Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok hamarabb befeküdni a kelleténél?

Figyelt kérdés

7 éve a fiam császárral született, farfekvés-lábtartás miatt. Kiírt napon született, utolsó percig vártunk, hátha befordul, úgyhogy vajúdtam is.

Most várjuk a lányunkat, pénteken leszek 38 hetes, ma NST után mondták, hogy a császáros előzmény miatt a jövőhét hétfői NST után megbeszéljük a befekvést. Most semmi gond ezzel a terhességgel, végig fejvégű, szépen fejlődik, már most nagyobb, mint a testvére születésekor. Még egy kósza jóslóm sem volt eddig, keményedés van pár, de csak kb. 2 hete.

Eddig szó sem volt befekvésről, a fiúnk fel van készítve, hogy majd megyek szülni és pár napot bent leszek a hugival, de ez sok idő.

Nem akarok idő előtt befeküdni.


2016. júl. 25. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik kórház?

Próbálj alkudozni az orvosoddal meg az osztályvezetővel.

2016. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miskolc. Hétfőn megyek még UH-ra is NST előtt, a védőnő szerint azzal a lelettel tudok "alkudozni", ha nincs semmi gond. De beparáztattak ma, hogy ez a protokoll.
2016. júl. 25. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Egyszerűen meg kell mondanod, h nem fekszel be. A kórházaknak amúgy ez csak a finanszírozás miatt fontos. Esetleg megkérdezheted, hogy papíron befekvés létezik- e náluk, tehát hogy papíron olyan, mintha végig benn lenné, de csak a szükséges vizsgálatokra, ill. szülésre mész be.
2016. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter76 ***** válasza:

Van fogadott orvosod? Nem értem, ha minden rendben, akkor ez így elég hülyeségnek hangzik, hogy be kell feküdni kiírt időpont előtt.

Nekem az első rendes vajúdás után lett császár. A második is magától indult. Ott is vajúdtam egy keveset, de végül az is császár lett (szó se volt befekvésről).

A harmadik programozott császár lett volna, de végül 3 nappal a "program" előtt beindult egy kicsit, ezért a dokim tanácsára bementem vizsgálatra, bent tartottak és pár óra múlva, amikor megérkezett a dokim, akkor megcsászároztak.

Mindenképp beszélj a saját orvosoddal (ha van), mondd meg, hogy nem szeretnél befeküdni, mondja meg, ha van rá valami oka, hogy miért kell.

Számíthat, hogy milyen messze van a kórház, vagy ha esetleg kinyílt a méhszáj érzett fájás nélkül (van ilyen) - de ha így van, meg kell mondaniuk.

Kitartást ebben a dög melegben és jó babavárást! :-)

2016. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megmondod hogy nem akarsz befeküdni. Lehet hogy aláíratnak veled egy papírt hogy saját felelősségedre otthon maradsz. Ennyi. Nem kötelezhetnek.

Főleg a te esetedben nincs probléma, nyilván más esetben ha valami komolyabb a dolog akkor érdemes befeküdni de így nem.

Egyébként ez Magyarországon nagy divat hogy mindenképp befektetnek, akkor is ha nincs semmi gond. :-/

2016. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!