Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás meddig, kitolás...

Vajúdás meddig, kitolás meddig majd lepény szülése?

Figyelt kérdés

Akik sokáig vajúdtak megszülték vagy császár lett a vége? Igaz hogy sok vajúdás után már annyira elfáradtak hogy nem tudták megszülni a méhlepényt?

Meddig hagytak a kórházban vajúdni?



2016. szept. 26. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Reggel fél 7 körül kezdett el folyni a magzatvíz, 6-7 perces fájások kíséretében. Majdnem fél 9 volt, hogy a kórházba értünk, 9-kor szülőszobára mentünk, onnantól pedig délután negyed 5-ig vajúdtam, majd jött az 1 órás kitolás, de a rövid és baba nyakára tekeredett köldökzsinór (ez persze már a műtőasztalon vált világossá) nem engedte egy pontnál tovább, majd többször is leesett a szívhang, így áttoltak császárra.

Ha nincs ez a "malőr" a köldökzsinórral, akkor szerintem megszültem volna simán.

2016. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Baràtnőm 26 óràt vajúdott az első lànyàval. Minden rendben volt csak lassan tàgult. Màsodikkal "csak" 16 óra volt.
2016. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én 16 órát vajúdtam, megszültem simán és elég gyors is volt a kitolás már, a méhlepényt is meg tudtam szülni.
2016. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
18%
én 9 órát vajúdtam, de közben kétszer kézzel tágított a doki a méhszájon, mert magától nem akart, pedig elviselhetetlen fájások voltak, azt hittem belehalok... a kitolás megkönnyebbülés volt és sztem nem volt egy óra, bár nem igazán voltam magamnál. A méhlepény sztem magától kijött a baba után kicsivel. A második gyereknél inkább császárt kértem... :)
2016. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem ezt hogy egy ismerősünk 36 órát vajúdott majd sokáig szült ráment a köldökzsinór a baba nyakára és a méhlepényt nem tudta megszülni. Hanem lecibálták neki ami nagyon nagyon fájt. Aztán azt mondta a férje majdnem meghalt szülés közbe.

Ezt azért furcsálom mert ennyi ideig még a klinikán ahol Én is szültem nem hagytak senki vajúdni (legalábbis tudomásom szerint) magán orvosuk volt de az nem volt ott valamilyen oknál fogva. Nem azt kellett volna tenniük hogy betolják a műtöbe? Valahogy sántit nekem ez a sztori.

Nekem pl levált a lepényem és szépen szülés nélkül kitudta húzni a dokim óvatosan úgy hogy nem fájt.

Sajnálom szegényt ha tényleg igy történt. Nem nagy súlyú volt a baba 2800 gramm kb.

2016. szept. 26. 09:39
 6/17 anonim ***** válasza:
Első apróbb fájástól számítva 2,5nap alatt született meg a fiam, nagyon lassan tágultam, msáfél nap után másfél ujjnyi tágulásnál jártam, császár lett a vége, műtét közben mondta az orvos,hogy hanyatt volt a babám ezért nem is tudtam volna megszülni.
2016. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

A szülés sztorikkal az a gond, hogy sokan kicsit felnagyítják a dolgokat. Valószínű, hogy az ismerősöd sem vajúdott 36 órát. Általában 24-26 óra vajúdás után már tolnak a műtőbe, ha nem is egyből császár, de próbálnak segíteni, hogy a szülés beinduljon. De később amikor már túl vagyunk rajta, pár anyuka jobban érzi magát ha fájdalmasabbnak írja le a történteket.

Pl az én kolléganőm végig azt mondta amíg terhes volt, hogy 158 cm magassága miatt az orvosa azt mondta, hogy császárral kell szülnie mert alacsony. Majd amikor simán szülte a fiát azt mondta, hogy az orvos ráfeküdt a hasára, és ő nyomta ki..Szerinted ezt ki vette be?

2016. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezt nem a feleség mondta hanem a férje tegnap.

Az is furcsa amit irsz utolsó.

2016. szept. 26. 10:32
 9/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyat szoktam tényleg hogy ráfekszenek a hasrára. Inkább a magassága miatt furcsa amit irtam.
2016. szept. 26. 10:33
 10/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol szült.

Nekem összesen 32 óra volt. Külföld.

Hajnali fél háromkor elfolyt a magzatvíz. Utána rendszertelen fájásaim voltak. Délelőtt bementünk a kórházba, ahonnan hazaküldtek azzal, hogy zárt még a méhszáj. Otthon vajúdtam, rendszertelen fájásokkal.

Estére rendszereződött. Kb este 11-kor mentünk be a kórházba 2-3 perces fájásokkal, 5 cm-re kinyílt méhszájjal. Sokáig vajúdtam.

Másnap reggel 11 előtt szültetett a fiam. Már elő voltam készítve császárra, de végül nem az lett belőle. Tele voltam érzéstelenítővel, úgyhogy semmit se éreztem a végéből. Sőt, fel se fogtam addigra, annyira ki is voltam merülve. Kitolás 9 per, lepény szülése 3 perc volt.

2016. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!