Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos nélkül mikor...

Fogadott orvos nélkül mikor fektetik be általában az embert, ha letelt a terminusa? Foglalkoznak majd velem a kórházban?

Figyelt kérdés
Szegedi vagyok, de minden tapasztalat érdekel.
2008. okt. 2. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos én Székesfehérváron szültem áprilisban. 1 héttel hordtam túl. Azt mondták, hogy még fél évvel azelőtt is befektették az utolsó héten a kismamákat, de az ágyszámleépítés miatt ez már nem lehetséges (gondolom ez nem csak Fehérvárt érintette). Mondjuk én nem bántam, mert minek ott feküdni, tiszta időpocsékolás, ha nincs semmi bajod, otthon jobban elvagy. De túlhordás esetén minden nap kell menni szívhangvizsgálatra. Ennek a vidékiek nem nagyon örültek, mert volt aki panaszkodott, hogy 1 óra az út a kórházig oda, meg 1 vissza, ekkora pocakkal az gáz. Hát ez van.

Szerintem ez független attól, hogy van-e orvosod, habár én nem is kérdeztem tőle, mivel nem akartam befeküdni. De azt mondták, ha nincs bajod nem fektetnek be, csak mert túlhordtad.

2008. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Én budán a Margit kórházban szültem, és nem volt fogadott orvosom! Hát mit mondjak, az ügyeletes orvos foglalkozott velem, na nem vitte túlzásba! A szülésznő nagyon aranyos volt! Én 5 nappal túlhordtam, és ugye a kiírt időpont után mindennap jártam ctg-re, vérnyomásmérés, fehérjeellenőrzés, és az utolsó alkalommal a vérnyomásom 190/100 volt, ezért úgy döntöttek, hogy rögtön maradjak is bennt és másnap reggel megindítják a szülést! Így is lett és este fél hatkor megszületett Bence fiam, aki most 8 hetes egészséges kisbaba!

Először egy kicsit rosszul éreztem magam, hogy hallottam a többieket, hogy ki mennyi pénzt ad a dokijának, de aztán már nem érdekelt, és nem adtam senkinek semmit, csak azt vártam, hogy minél előbb otthon legyünk a picurral!

Úgyhogy szerintem ne aggódj az orvos miatt, muszáj foglalkoznia veled, ez a dolga!

2008. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is szegedi vagyok, fogadott orvosnál és szülésznőnél szültem, de van tapasztalatom egy ambuláns dokival:

1 napos túlhordásban voltam ctg-n, de mivel a dokim nem volt épp bent, abban maradtunk, hogy majd valaki megnézi az eredményem és hívom ha van valami. A doki, aki megnézte a ctg-m, teljesen felháborodott amikor megkérdezte, hogy "hol tartok" és azonnal be akart fektetni meg elküldeni mindenféle macera vizsgálatokra. (Pedig a ctg-n nem volt semmi...) Mondanom se kell, hogy "futva menekültem" a saját dokimhoz, aki soron kívül megnézett és megnyugtatott, hogy semmi gáz, meg fog indulni magától a szülés, várjunk még 2 napot. Ő nem híve a mesterségesen megindított szüléseknek, csak ha valamilyen ok miatt szükség van rá, a legtöbb doki viszont "gyorsan le akarja zavarni". Másnap délután megszületett a kisfiam, aki most 2,5 hónapos.

2008. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. okt. 3. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja, hogy mikor fektetnek be. Ugyanakkor, mintha lenne dokid, vagy egy hét, vagy 10 nap, de max 2 hetet várnak.

Én Győrben szültem 16 hete, 10 napra fektettek volna be, de megindult a szülés a 8. tulhordott napon.

Nem volt dokim, mindenki kedves, aranyos, segítőkész volt, kellemes meglepetés ért.

Ne félj attól, hogy nincs fogadott orvosod.

2008. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszod!
2008. okt. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!