Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fontos döntéseket kell...

Milyen fontos döntéseket kell meghozni szülésnél? Gondolok itt az érzéstelenítésre, beöntésre. Mire kell még számítani?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

A beöntés nem választás kérdése. Ha az adott kórházban szokás a beöntés akkor akármit teszel akkor is adni fognak. Maximum az érzéstelenítésről dönthetsz, de a legtöbb estben leráznak annyival, hogy már túl késő beadni.

A többi dologban is az orvosra kell bíznod magad, mert ha azt mondaná, hogy most császár lesz mert veszélyben van a baba/baja lehet te megkockáztatnád, hogy ellent mondj a műtétnek és (neadjisten) halva szülj vagy egy szülési komplikáció miatt beteg gyereket hozz a világra?

Szóval elviekben sok mindenhez "jogod" van, a valóságban nem egészen úgy működik ez mint a papírforma szerint.

2015. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A beöntés helyett ha jól tudom lehet kúpot is kérni. A kérdésem pedig nem a császárra vonatkozott, mert természetes, hogy ott az orvosra fogok hallgatni. Csak annyit szerettem volna megtudni, hogy mire lehet még számítani amiben esetleg nekem kellene döntenem, hogy ne nézzek ott, mint egy marha ha megkérdeznek valamiröl. Csak egy pár tapasztalatra vagy tanácsra lett volna szükségem és nem ilyen kioktató válaszra.
2015. márc. 14. 09:26
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó szándékkal próbáltam segíteni, nem oktattalak ki csak a sajnálatos tényeket írtam le. A legtöbb helyen nem válaszható kúp, hanem ragszkodnak a beöntéshez (persze akad ritka kivétel). Semmiben sem kell döntened és nem fognak hülyének nézni ha valamit nem tudsz. Te az aggódó (gondolom első gyerekes) szülő nő vagy, ők pedig a szakképzett, szülésznők, orvosok, ápolók neki kötelességük felvilágosítani téged, hogy az adott kórházban mi a "divat".
2015. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az elsö babám lesz, de nem aggódom semmi miatt, csupán érdeklödtem.
2015. márc. 14. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ezt az orvosoddal, szülésznővel kellene nagyrészt megbeszélni. Sok függ az adott kórháztól. Nálunk pl csak beöntés van, nincs kúp. Ha nem borotválkozol meg, akkor ők mrgborotválnak. Persze mondhatod, hogy nem, de akkor sajnos sok jóra nem számíthatsz. Kitolásnál pl fekve kell lenni, nem állhatsz fel, a legtöbb doki még a lábakat is leszíjazza, de ezt pl megbeszélheted a dokiddal, hogy nem akarod, és normális az orvos. Vajúdás közben viszont sétálhatsz, van labda is. A dokik.nagy.része.rutinból végzi a gátmetszést és ad oxitocint. Az én dokim pl gátvédelem párti, de az.én esetem a kórelőzmény miatt egyedi.volt, így előre megbeszéltük, hogy lesz vágás, de átbeszéltük, hogy mikor, hogyan, varráskor érzéstelenítőből többet kell kapnom. Nálunk nincs eda, csak görcsoldó injekció, illetve egy bódítókoktél féle, amit én nem kaphattam, mert egy korábbi műtétnél, amit szintén a dokim csinált, a légzésemet majdnem leállította, így ez nem jöhetett szóba. Én csak azért írtam a saját példáim, hogy lásd erre nincs általános recept, személyre szoloan kell.átbeszélni. Egyébként jó listák vannak neten, hogy miket érdemes érinteni, pl azonkívül amiket te írtál, hogy lehet-e sétálni vajúdás közben, enni, inni, milyen pozícióban kell lenni kitoláskor, rutinból adnak-e mindenkinek oxitocint, mi a protokoll, ha magzatvíz elfolyással kezdődik a szülés, mennyit várnak a fajasokra ilyen esetben, szülés után van-e rutin betapintás, mert itt is írták sokan, hogy van minden esetben, nálunk szerencsére nincs ilyen, csak ha a méhlepény nem egyben jön ki stb.
2015. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

"A beöntés nem választás kérdése. Ha az adott kórházban szokás a beöntés akkor akármit teszel akkor is adni fognak. "


A nagy lófüttyöt. Alapvető jog bármilyen beavatkozás visszautasítása, kivéve, ha közvetlen életveszélyben van az illető és a beavatkozás életmentő.


Nekem is erőltették volna a beöntést, elutasítottam. Gondolj már bele, mit csinálnak? Lekötöznek és erőszakkal elvégzik?


Sőt, nekem vért is akartak adni, de akkor, amikor már felöltözve vártam a zárójelentést. Azt is visszautasítottam. Aláírattak egy papírt, hogy saját felelősségre, aztán mentem isten hírével.


Az, hogy valaki nyuszi és nem mer a saját érdekeiért kiállni, az más téma.

A lényeg: SEMMIT nem kötelező elfogadni, ha nem életmentő a beavatkozás. Ha meg életmentő, akkor valószínűleg úgysem vagy magadnál, így beleegyezést se tudnak kérni.

2015. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmi nem kötelező,úh tényleg jól át kell gondolnod.

Hát én nem tiltakoztam a beöntés ellen. A 2. szülésemkor kb 2 órán keresztül olyan erős tolófájásaim voltak, hogy a beöntés ellenére becsúszott egy pici... Szóval ha nem lett volna a beöntés, durva lett volna a helyzet! Beöntéskor már voltak tolófájásaim, a wc-n kb 3/4 órát töltöttem... És nem csak ücsörögtem, minden fájáskor jött... :/

Érzéstelenítés... hát ha nagyon nem bírod... de ezt az orvos úgyis jobban látja, ha már a vége mindjárt ott lesz, akkor már nem szoktak adni edá-t. Ha oxi-ra lesz szükség, akkor vsz kérni fogod, de ha nem kell oxi , akkor szerintem próbálj meg kitartani. :)

Meg vana gátmetszés. Én a 2. szüléskor megúsztam, gátvédelem volt, de az elsőnél vágtak egy picit. Nem bántam, mert jó nagy baba volt, nem szerettem volna szétrepedni mindenfelé. Úh 3 kis öltés volt, a metszés nyomtalanul eltűnt.

Én a beöntést (vagy kúpot ha az van) mindenképp javaslom. Nem csak a ciki következmények miatt, hanem amúgy is.

Ha olyan szülésznőd van, akkor a gátvédelmet megpróbálhatod, mondd neki az elején. De ne ragaszkodj szerintem hozzá, egy csúnya repedés sokkal rosszabb, mint egy 2 cm-es vágás.

A fájdalmat meg te fogod érezni, csak időben kell majd szólni.

2015. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen semmit nem kényszeríthetnek rád. Beöntést nekem 5 éve se adtak (Kútvölgyibe), 4 éve se kaptam (Klinikák, Üllői úti) és gyanítom most se fogok, mert ugyan az a doki és a kórház. Nekem felajánlottak egy kis csövön keresztül "friss levegőt", amit odatarthatott a férjem. (többet ért ha legyezett amúgy) A borotválást megkérdezték, hogy szabad-e.(első szülésemnél) Nekem ennyi volt -szerencsére- talán azért, mert simán mentek a dolgok. Másodszorra még gátmetszés se kellett. Ha teljesen felkészülten szeretnél menni, akkor nyugodtan kérdezz rá a dokidnál, szülésznődnél, hogy mivel szembesülhetsz a szülőszobán. Az a biztos amit ők mondanak. Sok sikert! :)
2015. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Èrzéstelenítést semmiképp sem szeretnék, csak ha tényleg nagyon szükséges lenne. A beöntés vagy kúp szerintem szükséges, hogy esetleg elkerüljek egy kellemetlen helyzetet, persze tudom, hogy beöntéssel is van rá esély. A gátmetszéstöl tartok a legjobban. Esetleg még leírná valaki, hogy a magzatvíz elfolyása után azonnal kórházba kell menni?
2015. márc. 14. 11:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét szülésem magzatvíz elfolyással indult, Lezuhanyoztam és mentünk is a kórházba.

Nem ajánlott otthon húzni az időt, mert ilyenkor nagyobb a fertőzés veszély, szoktak is adni antibiotikumot injekcióban.

2015. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!