Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes vinni tápszert a...

Érdemes vinni tápszert a kórházba?

Figyelt kérdés

Tervezek szoptatni, de ha esetleg nem menne, nem szeretném, hogy ott sírjon szegény 3 napig, mert esetleg nem adnak a nővérek...

ha érdemes, milyet vigyek?


2016. júl. 31. 18:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

Minden babának esik a súlya a születés után. Akkor tartják normálisnak, ha max a 4-5. napig csökken. Bár ez is elég ritka, általában 1-2 nap után megindul újra a gyarapodás. Nálunk (Békéscsaba) az első nap nem adnak pótlást nekik, utána igen, de minimálisat.

Ha nem segítenek a csecsemősök, még a kórházból hívj fel egy szoptatási tanácsadót, ők általában intézkednek. :)


[link]

2016. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

7esre válaszolnék: tudod mennyi szurok jön ki belőlük? :)))

Én legutóbb már fejni sem fejtem, szülés után hagytam, hogy akkor egyen, amikor akar. A négy kiló harminc dekával született babámat négy kilóval vittem haza, mert annyit kakilt, ami egy megtermett férfinak a becsületére vált volna. :))))))

2016. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
24%
NEEEEMMM
2016. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Ok. De akkor ha visít a gyerek, akkor mit csináljak majd vele? Könyörögjek a tápszerért? Amit ugye nem adnak... én is attól tartok, amit írt az egyik válaszoló is, pedig neki 'csak' 1,5 órát visított a babája
2016. júl. 31. 20:56
 15/31 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell vinni, adnak. Viszont üveget, etetőcumit érdemes vinni, ha nem akarod, hogy a "kiskecske etetős" üvegből etessék :)
2016. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén, első gyerekesként nem is mertem volna saját szakállra tápszerezni, DE nekem is megfordult a fejemben, hogy ha lesz második, mindenképpen viszek!


Ugyanis szentül hiszem, hogy a nagy bababarát (anyautáló) kórházi gyakorlat nagyon nagy szerepet játszott abban, hogy csak jóval a hazaérkezésünk után indult be a tejem (és akkor se volt elég).

Úgy jártam, mint a rokonod.

A szülés után teljesen kivérezve (átömlesztés kellett), semmi tejem nem volt, az éhező gyerektől semmit nem tudtam pihenni, a gyerek állapotai miatti stresszben (besárgult, nem ürült a mekónium, mégse pótoltak, kék fény kellett) esélyem se volt, hogy beinduljon a tejem, sírva könyörögtem pótlásért és csak miliket adtak. Bezzeg első éjszaka jól megtömték, amíg nem voltam magamnál, így esélye se volt annak, hogy utána a kolosztrum pár cseppjétől jól lakjon.

Ó, igen: a mellszívó is az ördögtől való volt, nem biztosítottak, sajátot is ellenezték.

(Debreceni Klinika)

2016. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

utolsó, köszi. Látom másodiknál azért már tapasztalatból te is meggondolnád.

Nem értem amúgy, mit nem lehet felfogni abban, hogy NEM adnak, hagyják őket sírni, az a válasz, hogy anyuka tegye mellre, de ha nem jön semmi, akk anyuka b@-hatja, visít tovább..

2016. júl. 31. 22:23
 18/31 anonim ***** válasza:
40%
Nem visít a pici ha nincs tej de mellén van, hanem szopizik. Akkor sír, ha elveazed tőle a melled. Az első pár nap arról szól hogy folyamatosan rajtad lóg a pici, a!íg be nem indul a tej.
2016. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
40%

Mikor a fiam született, lövésem se volt semmiről, se tápszerről, se szoptatásról... A tejem persze nem indult meg, és ahol én szültem, hosszas könyörgésre adtak csak tápszert, éjjel is inkább bejött a csecsemősnővér, és tuszkolta a mellem a gyerek szájába. Na, akkor megfogadtam, ha még szülök, akkor tuti viszek magammal.

És nem igaz, h ne lehet kapni kezdő tápszert vény nélkül, drogériában is lehet. Simán vinnék magammal, csak ne legyen még egyszer az, h a gyerek éjjel nappal üvölt, mert anyuka tessék csak erőltetni blalblabla...

2016. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19, melyik fajtát ajánlod?
2016. júl. 31. 23:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!