Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A málnalevél tea tényleg...

A málnalevél tea tényleg megkönnyíti a szülést?

Figyelt kérdés
Egy ismerős ajánlotta h igyak málnalevél teát mert segít ellazítani a méh és a méhnyak izmait, így könnyebb a tágulás. Utána olvastam és több helyen írták h kitolhatja a szülés időpontját. Azt nem igazán szeretném. Első baba lesz, 38. héten vagyunk, azt mondták napi 1,5-2 litert lehet belőle inni. Semmi tapasztalatom nincs, kérlek adjatok tanácsot, érdemes e inni vagy sem?!

2016. jún. 20. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hétig ittam.

39. héten szültem, alig tágultam, így császár lett.

Na? :D

2016. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36.héttől ittam napi 2bögrével.39.héten szültem,2óra alatt meglett a baba.Én hiszek benne :)
2016. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy senki nem tudja mi lett volna ha issza/nem issza.

Én ittam 4 hétig és teljesen átlagos szülésem volt, se gyors, se elhúzódó, legalább beavatkozásmentes.

2016. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem.

Első szülésemnél teáztam, gátmasszázsoztam tornáztam és MINDENT csináltam, amitől elvileg könnyebb, 26 órás "villámszülésem volt sürgősségi gátmetszéssel a végén stb.


A többi szülésemnél semmit nem csináltam ezekből, lett egy 4,5 órás és egy 1 óra 20 perces.


Ha érzel rá indíttatást és hiszel benne valamennyire, akkor igyad, emiatt nem fog kitolódni a szülésed sem, de hogy segít-e?

2016. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mennyit kell inni belőle? Nekem 1,5-2 litert ajánlottak naponta. A neten pedig mindenhol 1-2 csészével naponta.
2016. jún. 20. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

36. héttől napi 2bögrével ittam. Elég gyorsra sikeredett a szülés, reggel ujjnyi méhszàj, este fél 11-kor kezdtem mérni az összehúzódàsokat, előtte lett gyanús, hogy talàn nem ezek màr nem jóslók lesznek. Éjjel 3/4 1-re értünk a kh-ba, itt màr 3-4 perceseim voltak, és 3 ujjnyi méhszàj. Adatfelvétel utàn àttessékeltek a szülőszobàra, séta közben értek a tolók. Apa éppcsak àt tudott öltözni (1:05-re volt a szülőszobàn, 1 perccel később, mint a szülésznőm). 1:18-ra lett meg a baba, lassabb kitolàsi szakkal, hogy sikeres legyen a gàtvédelem. Csak ajànlani tudom a teàt.


Mondjuk nàlam az első baba is gyors volt, de azért nem tàgultam 15 perc alatt 2 ujjnyit.

2016. jún. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és épp a kritikus 41+1 előtti napon született, megúsztam az indìtàst.
2016. jún. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó hónapban málnalevél teát ittam folyadék gyanánt. 39+0 napon beavatkozás nélkül, minimális fájdalommal 2 óra alatt megszültem. Még a szülőszobán is azt ittam.
2016. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Sajnos nem vàlt be. A 36. héttöl ittam napi 2-3 csészével ,nagy reményeket füzve hozzà.

Inditani kellett a szülést , 22 òràn àt vajùdtam .

2022. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!