Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti lelkiismeretesen csináltáto...

Ti lelkiismeretesen csináltátok a szülésfelkészítőn elhangzott gátmasszázst, légzéstechnikák gyakorlását, relaxációt a 34-36. Héttől?

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 00:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem jártam szülésfelkészítőre, csak kismamatornára. Ott minden alkalommal gyakoroltuk a légzéstechnikákat. Hát nekem nagyon jól jöttek a szülésnél. Se az orvos, se a szülésznő nem mondott semmit, csak azt hogy "ne nyomjon", ebben sokat segített a légzés. A kitolásnál is a tanult légzést alkalmaztam.
2016. júl. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem járni a szülésfelkészitőre, de csak 2 alkalomra tudtam elmenni, mert a 38. héten megszültem.

Sajnos előbb meg nálunk nem indult.

Az első alkalommal a baba gondozásáról volt szó, a másodikon a fájdalomcsillapitásról asszem, de igazából hittem a dokimban, hogy majd úgyis tudja, mikor mit kell csinálni és majd mondani fogja :D

Gátmetszés, fájdalomcsillapitás meg minden nélkül született az első gyerekem, kb. 4 óra vajúdás után.


A második gyerekkel vettem egy könyvet, amiben a légzéstechnika is le volt irva, azt az egyet hasznosnak tartottam és a második szüléskor próbáltam a légzésre figyelni, de ott meg annyira gyorsantörtént minden, hogy csak kapkodtam a fejem, az első fájásra fél 4-kor ébredtem, fél 5-re értünk be és egyből a szülőszobába vittek, fel se kelhettem, 1 óra múlva megvolt a baba, semmit nem kaptam ekkor sem, és gátmetszés sem volt.


Nem alkalmaztam előre gátmasszázst, nem relaxáltam, az első gyerek előtt relaxációként dolgoztam meg a lakást alakitottunk, a második gyerek előtt meg egy 1,5 éves után szaladgáltam :D

2016. júl. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

En semmi ilyesmire nem jartam es most sem jarok.

Szerintem osztonosen tudjak a nok mit, hogy kell.

Boldog babavárást!

2016. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én lelkiismeretesen nem voltam soha szülésfelkészítőn....ennek ellenére mindhárom gyerekemet természetes úton,sikeres gátvédelemmel szültem meg(itt,Magyarországon,állami kórházban).
2016. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok:az ösztöneim és a szülésznőm hathatós segítségével.
2016. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!