Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák? Mi a...

Császáros anyukák? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Első babámat spontán szültem, viszont végig repedt a hüvelyfalam, amit rögtön utána műteni is kellett. Most ismét babát várok és a dokim szerint túl veszélyes lenne a hüvelyi szülés, emiatt császár lesz. Eléggé félek. Kisfiam születésekor kaptam EDA-t, majd betojtam, olyan rossz volt. Tényleg nagyon fájt. Az ügyeletes doktornő 4-szer próbálkozott, mire sikerült neki. Néhány percre olyan rosszul lettem (a teszt adagtól), hogy levegőt sem kaptam, emiatt kiürítették a szervezetemből és fájdalomcsillapítás nélkül folytatódott a vajúdás. Viszont császárnál van EDA. Nagyon félek. :( Leírnátok a tapasztalataitokat? Illetve ott van még a hegfájdalom. Arról tudnátok írni? Mi az, ami segített?

2016. jún. 9. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is császár volt, viszont, nekem nem volt semmi bajom, igy segiteni nem tudok. Beadták az epidurálist, azzal rögtön nem is éreztem semmit, és indult a császármetszés. Azután sem fájt a fejem, viszont utólag sokan panaszkodnak erre, hogy nagy a fej fájdalom, gondolom, hogy hamar felkelnek?Nem tudom, nekem nem szabadott a fejemet felemeljem legalább 12 órát, igy nem is volt fejfájásom. Hegfájdalom..mit mondjak?? Nekem azzal sem volt bajom. Persze húzódik, stb, viszont pár hét alatt el is felejtettem, nem volt problémám.
2016. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az érzéstelenítőt mikor beadtàk alig éreztem, nem volt nagy dolog.

A heg igazából inkább csak akkor fàjt mikor frlkellett àlni, felülni az ágyon. Ha mentem szinte alig éreztem:) A varratszedés előtti nap már azért nagyon húzódott, de ahogy kiszedte a doki a varratot sokkal jobb lett :)

A lényeg hogy ne hagyd el magad!!!

2016. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A császárnál nem EDA van, hanem spinal anesztézia. Lejjebb szúrják, és sokkal könnyebb megszúrni, percek alatt megvan.


Azt megkérdezhetem, hogy ki szúrta neked az EDA-t? A szülész vagy anesztes?

2016. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Persze azt elfelejtttem irni, hogy persze a kórházban másnap este állitottak lábra, az nehéz volt, és még jóóó pár napig, nehéz a felkelés/lefekvés/leülés, de tényleg pár hét és aztán alakul, már minden megy simán.
2016. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem fájt a szuri, nem fáj a heg (2 hétig húzódott és fájt, de ennyi volt)
2016. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek! Az EDA-t sajnos az éppen akkor ügyeletes doktornő szúrta (a fogadott dokim még kocsikázott a klinika felé), anesztes pedig akkor még a láthatáron se volt.
2016. jún. 9. 20:47
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, még valami. Mikor tehettétek először mellre a babát? A tejetek hány nap után indult be?
2016. jún. 9. 20:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a babát, ha jól emlékszem 2 nap után tehettem mellre(egyik nap császár, másnap pihenés, és azutáni nap, mintha). Viszont a kórházban az utolsó nap indult be CSAK az előtejem. Sokat szopiztattam, üresbe szegényt, aztán nagy sirva kijöttem a kórházból mert még akkor se indult be..S aztán valami 8-9dik nap kezdett lenni, viszont nem is indult be rendesen. Kb 2 hétig erölködtünk éjjel/nappal, aztán potoltam, fejtem, de egyszerűen nem indult be, nem volt, csak sirt es vele együtt én is. Rá 5 hétre elöntött a vér s kiderült, hogy a hasam fel van telve vérrögökkel mivel a placentából egy darabot bent felejtettek..Megkérdeztem, hogy ez az egész okozhatta-e , hogy nem indult be a tejem..persze azt mondták, hogy nem..de nem tudom mit higyjek,mert tényleg rengeteget probálkoztam mindenféle tea keveréket megittam, sok folyadékot ittam, ettem stb..de úgysem semmi.(első voltam)
2016. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elöttem leírták spinális van császárnál! 6 órát kellett feküdnöm mozdulatlanul csak oldalra fordithattam a fejem aztán kötelezöen felkellett kelnem tenni pár lépést aztán tolószékkel átvittek a kórtermembe,párom anyukám vegig bent volt velem és a kislányom is nekem kb 1-2 óra után mondták hogy ha szeretném probálkozhatok mellre tenni hát megprobáltam de ugy hogy még a fejemet se emelhettem elég bénán ment...egy jó tanács az első napokba az ágyadat állitasd szinte ülő pozicióba igy könnyebb lesz felkelni és lefeküdni és ha a baba veled lehet akkor könnyebben tudsz vele törödni én magam mellé tettem igy csak érte kellett nyulnom! :-) sok egészséget!
2016. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi császár volt, ami - így utólag visszagondolva - lelkileg sokkal jobban megviselt, mint testileg. Az első pár nap rossz, de én császár után egy héttel, már a kertben teregettem. A heg nem fáj és nem is látszik - csak ha felemelem a hasam :D :D :D

A babát, amint kitoltak a megfigyelőbe, azonnal mellre tették. Utána is végig ott volt, ha kértem, akkor elvitték. Én végül nem tudtam szoptatni (csak pár hétig és akkor is pótlással), de kb. az összes császáros ismerősöm szoptat, úgyhogy ez nem ezzel függ össze.

2016. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!