Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél lehet választani...

Szülésnél lehet választani előre természetes szülés és császár között vagy csak akkor császároznak meg, ha valami miatt az indokolt?

Figyelt kérdés
Én szívem szerint császárral szülnék. Lehet szerintetek?
2010. ápr. 12. 10:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Általában akkor császároznak meg, ha egészségügyileg indokolt. Miért akarsz császárt? Az egy komoly hasi műtét! Én is féltem a szüléstől, és császárt akartam, szerencsére a dokim marha jó fej volt, nem engedte, mert ő csak egészségügyi indokból császároz, inkább mindig biztatott, a végére már nem is féltem, és szinte percek alatt elfelejtettem magát a szülést (az élményt nem, csak a rosszabbik részét:D)
2010. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem adják könnyen azt a császárt!Csak indokolt esetben műtenek!

Én 3 császáros vagyok,mind indokolt volt!Félsz a vajúdástól?Ne tedd!

2010. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg a császárhoz kell valamilyen ok (anyai vagy a babára veszélyes helyzet). Persze, van olyan orvos, aki megcsinálja a császárt, ha kéred (gondolom jó pénzért). Csak abba is gondolj bele, hogy a sima szülés akkor tényleg fáj, mikor vajúdsz és kibújik a baba (ha nem EDA-val vajúdsz), de aztán gyorsan felépülsz. A császár meg egy ormál hasi műtét, nehezebb a felépülés és több a kockázata is, főleg, ha altatnak....
2010. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Szülésznő vagyok fogadd meg a tanácsomat:

A császármetszés a legnagyobb hasi műtét a világon!Ha egészségügyileg indokolt akkor igen muszáj,de amúgy ilyen kívánság nincs legalábbis nem Magyarországon,csak a sztárok között divat akik meg akarják kímélni magukat a vajúdástól.

Gondold végig:egy sima hüvelyi szülés lezajlik általában komplikáció mentesen szülés után csak azt a pár centis vágást kell varrni ami hamar gyógyul.Beindul a tej,gyógyul a méh,csillapodik a hüvelyi vérzés és 5 nap után hazamehetsz a babáddal.6 hét után controll és élheted tovább a megszokott életedet.

Császár után még ha bikinivonalas vágással csinálják,akkor is nagy heg marad vissza,nagy seb,ami lassan gyógyul,hegesedik,be is gyulladhat,szét is nyílhat.Császár után nem lehetsz együtt azonnal a babáddal,nem indul be a tej csak késöbb és nagy fájdalommal jár egy ilyen műtéti varrat.Tovább kell a kórházban maradnod,és nem fogsz olyan szépen és gyorsan gyógyulni,mint hüvelyi szülés után.


Egyébként a személyes véleményem pedíg az,gogy mi nők arra letünk teremtve,hogy természetes úton hozzuk világra a gyermekeinket,igenis azt a fájdalmat el kell viselni,mert megéri,és a világ legcsodálatosabb fájdalmát átélni mindennel felér.Mellesleg a babád szempontjából élete első és legnehezebb utazását igenis meg kell tennie,vagyis tulajdonképp a szüléssel ő is megszületik,ő is átérzi a fájdalmat de ez pedíg a babák dolga ősidők óta.


Tudod ez pont egy olyan kérdés,mint amit már olvastam,amikor egy szilikonos mellű frissen szült édesanya nem volt hajandó szoptatni,mert akkor tönkre megy a melle,kérte,hogy apasszuk el a tejét....


Remélem válaszommal segítettem,bár nem tudom miért szeretnél császárt.

Ahol én dolgozom ott a dokik az ilyen kérést meg se hallják.(és igazuk is van)

2010. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön létezik ilyen, Magyarországon nem. Elvileg.
2010. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
29%

Császár után még ha bikinivonalas vágással csinálják,akkor is nagy heg marad vissza,nagy seb,ami lassan gyógyul,hegesedik,be is gyulladhat,szét is nyílhat.Császár után nem lehetsz együtt azonnal a babáddal,nem indul be a tej csak késöbb és nagy fájdalommal jár egy ilyen műtéti varrat.Tovább kell a kórházban maradnod,és nem fogsz olyan szépen és gyorsan gyógyulni,mint hüvelyi szülés után



Ezzel azért vitatkoznék kicsit:)Lehet,hogy egyedi eset az enyém de semmi komplikációm nem volt a császárok után,tejcsi 2.nap beindult mindhárom babával,4.ill.5.napon haza jöttünk és nem voltak fájdalmaim!Természetesen a legjobb lenne ha simán szülnél,így vagyunk kitalálva:)Természetes,hogy félsz a vajúdástól,az ismeretlentől de ha eljön az idő hidd el elmúlik a félelem,átvált izgalommá,türelmetlenséggé!Minden rendben lesz!!!

a 3 császáros

2010. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
31%
Én is császárt akartam kb 17 éves korom óta most vagyok 22 és van egy 5 hónapos babám, császár lett. Programozott. Elmentem a háziorvosomhoz elmondtam neki mit szeretnék és miért, adott egy beutalót a pszichiátriára elmondtam ott is majd adtak egy javaslatot mert féltem a hüvelyi szüléstől, nem kellett fizetnem a császárért. Nem bántam meg. Emellett 15 éves korom óta pánikbeteg vagyok így könnyebb volt a dolgom az orvosnál. A szülés altatással történt, 5 cm heg, terhesség előtti has méret. Első nap rossz volt de utána már jó. 5 nap múlva mehettem haza. 3 hónapig szoptattam. (lelki okokból) Én NEM bántam meg. Hajrá, (ha szeretnéd ez egy jó út hogy elintézd.) Minden jót.
2010. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Ismerek egy lányt, aki kérte az orvosától a császárt. Kitalálták, hogy téraránytalanság van, túl nagy a baba, túl keskeny a csípő. Ennyi. Persze, ezért sok pénzt fizetett a csaj a dokinak.

De császárral szülni butaság, hamarabb felgyógyulsz, ha természetesen szülsz. A butaságot úgy értem, ha nem életmentő vagy ilyesmi miatt van császár.

2010. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%

10:32-es válaszoló,a szülésznő vagyok:

Igen a te példád hál istennek pozitív.Én is tudok mondani olyan anyukákat akiknek semmi problémájuk nem volt császár után,de azért többségben vannak akiknél sajnos lett valami szövődmény.


Kérdező:ahogy az utolsó is írta akkor megvan az út,ahol elintézheted magadnak a császárt,és immár nem kell a bulvárlapokat olvasgatnunk ahhoz,hogy ilyenről halljunk:(

Egyébként jó,hogy ilyet is leír valaki,tudom példának mutatni a szülészek körében,hogy ilyet is megcsinálnak kismamák:(Pánikbetegséggel megkerülni a természetes utat még nem láttam(most már igen) de mondjuk asztmás kismama kérte már a császárt.Neki is sikerült.

2010. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Szia, én is nagyon féltem, túlhordtam, valahol reménykedtem,h császár lesz.

Mikor 4 órája vajúdtam, elkezdtem reménykedni, h talán nem lesz császár!!! Annyira féltem a műtéttől, rettegtem, imádkoztam magamban, h természetes úton szüljek meg, és sikerült. Visszanézve butaság volt azt gondolnom, h a császár jobb, képzeld el magadat katéterrel, epidurállal, nem kelhetsz fel az első napon, utána is csak nehezen mozdulsz egy nagy hasi seb miatt.

Higgy nekem, én nagyon féltem, de sokkal jobb így:)

2010. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!