Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a tapasztalata annak, aki...

Mi a tapasztalata annak, aki már szülés előtt szedett homeopátiás készítményeket? Azt gondoltam, hogy segít tágítani a méhszájat már a szülés előtt, lehet, hogy rosszul gondolom. Csak a vajúdás alatt segít tágulni? Akkor miért kell előbb szedni?

Figyelt kérdés

a 36.héttől szedem a caulophillum Ch9-et 2x5 golyót, a cimicifuga Ch9-et 2x5 golyót, és iszom a málnalevél teát 2csészével naponta. eltelt már 3 hét azóta.

a 32.héttől C2100-as a méhszájam.


2010. ápr. 10. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szedd nyugodtan, bajod nem lesz tőle. Nekem sajnos nem segített... De talán most a másodiknál sikerül tágulnom, bár csak a málnalevélteát iszom.
2010. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezeket szedtem, mint Te és vajúdás közben is végig fél óránként. Igaz, hogy burkot repesztettek, mert túlhordtam a fiam, de a burokrepesztéstől számítva 4 óra múlva meglett a babám és semmi mást nem kaptam. Hogy ennek köszönhető-e, vagy sem, nem tudom, de ártani biztos nem árt. Tuti szedni fogom a 2.-nál is.

Könnyű szülést és sok boldogságot a babához!

2010. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is szedtem, és ittam a málnalevél teát is. Nekem nem segített. 10 órás valyúdás után is teljesen zárt volt a méhszájam. Császároztak. Persze azért szedd, rosszat nem teszel vele!
2010. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is szedtem a 36. héttől a kétféle homeós bogyót, én sem tágultam szinte semmit. 9 nap túlhordás után indították a szülést. Amikor bementem reggel, elkezdtük félóránként adagolni a bogyókat, és akkor csinált is fájásokat (amik, mint később kiderült, szinte semmik nem voltak). Oxytocint kaptam, brutál fájásokkal 5 és fél óra alatt lett meg a kicsi fiam. Azt mondta a doki, hogy sokkal hosszabbra számított, végülis lehet, hogy részben a bogyóknak köszönhető.
2010. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is szedtem és ittam a teát is mégis 12 órát vajúdtam, már majdnem császár lett a vége. Szerencsére az utolsó órákban elkezdtem tágulni, így simán szülhettem. Nekem nem használt.
2010. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Állítólag a málnalevél tea túlhordást eredményez, itt olvastam valahol, nem tudom mennyi a valóságalapja.

Én is szedtem a homeós bogyókat 37 héttől, meg szüléskor is.

Nem tudom hogy ettől vagy egyébként is így lett volna, de szülés előtti nap 2 ujjnyira voltam nyitva. A magzatvíz folyt el, onnan számolva 2,5, a fájásoktól számolva 1,5 óra alatt kezemben volt a manó.


Könnyű szülést neked!!

2010. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nekem segített. Bár én nem így szedtem, de tény, hogy a 38. héten 2 ujjnyi voltam már belül és mire beértem a kórházban a kiírás napján már 4 ujjnyi volt a belső méhszájam, és ezek a fájások még nem viseltek meg. Az utolsó 2 óra már fájt. De nálam rosszul ékelődött be a fiam, és 5 ujjnyi méhszájjal 2 órán át rugóztam a labdán. Ez ritka, ha jól ékelődött volna be, akkor szinte már azonnal kimondtam volna, hogy jöhet következő, de így kellett 2 hét felejtés...:):)


A következő szülésre is homeopátiásan is fogok készülni! Használni fog, nyugi! :) ;)

2010. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló!! hogyan szedted a bogyókat?
2010. ápr. 12. 05:03
 9/17 A kérdező kommentje:

mindenképp szedem, meg a szülőszobára is viszek és szopizáshoz is homeopátiás segítséget veszek igénybe.

amúgy azért a kérdés, mert elkeseredtem, hogy a dokim szerint teljesen éretlen a méhszájam, és nemsoká lejár a kiírás.... csütörtökön. akkor eldönti be kell-e feküdnöm.

viszont a szülésznőm is mondta, hogy szedjem csak a bogyókat, mert azóta rendszeresek a jóslóim, a keményedések és ez segít felpuhítani, még ha nem is kezd nyílni a méhszáj.

2010. ápr. 12. 05:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia az előző vagyok és én úgy szedtem, hogy:


37. hét: minden nap 2-szer 5 golyó cimicifuga

38. hét: minden nap 3-szer 5 golyó caulophillum

39. hét: minden nap 4-szer 5 golyó cimicifuga

40. hét: minden nap 5-ször 5 golyó caulophillum


Tágulási adataim belső méhszájra vonatkoztatva:


38. hét: 1 ujjnyi

39. hét: 2 ujjnyi

40. héten már nem vizsgált, nehogy meginduljon az miatt a szülés (valsz 3 ujjnyi)

A betöltött 40. héten, a kiírt napon hajnali 2:30-kor indult meg a vajúdás, és 4 órás otthoni vajúdással 4 ujjnyi belső méhszájjal mentem be, és ezeket a fájásokat még nagyon jól lehetett kontrolállni, sőt még az 5 ujjnyinál lévő kontrakciókat is be tudtam fogadni, csak a legvége volt a kimerítő (2 óra), amíg helyesen beállt a buksija a szülőútba, mert először arccal akart megszületni. Azóta is nagy arc a fiam! :D


A szülésznőm szerint ez egy jóó kis koktél volt!


De halkan megjegyezném, az egyik ismerősömnek is ajánlottam és bár nem tudom be tartotta e végülis, de ő nem tágult tőle, pedig 10 nappal túlhordta. A fájásokat már 2 ujjnyinál nem tudta befogadni és EDA-t kért, de 8 óra EDA-val sem tágult, és neki is rosszul ékelődött be a kisfia, az EDA miatt nem ugrálhatott, hogy kibillentsék a kisfejét, így végül császározták.


Bízom benne, neked használni fog, és átélheted a természetes szülés csodáját! :)

2010. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!