Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben halasztanom...

Ilyen esetben halasztanom kellene, vagy másképp is megoldható?

Figyelt kérdés
Babát várok, és emellett főiskolára járok. A szülés durván a vizsgaidőszak kellős közepére fog esni. Ha nem tudok bemenni vizsgázni, akkor is annak rendje és módja szerint vegyem fel a vizsgákat, majd ha épp valamelyik vizsga idejére esik a szülés (vagy bármelyik vizsgám pl. a kórházi gyermekágyas időszakra), akkor telefonáljak be a főiskolára, hogy nem fogok tudni bemenni vizsgázni? Ilyen esetben automatikusan beírják, hogy nem megfelelt (vagy elégtelent) és el kell mennem pótvizsgázni, vagy ez hogy van? Volt már valaki hasonló cipőben?

2016. aug. 17. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Az iskola tanulmányi osztálya okosabban elmondaná neked, mi a teendő. Sok helyen eltérő ez a dolog.
2016. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Beszélj a TO-val. Szerintem ilyen esetben is úgy kell eljárni, mint betegségnél. Igazolnod kell a távolléted okát, hogy hivatalos nyoma legyen.

Nálunk ha nem jelensz meg egy vizsgán és nincs igazolásod akkor 4000ft büntetést kell fizetned. Nem írnak be egyest, csak azt hogy nem jelentél meg és elvesztesz egy vizsgalehetőséget.

A tanárokkal is lehet alkudozni. Az állapotodra való tekintettel biztos vannak akik engedik pl az előrehozott vizsgát.

2016. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérj egyéni tanrendet és akkor tanév közben vizsgázhatsz.
2016. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: és akkor direkt nekem tennének fel előrehozott vizsgaidőpontokat is a netre, vagy ugyanakkor lenne neten az én vizsgaidőpontom is, mint másoknak, csak előbb lenne már meg a jegyem, amit utólag majd felvezet netre a tanár? Mert ugye hivatalosan csak akkor tudnám felvenni a vizsgaidőpontokat neten, amikor meghirdetik, előbb nem...
2016. aug. 17. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mindent meg lehet oldani. Menj be, mondd meg, hogy ez a helyzet, oldjátok meg. A legtöbb egyetemen az év közbeni terhesség és szülés nem valami hú de ritka csoda, nálunk is többen mentek el szülni így. Besétálsz a tanulmányira, és megbeszélitek, hogy mik a lehetőségek. Itt nem fogunk tudni neked segítséget nyújtani, mert azt sem tudjuk, hogy milyen szakra jársz, melyik egyetemre, hányadik évben, hogy haladtál eddig, milyen tárgyaid vannak, stb. A lényeg: meg lehet oldani, csak időben intézkedni kell, amit viszont neked kell megtenni. Hajrá!
2016. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

2006-ban volt am terhes első gyermekünkkel. A negyediket kezdtem az egészségügyi főiskolán, akkor voltam 6 hónapos. Az évfolyamvezető tanárom a kötelező fél éves kórházi gyakorlatot előrehozatta nekem, így én pocakosan jártam suli után gyakorlatra egyedül. Így a gyakorlat megvolt, meg pesrsze a vizsgák stb. December 6-ra voltam kiírva, november 16-án megszültem.

A baba mellett államvizsgáztam. Volt teszt, kórházi gyakorlat meg persze a védés és tétel húzás.

Akkor tanultam mikor a baba aludt meg éjjel.

Négyesre államvizsgáztam.

Szóval szerintem az évfolymavezető tanárod és a TO segít.

Boldog babavárást!

21hkm

2016. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyetemre járok, 14 hetes vagyok. Februárra várom a babát, de terhességi cukor miatt az utolsó egy-két hónap tök képlékeny. most kértem egyéni tanrendet, 3 hét múlva lesz meg az eredmény. év közben is vizsgázni fogok, és nem, nem írják ki neptunban, de írsz a tanárnak/beszélsz vele, hogy te egyénis vagy, és októberben akarsz vizsgázni. azt mondja pl. okt. 29, 16 óra. és majd vizsgaidőszakba beírja a jegyed...
2016. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a válaszokat :)
2016. aug. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!