Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyire zavaró,...

Szülés után mennyire zavaró, hogy a nagyszülők "megrohamozzák" az unokát?

Figyelt kérdés
Most konkrétan az a része érdekel,hogy egészségügyileg ilyenkor mégis milyen lehet ez az anyukának. Gondolom kisebb-nagyobb baja is van,fáradt és nem látogatókra vágyik. Ez az én feltételezésen lehet tévesen.
2016. máj. 6. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

En örültem/ orulok neki, tudom, mennyire vártak. Szüleim a szuloszobara is bejöttek mar, anyosomek eltévedtek a nagy izgalomban. Tegnap os hívtam őket, hogy jöjjenek ha akarnak.

Jóban vagyunk a nagyszulokkel, tervem, hogy igy is marad

Ket hete szültem ugy,eseg mindig csak rövid időre tudok felkelni, de jo látni az örömüket.

2016. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyszülő függő. Mármint úgy is át lehet menni egy frissen szült anyukához, hogy főzöl és viszel neki is, hogy eggyel kevesebb baja legyen, esetleg segítesz valami picit a háztartásban és úgy is, hogy még vendégként el is várod a kiszolgálást. Nyilván senkinek sem hiányzik szülés után egy héttel, hogy ki kelljen szolgálnia a rokonságot, de anyukám mindig meséli, hogy milyen jó volt, amikor átjött nagymamám. Hozott enni, vigyázott rám, bármikor jött, segített, de sosem erőltette a véleményét, kérésre mindig adott tanácsot, tehát valós segítséget nyújtott.
2016. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, milyen típusú a kismama, milyenek a nagyszülők, milyen a viszonyuk egymással.

3 hónapja szültem, nem volt egyszerű menet. Mikor hazajöttünk a kórházból, sóginőm volt itt, főzött nekünk kaját, lefoglalta a nagyobb lányunkat. Anyum is jött aznap. Engem nem zavartak, mikor úgy éreztem fáradok, meg baromira rosszul esett ülni, szóltam, hogy bemennék ledőlni.

Szóval ez erősen függ a nagyik, rokonok mentalitásától. Nálunk senki sem tolja tuskóban, meg okoskodik, de biztos vannak olyan családok ahol igen, legalábbis a gyakorit olvasva tuti.

2016. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

3 hete szültem, masodik csaszarom volt.

Egy hetet a ferjem volt itthon egyet anyukám...

Nagyon jo volt, hogy itt voltak de meg jobb, hogy egyedul lehetek most mar


Az en mentalitásom inkabb pörgős, 4 nap a kórházban eleg volt a pihenésbol

Mikor anyu itt volt, sokat segitett de engem nagyon zavart, hogy teljesen maskepp gondoljuk a dolgokat, máshogy Pakolunk stb

A hétvégi látogatások nem zavarnak a nagyobbik nagyon örül neki 😊..

M

2016. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 acelsziv ***** válasza:
Nálunk anyám inkább családtag, mint nagyszülő. Páromat a lányaként szereti. A kisfiunk két napja született meg és holnap jönnek haza. Jövő héten végig anyám lesz mellettük aztán én. Másik oldalról nem számítunk sem érdeklődésre sem látogatásra.
2016. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Ez viszonyfüggő.

Nekem nincsenek szüleim, anyósom anyám helyett is anyám.

Amikor kijöttem a kórházból, anyós "hozzánk költözött" 1 hétre (amúgy 130 km-re laknak).

Óriási segítség volt, mindent megcsinált, nekem csak a fiammal kellett foglalkoznom. Vitte a háztartást, így pihenni is tudtam. Tiszta rossz volt, amikor hazament... :-) Azóta eltelt 3 év, úgyhogy persze belerázódtam én is, de akkor nagyon jó volt, nagyon jól esett, hogy jött.


De amúgy nálunk anyósék nem "látogatók", hanem családtagok. Bármikor jöhetnek.

2016. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Saját szüleimtől nem tartok,inkább az anyós,após részéről,mert szeretnek mindenbe beleszólni. Elég ideges vagyok már a közelükben is. Ha nem leszek jól szülés után,akkor pont ők nem hiányoznának az összképből. Ha jól vagyok úgy nehezen el tudom őket viselni,de kiszolgáltatt helyzetben inkább nem lennék a társaságukban. Persze rám nem lennenek úgysem kíváncsiak... A szüleim biztos segítenének,ők nem is zavarnának. Mivel nem szültem nem tudom milyen fizikai és lelki állapotban leszek utána és mikor leszek annyira a régi,hogy el tudam őket viselni.
2016. máj. 6. 11:46
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk nem szokás ez,én nagyon szeretem a szüleim,meg anyósomékat is,rendszeresen megyünk,de megőrültem volna,ha itt sertepertélnek ,vagy ideköltöznek hetekre .

Én elvoltam egymagam ,kaját rendeltem,a nagytakarítást meg nem erre az időszakra kell időziteni .


Úgyhogy ember/családfüggő .Átjöttek megnézni a gyereket persze,az engem nem zavart,nem volt 4 fogásos ünnepi ebéd,de senki nem is azért jött.

De ilyen több napos "segítség" nekem nem hiányzott,megmondom őszintén ,engem zavart volna!

2016. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a viszony, te milyen vagy. Én nem bántam, hogy jöttek, örültem nekik. Hoztak főtt kaját, babáztak de eszükbe sem volt pl felébreszteni a babát, nem adtak szoptatási tanácsot, nem rendezték át a konyhát segítség címszóval :-)

Barátnőmhöz aznap ment anyósa, amikor hazamentek a kórházból és meg volt sértődve, hogy nem volt ebéd... na az ilyennek nem örültem volna.

2016. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Hozzám mindenki bejött a kórházba, még olyan is akit nem is ismertem, csak az ismerősöm ismerőse! Senkit nem hívtam, de megjelentek. Én egy olyan ember vagyok, akit mindig mindenki idegesít, zavar, nem szeretem a társaságot, de ott akkor marhára nem zavart senki, boldog és büszke voltam.
2016. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!