Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti lelkiismeretesen csináltáto...

Ti lelkiismeretesen csináltátok a szülésfelkészítőn elhangzott gátmasszázst, légzéstechnikák gyakorlását, relaxációt a 34-36. Héttől?

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Én valahogy lelkiismeretesen nem csináltam ezeket mert máson volt a hangsuly. Más a hitem mondhatni ami szerintem a szüléshez kell.
2016. júl. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz?

Azért a légzéstechnikák hasznosságát elismered?

2016. júl. 20. 00:09
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
A légzéstechnikát nem, mert a dúlám és segítőim szerint egy nő pontosan érzi, ha kellőképp el tud lazulni, hogy milyen testhelyzet, milyen légzés, milyen mozdulat az, ami jólesik neki. Természetes, háborítatlan szülésnél senki nem diktálja, hogy mikor vegyél levegőt. És mi ilyenre készültünk. A gátmasszázsolajat használtuk esténként a férjemmel, inkább játékosan, kedvesen, nem arról szólt az sem, hogy napi szintű kényelmetlenséget okozzon. A relaxációt amúgy is alkalmazom, nem csak szülésnél, elalvás előtt 20-30 percet szánok rá, szerintem hasznos.
2016. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A légzéstechnikát ott megtanultam, különösebben nem kellett gyakorolni, a többivel nem foglalkoztam, relaxálni tudtam amúgy is. A szülésem simán zajlott, éreztem, mikor mit kell csinálni, az első néhány tolófájást kellett visszatartanom, mert még nem tűnt el teljesen a méhszájam, akkor a szülésznő irányított. Ott jól jött a légzéstechnika.:-)
2016. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

A légzéstechnikára nem volt szükség, olvastam rola, de eszembe sem jutott hogy hiányozna, de még vajudás alatt sem, kitoláskor meg mondták hogy ugy nyomjak, hogy előtte nagylevegő es háromszor nyomni egy fájás alatt.

A gátvédelemről meg olyan borzasztokat olvastam hogy még terhesen eldöntöttem inkabb a gátmetszés kell.szülésnél probálták tágitani, én meg határozottan kértem a szikét...kicsit értetlenkedve néztek rám...sajnos azota sem talalom a cikket, de a kettő hasonlitása volt es a gátvédelemtől a rettegés maradt csak bennem.

Relaxácio helyett meg olyanokban hiszek, hogy van anya-magzat kapcsolat. Sokat "beszélgettem" Vele és jelek is voltak, hogy kommunikálunk de hiába irnám le ugy sem hihető, illetve szülésfelkészitőkben is olvastam hogy igaz hogy születéskor találkozunk de előtte mégis elválunk valahol egymástol. Elbúcsúztam tőle és készitgettem is őt (hogy pl told el magadtol a köldökzsinort)meg biztattam hogy menni fog, nemsokára találkozunk es jo lesz, még vajudás alatt is szivhangesésnél.


Szoval én inkább lelkileg készültem.

Es erősítettem a hitet magamban hogy minden rendben fog zajlani. pláne mert a párom sem tudott jelen lenni, a fogadott doki is "csődöt" mondott, igy nagyon erősnek kellett éreznem magam, hogy mindennek rendben kell lennie mert senki nem fog ott lenni, senki nem fog segiteni, szoval kizárásos alapon meg kell csinalni hiba nélkül mert más lehetőségünk nincs.(ja lehet kicsit tuldramatizaltam de ugye mégiscsak egy szülés "tök egyedül")


Mindenesetre tesomnak irtam "végrendeletet vagy végrendelkezést", persze nem mintha arra készülnék, de ugye napjainkban is megeshet ami...

2016. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

"de a kettő hasonlitása volt es a gátvédelemtől a rettegés maradt csak bennem."


Nagyon sajnálom, hogy ilyen cikket olvastál Noll A. Nandu: Szüléstámogatás mindenkinek c. könyve helyett.

2016. júl. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem csak ezt az egyetlen cikket olvastam.teljesen körberágtam a témát minden oldalrol csak ez a cikk tette fel az i-re a pontot Nálam.ugyanis más lehet máshogy vette volna.
2016. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem voltam szülésfelkészítőn. Az orvosra és a szülésznőre bíztam magam. A légzéstechnikát élesben is két mondatban elmondták, nekem is könnyebb volt a rövid utasításokat követni, mint gondolkodni.

Ráadásul komplikált szülés lett, a gátmetszés volt a legkisebb beavatkozás. No meg az pikk-pakk meggyógyult mindenféle kellemetlenség nélkül. Nagyon közelről, erős fényben nézve, minimális esztétikai hiba, de ilyen helyzetben csak az orvosom és a férjem lát és egyiket se zavarja.

Engem se. Akkor se zavarna, ha hirtelen egyedül maradnék és új kapcsolatba lépnék be.


Relaxáció: annyira beszűkültem tudatilag a fájdalomtól, hogy sodródtam az eseményekkel. Pont úgy volt jó, hogy néha rövid, egyértelmű utasításokat kapok (adott esetben háromszor elismételve, mert nem jött át a ködön). Nagyon gondolkodni, emlékezni nem volt energiám akkor és ott.


Nekem annyi volt a "szülésfelkészítés", hogy a lehetséges lefolyásokat az orvosommal átbeszéltem, általánosságban. Ott elmondtam, hogy gond esetén teljesen rábízom magam a szakmai csapatra. Lett gond, a team pedig profin megoldotta.

2016. júl. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Szülésfelkészítőn nem voltam, csak intim gyógytornára jártam, és ott volt pár gyakorlat, ami a mszülésre készített fel. Az intimtornát és ezeket a gyakorlatokat napi szinten csináltam, emellett a férjem olajjal masszírozta a gátamat amúgy is. Egy gyerekkori baleset miatt össze kellett varrni a gátam, hüvelyem és végbelem, ezért nagyon fontos volt, hogy megfelelően felkészítsem a terepet. Ilyenkor torna közben volt időm magamra/magunkra figyelni, egy kicsit elmélyülni a gondolatokban, figyelni a testem reakcióit. Végül nagyon gyors és könnyű szülésem volt, repedés nélkül (gátmetszés kellett, de ezt én is kértem, mert a korábbi hegemet rettenetesen rosszul varrták össze, így egy kicsit plasztika is volt a gátmetszés nálam). Nem tudom, hogy a tornának köszönhető-e, hogy ilyen könnyű szülésem volt, mindenesetre a következő terhességem alatt is fogom csinálni.
2016. júl. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem jártam szülésfelkészítőre, teljesen rábíztam magam a dokimra. Hasonlóan az előzőhöz, mi is átbeszéltük, hogy kb. mikre lehet számítani. Gátmetszés nem izgatott soha különösebben, inkább szépen vágjanak, mint szakadjak, majd begyógyul (így is lett, nem is látszik). Doki és szülésznő nekem is mondta a rövid instrukciókat, igyekeztem betartani őket, állítólag jól is sikerült. :-)

Amúgy sem vagyok egy pánikolós, rágörcsölős típus szerencsére, szülés előtt sem izgultam agyon magam (nyilván hangyányit igen mint minden ismeretlen dolog előtt kicsit).

Szerintem nyugi, relax...ahogy mondják: baba bent, repülő fent még sohasem maradt, bármit is csinálsz. :-)

2016. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!