Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szult mar huvelyi uton ES...

Aki szult mar huvelyi uton ES csaszarral is, melyiket hogyan elte meg? Melyiket valasztana, ha tehetne, osszesssegeben hova billen a merleg?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalat erdekel, hogyan elte meg testileg/lelkileg szules kozben, kozvetlen utana, felepules, kesobb mi lett stb?

Csak az valaszoljon, aki tenyleg mindket modot megtapasztalta, nem vitat szeretnek vagy egymasnak eso valaszolokat.


2016. szept. 27. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Első szülés császár (relatív téraránytalanság, magas egyenes tartás miatt), egész napos vajúdás után sürgősségi lett.

Második 2,5 évvel később hüvelyi.

A császárral semmi gondom nem volt, nyilvánvalóan fájt persze, de semmi problémám nem volt vele a későbbiekben. A heggel sem volt gond a masodik terhesség alatt. A szülés után a szex is jól működött.

Na a hüvelyi szülésem..hasbakönyöklés, vákum, minden volt csak szedjék már ki a gyereket belőlem. Utána egy hónapig alig tudtam ülni, hónapokig azt éreztem járás közben hogy ki akar esni belőlem valami. Persze ezek sokat javultak már, 8 hónapja szültem egyébként, meg gondolom a hüvelyi szülésnek ezek a velejárói. A szexre gondolni sem merek, persze van, de nem igazán esik jól, és nem is igazán kívánom, de ez gondolom a szoptatás miatt is van.

Szóval, az én véleményem, ha nem lett volna a hüvelyi szülésem olyan amilyen akkor azt mondom 50-50% a két szülésnek, de így számomra a császár "jobb" volt. Szerintem amúgy a második gyerkőc sem akart ott kibújni, de szegényt csak addig húzták-nyúzták míg kijött.

2016. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Hehe" nekem pont az ellentéte,mint az elsonek...csaszar utan is konnyen felepultem,de azt a fejfajast a műtét utan soha tobbe nem akarnam átélni...valami erthetetlen oknal fogva nekem a sex is fajt ugy a negyedik honapig(tudom,h ez még azért bőven belefér)

Utána a sima mindenféle beavatkozas nelkuli könnyű szules volt( vajúdás része mkettovel hasonloan telt).Hajnalban szultem,estere már siman ulve vacsiztam.(ügyesen varrt a dokim gondolom)..egy héttel kesobb a nagyot szankoztattam...a szex kb. a masodik hónap kozepere helyrejott,az első pár alkalom volt huzosabb...

Lelkileg is a masodikat eltem meg jobban,de gondolom ehhez annak is köze van,hogy tudtam mire szamitsak,osszeszedettebb voltam fejben..

Nekem van módom dönteni,hogy merre billenjen a mérleg,pár het mulva megint szulok,huvelyire készülünk ismét a dokimmal,még úgyis,hogy en utána el szeretném kottetni magam,igy "praktikusabb" lenne a császár,mert akkor rögtön azt is megcsinalna a doki.

2016. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

kérdező nem akarok belemagyarázni, de az sem mindegy, hogy programcsászárról vagy sürgősségiről van szó.

nekem programcsászárom volt csak, így nem fejtem ki az élményeimet mert nem éltem át mindkettőt, csak sokszor látom, hogy a két műtétet egy kalap alá veszik, pedig nagyon nem mindegy, hogy tervezett, vagy életmentő a dolog.

2016. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Tervezett csaszar eletem legjobb dontese volt ( ahol elek lehet valasztani ) .
2016. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem természetes volt és elég gyors, cserébe rettentően fájdalmas. 4-kor lett meg a baba, 6-kor már sétáltam, 8-kor lépcsőztem. Nagyon gyorsan regenerálódtam, és volt bőven tejem is.

A második babánál burkot repesztettek, mert zöld volt a magzatvíz, belázasodtam. Fájás sehol, hiába kaptam oxitocint. Aztán a doki mondta, hogy ezt nem erőltetjük, fárad a baba. Császár lett.

Mondhatom hogy vajúdás nélkül megúsztam. De a hosszú felépülés, a magatehetetlenség és a szoptatási nehézségek miatt mégis rosszabb emlék a császár. :(

Ha választhatnék, a harmadikat is természetes szüléssel hoznám világra. Sajnos programozott császár lesz. :(

2016. szept. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első tolófájásoknál lett császár.Második hüvelyi.

Császárt lelkileg alig tudtam feldolgozni,az első pár nap nagyon rossz volt,fájt a sebem.A 6 hetes kontrollra semmi bajom nem volt.

Sima szülés lelki feltöltődés volt.Sokkal könnyebben mozogtam utána.Fájt a gátseb és a hüvelyem sérülése,de közel sem annyira mint a császáros sebem korábban.6 hetes kontrollra még nem épültem fel teljesen.Kb 8-10 hét volt mire rendbejöttem.

Összességében a hüvelyi jobb volt nekem.Remélem hármaska is igy érkezik.

2016. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Igen, valoban nem mindegy, hogy programcsaszar vagy surgossegi.

Nekem 2 huvelyi szulesem volt, az elso rettenetes volt, a masodik egy fokkal jobb, ott viszont a felepules volt pocsek es nem is lett teljes. Most ingadozas van a (program)csaszar es a huvelyi kozt, ezert is erdekel masnak a tapasztalata. Nyilvan a dokik dontenek, mi lesz, de ezert erdekel ki hogyan elte meg.

Ismeretsegi koromben ketten vannak, akik mindket modon szultek, mindkettojuknel programcsaszar volt (lepeny fedte a mehszajat, illetve harantfekves miatt), megvartak a fajasokat (tehat elindult mar mindket baba es meg akart szuletni) es akkor volt csak csaszar.

Fele-fele naluk is a voks 😊, egyik a csaszart, masik a huvelyit preferalta.

A felepulesre mindketten a csaszart mondtak jobbnak, hosszutavon is, viszont az egyik lelkileg a huvelyi szulest annyival jobbnak elte meg, hogy az uberelt mindent. A masiknak viszont szinten rengeteg problemaja lett a huvelyi szulesbol, o sem regeneralodott teljesen, ezert preferalna a csaszart.

2016. szept. 28. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!