Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Autó-Párom-Anyós-Én?

Mia84 kérdése:

Autó-Párom-Anyós-Én?

Figyelt kérdés
Párom kért kölcsön a mamájától pénzt, h vegyünk kocsit havi törlesztéssel fizetjük vissza neki. Ketten. A párom 65e Ft-ot fizet, én meg amennyit tudok még pluszban adni. Párom egy háztartásban él az anyjával, mamájával. Én nem lakom ott.Meglett a kocsi. Az én kedves párom odaadta a pótkulcsot az anyukájának. A kocsi ott parkol náluk, és az én drága jó leendő anyósom úgy használja a kocsit, mintha a páromé és az övé lenne. Ha el is megyek vele, már kérdezi is a páromtól, h "elmentem? ". Mondtam a páromnak kérje vissza a pótkulcsot tőle, mert ez így elég rossz nekem. Azt gondoltam ez a közös kettőnk autója. Leendő anyós ha be akar vásárolni, ha van jogsija, ha nincs, kérjen meg hogy vigyük el, de ne érezze már sajátjának. Az zavar, hogy most megy szervizbe és kb 100 e Ft-ba áll meg a szerviz, és fizetem a felét, mivel megállapodtam a párommal. Csak sajnos, így nem igazán van humorom beszállni a dolgokba, h az anyja nem is tankol bármikor bepattan az autóba és elmegy bevásárolni vele. Nem voltam irigy sosem, nem is értem miért dúl fel ennyire a dolog, de igazán, nem tudom mi lenne jó megoldás. Totál rosszul vagyok attól h használja a kocsit. Ráadásul párom elmondása szerint nem is megy neki a vezetés. Bánt, h végre lenne valami közös nagyobb valamink, és ő meg csak úgy használja. Utálom ezt a helyzetet.Véleményetek?

2016. febr. 8. 15:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
62%

Közös lónak túrós a háta...

Ezzel a helyzettel meg kell békélned,úgyis vinni fogja a kocsit.

2016. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
54%
Költözzön el a párod, vegye vissza a pótkulcsot, és akkor minden megoldódik. Ja, hogy anyuci pici fiacskája, aki nem mer a sarkára állni? Hát akkor így jártál.
2016. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
84%
nem akarlak megbántani... de párod otthon lakik, lényegében az ő családja fizette a kocsit, amit ő törleszt vissza, és te meg amennyivel tudsz (? nem akarok turkálni, de mennyi az annyi a havi 65 mellé? fontos részlet), beleszállsz -> ez az autó nem közös, te fizetsz azért, hogy használhasd.
2016. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen dolgokba belemenni...
2016. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Első. A közös ló háta 'túros', nem 'túrós'. :D
2016. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Havonta 25 000 Ft-ot fizetek rá. Így 250 000 Ft-om áll majd benne meg most a szerviz, ami 50 000 Ft.
2016. febr. 8. 15:41
 7/42 anonim ***** válasza:
3%

Kedves #5!

ez egy VALÓBAN hasznos válasz volt :)

2016. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
72%

vettetek volna egy 100e-es autót ha annyira nagy szükség van rá. vagy kölcsön a banktól!

nem is éltek együtt, de már hitel anyukától?


mi a túrónak volt fontos a kocsi? villogni vele?

2016. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%

Túl sok a "párom".


Nézd, amíg nem vagy házas, addig senkinek sem (rokonnak különösen nem!) szabad papír nélkül lóvét adni, ilyen kényes helyzetekben, mint autóvásárlás, kölcsönfelvétel, vagy lakásvásárlás. A párod dob, vagy te őt, aztán futhatsz a pénzed után.

2016. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem,rosszul döntötettek amikor közzösen vettetek egy autót,úgy hogy együtt sem laktok még.

De ha már,így alakult akkor miért nem csináljátok azt,hogy egyik nap nálad van a másik nap a pàrodnál az autó? Esetleg ha valakinek,egyik nap fontos lenne,akkor meg elcserélitek a napot.

Így kivűlről nézzve,olyan mintha a párod anyja,vett volna egy kocsit a fiának ő törleszti vissza neki,te meg besegítesz,hogy elöbb visszaadja.Ennél,már csak az lenne a furáb,ha a kocsi a párod nevén lenne csak.

2016. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!