülni fogok vagy a jósló is lehet ilyen gyakori? Egész éjszaka semmit se aludtam emiatt.

Nincs orvosom, így nem tudom felhívni, tapasztalatokra lennék kíváncsi, köszönöm!


2016. ápr. 24. 12:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és 39 hetes 4 napos vagyok
2016. ápr. 24. 12:01
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem is így volt, beültem egy kád vízbe, akkor nem nagyon éreztem, kiszálltam, akkor sűrűbben jöttek. még a kürhzba is rendszertelen fájásokkal mentem, de erősek voltak, tudtam, hogy az. 3-5-7-9 percesek voltak összevissza :)

6kor értünk be, f10kor már sírt. szerintem menj be, legrosszabb esetben is csak hazaküldenek ;)

2016. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy menj be a kórházba. Ritka, de van akinek nem lesznek percre pontos fájásai, attól még a tágulás beindulhat, nehogy hirtelen otthon kezdődjön meg.
2016. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen menj be abba a kórházba, ahová tartozol. Ha nem indult be, akkor hazaküldenek. Ha beindult, akkor jó helyen vagy.
2016. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem a jóslók max. 1-2 órán át tartottak és egyáltalán nem jártak "matracszorítós" fájdalommal, de gondolom mindenki másképp éli meg, ahogy magát a szülést is. A helyedben én is bemennék a kórházba, ott legalább biztosabbat fogsz tudni.
2016. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem volt mikor majdnem rendszeres és erős jóslóim voltak, nagyon enyhültek zuhany után, teljesen nem múltak el.

Majd amikor szültem is ugyanolyanok voltak. Mivel ezek a jóslók eléggé folyamatosak voltak nálam, nem vettem fel ezeket. Zuhanyoztam mert jól esett és akkor lepődtem meg, amikor még erősebbek lettek zuhany után majd egyre sűrűbben jöttek. Séta után is erősebbek lettek és sűrűbbek, a jósló mindig szünetelt amíg sétáltam, aznap amikor beindult a szülés szintén voltam boltban, néha meg kellett állni a fájások miatt. Sok idő telt el. Ejjel is többször felkeltem, egész nap tartott ez, estére egyre jobban fájt és csak hajnal fél 3-kor tudtunk elindulni a kórházba.

Szóval ez így most bármi lehet még neked.

2016. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is voltam kórházban még 37 hetesen, mivel akkor már egy kicsit nyílva voltam felvettek szülőszobai megfigyelésre és egy hét múlva mehettem haza, addig osztályon voltam. Közben jött be másik kismama is így jóslófájásokkal osztályra, szóval ez nálunk protokoll úgy néz ki szóval én többet nem akartam potyára menni. (Nyíregyháza)
2016. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azzal számolj, ha bemész, lehet hogy bent tartanak.

Amit leírsz, ha velem történne, nem mennék be (mondom ezt három szülés után), mert ezek rendszertelen fájások.

Nekem az ilyen rendszeres volt, és a harmadikkal csak 41+6-on szültem, tehát még akár egy heted is lehet hátra, de az is lehet, hogy beindul és ma megszülsz, vagy egy-két napon belül.


Egyébként amíg a kádban ülve leállnak, addig biztos nem szülés még.

Azt is megmérheted, hogy egy fájás milyen hosszú. A jósló 20-30mp-ig tartó összehúzódás, a rendes fájás hossza 40-60mp.


Szép szülést Neked!


Nem vagyunk egyformák, én utálom a kórházat, és lehetőleg nem akarok ott tölteni semennyi időt, csak amikor már tényleg szülök, de ha Téged megnyugtat, hogy megvizsgálnak, akkor menj be.

2016. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nalam is ugyanez a helyzet, csak mar 5 hete igy van, rendszertelen fajasok, (2-4-6-10-15-18 percesek felvaltva)tegnap este feladtam, miutan volt egy olyan fajasom, hogy belegebedtem (de csak egyszer, hala isten) most mar nem nezem a fajasokat, nem is figyelek rajuk. Minden nap ugy ereztem, hogy igen, ma lesz valami, indulunk szulni, de aztan ritkultak a fajasok. Ma vagyok 40 hetes 1 napos. Elso baba 38.5, masodik 37.5 re szuletett. En nem csinalnek semmit helyedben.
2016. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, persze ha valaki még hozzá fűzne valamit szívesen fogadok minden tapasztalatot/tanácsot. Azóta ritkultak sajnos, most már csak fél-háromnegyed óránként vannak fájások. Nagyon csalódott és szomorú vagyok, úgy reménykedtem, hátha ma végre... :'( Bár lehet h szerepet játszik a front is, és úgyis biztos tele van a kórház. Végül nem mentem be, mert a kérdésem kiírása után már nem is jött fájás vagy 45 percig. Azt valóban nem akarom, hogy fölöslegesen bent tartsanak napokig vagy "erőszakkal" megindítsák.
2016. ápr. 24. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!