Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után azért nem akarok...

Szülés után azért nem akarok szeretkezni a férjemmel, mert tudatalatt félek a következő teherbeeséstől?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz terhességem volt, végigfeküdtem, végig hánytam, rosszul voltam, állandóan elájultam, akkora babám volt, hogy az utolsó hónapban már alig tudtam járni. A szülésem is nagyon nehéz és hosszadalmas volt.

A lényeg, hogy a babám születése előtt is a férjemmel egy gyermekben egyeztünk meg, így meg pláne.

Soha többé nem akarok gyermeket szülni.

Viszont emiatt rettegek az újboli teherbeeséstől, és inkább nem is szexelek.

Jó, mondjuk vágyam sincs így szülés után fél évvel, de tényleg nagyon félek, hogy teherbe esek újból.

El fog ez múlni? Mással is van ez így?


2016. márc. 18. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A félelem teljesen normális, de van "orvosság" rá!

Válassz normális védekezési módot, biztosítsd be magad duplán és kész.


Én se akarok az előzmények miatt még egy terhességet, de ettől még nem akarok eltávolodni a férjemtől és lemondani a szexről sem. Lassan jött vissza a libidóm, a félelem is még mindig megvan (nálunk is ekkora a pici), nem is vagyunk még annyit együtt, mint korábban, de azért elég meredek lenne feladni teljesen a szexuális életet.

2016. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
hormonos spirál
2016. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Válassz megfelelő védekezési módot, akár kombinálj kettőt (pl. óvszer + gyógyszer, gyógyszer + spermicid stb.) Ha még ekkor is félsz, akkor az már irracionális, és nem árt felkeresni egy szakembert.

Az, hogy nincs libidód, az lehet a hormonoktól, fáradtságtól, de akár pszichés blokk is lehet a teherbeeséstől való félelemtől.

2016. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg próbáld kombinálni a védekezési módokat, szoptatástól függően, a lehetőségekhez mérten. Ha tényleg csak ez a baj, de látom, amúgy sem magas a libidód.Erről meg fontos volna beszélgetnetek szerintem a férjeddel, az őszinteség a legrövidebb út!


"Jó, mondjuk vágyam sincs így szülés után fél évvel"


ezt úgy érted, hogy az kevés idő? én hánytam, feküdtem, amniocentézisem volt, a munkahelyemre nem várnak vissza, gyakorlatilag könyörögtem a csedért/gyedért is.


Mégis vágyom a férjemre, nagyon is. Persze, az orgazmus szabad behatolás nélkül az orvosom szerint, így könnyebben vagyunk, de azért nagyon hiányzik már, pedig "csak" 1,5 hete nem szeretkeztünk, mióta megvan a picink. De mivel ő jó gyerek, és ketten jól ellátjuk, hiányzik már, hogy máshogy is együtt legyünk a férjemmel, dehát még 4,5 hét...

2016. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichés oka van a vágy hiányának, ezért szakemberhez fordulnék, aki segít a lelki gát feloldásában, emellett én is kombinálnám a védekezési formákat.

Számomra nem alap, hogy szülés után fél évvel még természetesnek vegyem, hogy nem kívánom a férjemet, ezért már rég kértem volna segítséget.

2016. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
köttesd el magad, az tuti biztos módszer. de a szex fontos, így rámegy a kapcsolatotok is.
2016. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem jó.

Ugyanis ha így folytatod, akkor egyáltalán nem kell tartanod majd a teherbeeséstől, mert annyira rámegy a kapcsolatotok a szex hiányára, hogy majd nem is akar ágyba bújni veled a párod, mert teljesen elhidegültök egymástól.

Amúgy nem tudom, hogy mennyi ideje élsz nemi életet, de gondolom nem 1-2 éve és akkor sem estél előtte teherbe, mert gondolom védekeztél és azt sem gondolnám, hogy amikor meg babát akartatok, akkor rögtön összejött.

Szóval te is nagyon jól tudod, hogy ha megfelelően védekezel, akkor az esély annyira csekély a terhességre, hogy ezen kár őrlődni és kár ezért tönkre tenni a kapcsolatot, esetleg egyedül maradnod.

2016. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!