Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a gátvédelem...

Mi a véleményetek a gátvédelemről? Mennyire hatásos? Mennyire fájdalmasak a gátmetszést követő napok?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem semennyire nem fájt a gátsebem. Egy kicsit túl van lihegve a téma. Egy egyenes vágást könnyebb összevarrni és jobban gyógyul, mint egy cikk-cakkosan repedt felület.


A férjemtől egyszer kérdeztem, hogy látszik-e a gátmetszés helye. Lámpát odairányítva, 10 centiről nézve mondta, hogy igen, mintha itt lenne... Szóval még az se igazán látja gyógyulás után, aki arra jár.

2016. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jó, ha van rá idő.

Én nem tágultam semennyire, a baba szívhangja leesett, a műtő foglalt volt. Így a dokim segítségül hívta az ügyeletes orvost. A fogadott a hasamon térdelt, a másik kézzel tágított, hogy mihamarabb kint legyen a fiam.

Szóval esély sem volt gátvédelemre. Szakadtam. Középen. Szerencsére nem végig.

4 öltés volt, másnapra már simán ültem, nem volt bajom, csak enyhén volt kellemetlen. De nem fájt.

A vágás nem tudom milyen, állítólag a szakadás rosszabb.

2016. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első szülésnél vágtak végül, mert nagyon hossuúra nyúlt a kitolás, 5 hétig küzdelmes volt, pedig csak pici vágás volt, egy év volt mire szex közben is olyan volt, mit régen. Második szülésnél gátvédelemmel próbálkoztunk, kicsit felszakadt az előző metszés helye, összevarrta a doki, és másnaptól mintha mi se történt volt, szuperül összeforrt, semmi gond azóta sem, nem is látszik semmi, nem is érzek semmit. Szülés közben egyik sem volt gáz, nem fájt a metszés, varráshoz meg jól érzéstelenítettek, nem fájt semmi, az utána lévő napok voltak mások.
2016. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnél kívül vágtak belül szakadtam.Amikor már úgy ahogy ülni is tudtam akkor kiszedték a varratokat és újra újra éreztem pár napig. Egy hét után már nem úgy mászkáltam mint egy pingvin és ülni is tudtam. Összességébe amúgy nem volt vészes.A második gyereknél is szerettem volna ha a vágnak mert a szakadásnál jobb,de biztatott a doki,hogy menni fog vágás nélkül is,de mindig csak azt csináljam amit mondanak. Sikerült :) amikor engedtek már flangálni utána simán tudtam a kemény széken ülni. A harmadik gyereknél se volt vágás. Vágás nélkül lényegesen jobb volt minden,de ettől független (nem lesz már több baba csak a példa kedvéért írom) újra ott lennék és vágni akarnának akkor nem verném a tamtamot,hogy márpedig ragaszkodok a gátvédelemhez.
2016. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az elsőm császár volt így másodiknál nem próbálkoztunk gátvédelemmel.4 öltésem volt kívül,a metszésen.Pár hónap múlva szinte nem látszott már a helye sem.

Belül szakadtam,nekem az jobban fájt.

2016. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Rosszul varrtak össze, 5 hónapos a fiam, még mindig van egy fél centi nagyságú dudor a gátamon, kb. 4 hétig ülnöm sem volt szabad vele az elejèn, mert 2 centisre dagadt. Jó volt... Gátvédelmet szerettem volna, de rövid volt a köldökzsinór, nagy volt a baba, és hosszú a kitolási szakasz, a gátvédelemmel még hosszabb lett volna. Fájt, mikor vágtak, de a vajúdás rosszabb volt.
2016. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Gátmetszés egyértelmű!

Nem fáj se a vágás, se azután.

2016. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gátvédelemmel szültem,nem kértem,az ügyeletes orvos erőltette. Iszonyatosan fájt,ahogy közben kézzel tágított a szülésznő!
2016. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első gátmetszés volt, a többi gátvédelem. Gátvédelem után semmi bajom nem volt, de a gátmetszés után hát ülni nem tudtam, csípett a pisi, mint az állat. Fekve tudtam csaak szoptatni. De ha lesz gátmetszésed, ha nem, biztonságból tegyél be egy úszógumit a kórházi felszereléseid közé, mert ha azt felfújod és arra ülsz rá az ágyon, széken stb, akkor tudsz majd ülni. Persze tudom, vannak olyanok, akik semmit nem éreznek a gátsebből (?), de én bizony éreztem a sebemet!
2016. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gátmetszésem volt, egy pénteki napon mentem haza a kórházból (ugyan kicsit kellemetlen volt ülni), az azutáni kedden már biciklivel mentem le a városba.
2016. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!