Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire kell számítani indított...

Mire kell számítani indított szülésnél?

Figyelt kérdés

Ma a dokim azt mondta,hogyha nem szülök meg a héten akkor má beindítják,mert a 41-ik hétbe lépnék be a jövőhéten.

Mit adnak be ilyenkor,hogy beinduljon? Gyorsn zajlik le vagy lassan?

1 ujjnyira vagyok nyitva,de az is csak a külső méhszáj.


2016. máj. 16. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem oxitocinnal indítottàk, bekötés utàn 1,5 óràval burkot repesztettek, úgy fél óra múlva kezdtem érezni a fàjàsokat (a gép szerint előtte is voltak). 2 óra múlva megszületett a fiam. 2. baba volt, nehezebb volt az egész az elsőnél. Jobban is fàjt és a kitolàs is nehezebben ment. 1 óràval gyorsabban lett meg a 2. baba az elsőnél
2016. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is oxitocinnal kezdtünk, majd burokrepesztés volt. Kb. 6 óra vajúdás után a fájások alatt esni kezdett a babám szívhangja (mint kiderült, rá volt tekeredve a zsinór) és császárral lett befejezve.


Szerintem az indított szülések is ugyanannyira különböznek, mint bármilyen szülések, nem lehet előre tudni, hogy fog lezajlani. Látod, az első válaszolóval ugyanazt a protokollt csinálták meg velünk, mégis teljesen máshogy alakultak a szüléseink.


Egy biztos, nem kell félned az indítástól! Sokan félnek, de én nem értem miért, én egyáltalán nem éltem meg rosszul.

2016. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kinyilt a mehszajam, mindharom terhessegem vegen 5-6 cm-re. Nekem eloszor burkot repesztettek, es azutam vartak, hatha beindulnak a fajasok. Persze nem jottek, oxitoxin lett a vege nalam is, viszont kaptam epiduralt, igy egesz konnyen viselheto volt a szules, es mindharom eleg gyors is volt (6ora 20 perc, 2 ora, 3 ora 20 perc)
2016. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

De miért kell indítani?

Nekem 28 hétre kinyílt a méhszáj 2110-re,de 41 héten szültem,megvártuk míg beindul.

Ha nincs gond nem mennék bele az indításba.A mesterséges oxitocin sokkal brutálabb fájásokat csinál,mintha magától zajlana le a folyamat,a szülés.

2016. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan elkezdődött (41+4-en), elfolyt a magzatvíz, de fájások később sem lettek, ezért oxyt kötöttek be.

Kb. 2 óra múlva lettek érezhető, egyből 2 perces fájásaim, amik erősödtek.

5,5 órán keresztül fàjt.

2016. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!