Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatos kérdés....

Szüléssel kapcsolatos kérdés. Bővebben lent. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 hetes kismama vagyok, első babámat várom. Igazából nem félek magától a szüléstől (remélem természetes lesz, mert a császártól viszont rettegek,ahogy minden műtéttől...), de nem tudom, hogyan készülhetnék fel rá, hogy "kibírjam".

Nagyon nagyon alacsony a fájdalomküszöböm,nem birom a szike / olló látványát sem elviselni, sem a tűket :(

Az összehúzódásokat biztosan bírni fogom, addig nincs gond, még nem vágnak/varrnak. Na az utóbbiak gondolatától vagyok rosszul már előre :(

Ki hogy élete meg a szülését, és a gátmetszést/varrást? Tényleg annyira szörnyű, mint ahogy egyesek leirják itt? Irjatok le mindent őszintén légyszi, fel szeretnék készülni mindenre, nem akarom, hogy bármi is váratlanul érjen!

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

24/N



2016. aug. 17. 14:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Utolsó, miből áll a méh kitakaritása? Erről még nem hallottam :o Úgy tudtam, hogy megszületik a baba után a méhlepény is, és kb. ennyi... Ez után van még valami? :o

2016. aug. 17. 15:59
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Számomra a méhösszehúzódások nem voltak elviselhetetlenül fájdalmasak, csak erőteljesek, és inkább az viselt meg, hogy alig kaptam levegőt, mert az összehúzódások alatt görcsbe rándult a hasam is.


A tágulási szakasz nem volt vészes, és viszonylag gyorsan ment. Nálam a kitolásnál viszont belassultak a dolgok, vagy 4 óráig tartott, és a végén már teljesen kimerültem. Akkor bekötöttek oxitocint, ami begyorsította a dolgokat (az oxitocintól sem lettek az összehúzódások fájdalmasak, csak sűrűbben jöttek).


Ezután már egy órán belül leért a baba a szeméremcsontig, ahol megint elakadt, és már vagy a 10.-et nyomtam, mire a doki beérzéstelenített és gátat metszett végre. Azután 2-3 nyomásra kint volt a baba. Sem a gátmetszést, sem a varrást nem éreztem. A szülés utáni vizsgálat fájt a legjobban. És nálam nem kellett varratot szedni, felszívódó fonallal varrta.


Én hálás voltam mind az oxitocinért, mind a gátmetszésért, mindkettő segített, és semmit nem adott hozzá a kellemetlenséghez.

2016. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Kb az utolsó 5 perc fáj komolyabban, mielőtt jön a kitolás, az nem fáj, csak furcsa, hogy nyomnod kell, nekem mondták, hogy próbáljam meg tartani, de nem ment. Szóltak előre a gátmetszésnél, nagyon féltem, hogy fájni fog, de csak egy pattanást éreztem, akkor vág, amikor a csúcson van a fájdalom. Ami nagyon kellemetlen és meglepő az a hirtelen gyomorszájon könyöklés mikor kijött a baba, és nem számítasz rá. Nekem erről senki nem szólt, elég pocsék volt. Az egyetlen dolog, amivel megszenvedtem az a varrás. Mondjuk én erősen rettegek mindenfajta tűtől, szóval ez is rátett egy lapáttal. Szerencsére nekem nem kellett varratot szedni, felszívódót kaptam.


Összességében jó élményem volt.

2016. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%
Én pont ugyanígy voltam mint Te :) Én mondtam is a dokinak, ha gátmetszés kell hát kell, csinálja, de ne közölje. Megmondom őszintén észre se vettem, a varrást egyáltalán nem éreztem. Hát a fájások...a falat kapartam vna legszívesebben. Ha nem lett volna ott a férjem, hogy masszírozza a derekam, nem is tudom mi lett volna velem. Szóval ha apás szülés lesz, mondd meg a férjednek gyúrjon, mert szükség lesz rá :)
2016. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

A méh kitakarítása akkor szükséges, ha nem vált le rendesen a lepény.

A harmadik szülés után volt benne részem, de már nem érdekelt, csak az, hogy vége van, es megvan a lányom.

Az első szülés hosszú volt, de nem volt túl intenzív. A vágás, varrás nem fájt, nem is éreztem. Ezen ne aggódj, észre sem fogod venni. Majd nem feszül, szorul, fáj, ezek ahhoz képest nagyon apróságok.

Mindezek mellett életem legszebb élményei. Most várom a negyediket, és nem félek.

2016. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

A beavatkozás és fájdalomcsillapítás nélküli szülésemet úgy éltem meg ott és akkor, hogy életem legszebb tapasztalata, azóta is csak szülni vágyom, akár most, azonnal.

Olyan élmény volt, amilyen a heroin lehet-azonnal függővé tesz. Sírni szoktam a tudattól, hogy többé nem élhetem át. Szóval ne félj sem a helyzettől, sem a fájdalomtól, mert úgy sem olyan, mint elképzeled. A kéztörés és a vakbélgyulladás fáj. A szülés is, de valahogy egészen másképp és bőven kibírható-mivel nem beteg vagy.(Sírva járok fogorvoshoz) Megnyugodtál?

2016. aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkinek kitakarítják a méhét szülés után. Amit írtak utánam, hogy alatatásban végzik az csak akkor van, amikor a placenta nem válik le. Ha minden rendben, akkor csupán 3x áttörlik a méhet jódos bucival és meggyőződnek, hogy nincs bent semmi. (bár a méhlepényt ellenőrzik, belülről is áttörlik a méhet) Nekem az fájt. Természetesen ha a placentából marad a méhben ahhoz elaltatnak.

8-as vagyok.

2016. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem törlik át mindenhol, csak ahol ez a szokás. Egyébként a WHO ajánlás szerint ez abszolút káros, ha nincs rá indikáció. Ezt a még nem túl haladó szellemiségű vidéki szülészetünkön sem csinálják, pedig nálunk van kötelező beöntés, rutin oxitocin. De méháttörlés nálunk sincs. Lehet, hogy nálatok szokás, ezért úgy állította be a dokid, mintha ez mindenhol így lenne, de nem így van, hidd el.
2016. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

A méh tisztítása gyakorlatilag egy egészségügyi kaparás, amit az orvos választásától függő eszközzel végeznek (nekem egy az egyben egy valódi kaparásban volt részem sajnos, azt hittem, leugrok az ágyról).


Ebben a csodában "csak" az első gyerekem születése után volt részem, akkor a méhlepény nem vált le rendesen, a második és harmadik szülésnél megúsztam.

2016. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Kimaradt, a 10-es válaszoló voltam.
2016. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!