Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap vagy holnapután szülési...

Holnap vagy holnapután szülésindítás. Ti belemennétek a helyembe? 40. hetet töltöm holnap. Kicsit bonyolult helyzet, akarom is, meg nem is!

Figyelt kérdés
Eltűnt méhnyak 6 hete,kinyílt méhszáj bő 1 ujjnyira 5 hete.Orvosom indítaná,mert 75 km.a kórház.Karácsonyt otthon szeretném tölteni(külföldön is lakunk),de ahhoz szerdán el kell indítani,mert a kicsinek 5 nap az útlevél.Ti mit csinálnátok?
2014. dec. 15. 17:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Megvárnám, hogy akkor bújjon ki, amikor eljött az ideje. Semmi sem olyan fontos, hogy ne várhatna, még a karácsony sem! A baba érdeke az első, és az ő érdeke az, hogy akkor szülessen meg, amikor arra felkészült.
2014. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Én az orvosomra hallgatnék.
2014. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Miért válaszottál olyan orvost, akinek a döntésében nem bízol meg?
2014. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
"Orvosom indítaná,mert 75 km.a kórház." Ez aztán az orvosi indok. Ehhez nem kell indítani, csak be kell fektetni és várni. Már bocs, de szerintem az orvosod is végezni akar karácsony előtt, esze ágában nincs a te babád érdekeit nézni, amikor otthon várja a családja. És ez az, ami veszélyes, nem a 75km távolság.
2014. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Az orvosra bíztam magam. Jól döntöttem, így is votak kompikáciok, bele sem gondolok mi lett volna ha nem hagyom megindítani
2014. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Sokszor maga az indítás indítja el azt a lavinát, ami komplikációkhoz vezet. Ennek megítélése elég nehéz, de meglepődnél, mennyi beavatkozás vezet további beavatkozásokhoz és mennyi elkerülhető lett volna, ha békében hagyják zajlani a folyamatokat!
2014. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a 75 km nem indok arra, hogy bent aszalják, mert az eü nincs olyan helyzetben :(

HA befektetik, csinálni is kell valamit :(

2014. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Igen, ez igaz, csakhogy megint nem a gyerek érdekeit nézzük, amikor az az indok, hogy az 'eü nincs olyan helyzetben'. Az anyának egyetlen felelőssége van, a babája érdekeit nézni. Itt szóba került távolság, karácsony, orvosi aggodalom a távolság miatt, eü jelenlegi állapota, stb. De egy a lényeg: a gyereknek még nem jött el az ideje. Minek piszkálni, ami magától is szépen megy? Mert a végén még nem kell csinálni semmit és megszületik rendben magától? A nyílás teljesen természetes, semmi különös és veszélyes nincs az 1 ujjnyi tágulásban. Az egész mások kényelméről és a tervezhetőségről szól, csahogy a természetes szülés nem ilyen. Nem tervezhető és nem kierőszakolható a testből. Szerencsétlen gyerek!
2014. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy mennék. Minek? Felesleges komplikáciákhoz vezethet...

Nekem közel 8 hétig volt 2 ujnnyira kinyílva, mégse csináltak semmit.

Ráértek várni, más dolgotok sincs. :)

2014. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Én tegnap töltöttem a 40.hetet. Szerdára vagyok kiírva. Csütörtökön befekhetek ha gondolom (orvos javaslatára) mert szintén messze a kórház,bár nekünk nem 75 hanem 45 km. Nem szeretném ha indítanák,még a karácsony miatt sem. De persze szülni már jó lenne. Miután befeküdtem (ha úgy döntök) és nem történik semmi,és nincs ok arra,hogy indítani kellene akkor még várnak 5-6 napot! Én bármennyire is szeretnék már babázni,és az ünnepekre itthon lenni a picivel,nem engedném illetve ha nincs rá nyomós ok nem szeretném,hogy indítsák.
2014. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!