Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy döntenétek? Belemennét...

Ti hogy döntenétek? Belemennétek "csak ezért" az indításba?

Figyelt kérdés

mára vagyok kiírva, úgy néz ki, túl fogom hordani a babámat :)

viszont az orvosom szerdán elutazik, így holnap burkot szeretne repeszteni.

Ti mit tennétek? baba körül minden rendben, minden vizsgálat jó lett, nyákdugó 2 napja jön, de fájásaim nincsenek, lepény tökéletes állapotban, így nem valószínű, hogy ma valami csoda folytán megreped.

Ti mit tennétek?



2016. aug. 8. 14:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
Belemennék.
2016. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
ha valami miatt nagyon fontos neked, hogy a megszokott orvos legyen veled, akkor engedném az indítást. Elég idős a terhesség, nem hetekkel előbb akarja kilakoltatni, és ki tudja, milyen ügyeleteshez kerülnél, ne adj isten, milyen bajotok lenne a nem odafigyelés miatt, ha egy lesesz@r dokit fogsz ki...
2016. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
Én is belemennék, fontos hogy jó kezekben légy szülés alatt.
2016. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem mennék bele. Az orvosodnak ajánlania kéne egy kollégáját.
2016. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Még egy hétig csak terminustúllépésben van, nem túlhordásban. Nem mindegy. Ha fontos a dokid személye, akkor menj bele. Nálam 40+0-nál volt indítás, nyitva voltam már 3 centire napok óta. Burokrepesztés is volt, irgalmatlan mennyiségű oxitocin, ennek ellenére nagyon nehezen indultak be a fájások (5-6 óra), de mire lettek fájások, a baba distresszes lett, így császár lett a vége. Máig sem vagyok biztos benne, hogy ha hagyjuk még pár napot a saját tempójában megszületni, akkor is császárral kell befejezni a szülést. Az indított szülések gyakran végződnek császárral, ezt utólag olvastam. Akkor persze nem volt ellenemre az indítás, mert alig vártam már, hogy megszülessen. Második babánál jobban meg fogom gondolni, hogy milyen esetben megyek bele indításba.
2016. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp nem mennék bele.

Akkor a legnagyobb az esély a komplikáció mentes szülésre, ha magától indul.

Mert aztán jön a fájásgyengeség, oxitocin, esetleg császár...

Ezeket jobb elkerülni!

Szomorú, hogy az orvos egyáltalán ilyen megoldást ajánl. Neki aztán tudnia kéne...

Arról nem is beszélve, hogy ez mennyire pénz szagú... :(


Szülnék ügyeletessel.

2016. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Vilcsianyuja ***** válasza:
85%
A mi kórházunkban nem jöhet be választott orvos a saját szolgálati-ügyeleti idején kívül. Milyen jó, nincs ilyen dilemma. Nekem 8 napos terminustúllépésnél indítottak, először 4 órás infúzióval, aztán burkot repesztettek, gyors volt a szülés, minden rendben ment. Mégis megfontolnám a helyedben, mert az indításból nem mindenki jön ki ilyen szerencsésen. Nyilván a dokid besértődne, ha "elhagynád". Na ez a gáz, tényleg az volna a normális hozzáállás, ha felkínálná, hogy burkot repeszt holnap, vagy jó szívvel ajánlja xy kollégáját. Mellesleg nem egyből burkot kéne repeszteni, mikor már nincs visszaút, hanem ki kellene próbálni a 4 órás infúzióval, hogy egyáltalán beindítja-e az oxitocin már a fájásokat. Mert ha még nem, akkor semmi jó nem származhat az indításból...
2016. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem mennék bele.Ha nem muszáj, nem szeretnék indított szülést.
2016. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy ti is azt írjátok, hogy miért fontoljam meg, miközben pontosan ezek miatt nem tudom mi lenne a jó!

2. gyerek, elsőnél szépen magától beindult és egy tökéletes, nem túl fájdalmas, nem túl hosszú szülésem volt :)

annyira szeretnék még egy ilyet! na de ha 1 hét múlva se jönne? vagy 2? és ha valami barbár állathoz kerülök? aki egy óra múlva tolna be a műtőbe, csak mert letelt a munkaideje?

nem ragaszkodnék én a saját orvosomhoz, de egy jó orvoshoz igen! megnyugtatna, ha egy ismerős lenne ott. na de csak azért mert elutazik?

de ugyanakkor meg tényleg 40.-et betöltöttem :/

egyszerűen nem tudom mit csináljak :(

2016. aug. 8. 15:29
 10/30 Vilcsianyuja ***** válasza:
83%
Akkor se jársz jobban, ha holnap az orvosod tol be a műtőbe, mert indul a gép, oszt gyerek még sehol...
2016. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!