Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miután bemegyünk a kórházba...

Miután bemegyünk a kórházba mi fog történni megvizsgál az orvos rendesen?

Figyelt kérdés
Nem a szülés folyamatára vagyok kíváncsi hanem, hogy ma beértünk a kórházba mi fog pontosan történni, lesz egy rendes nőgyógyászati vizsgálat? Azért érdekel mert sajnos nagyon gyakran van hüvelyfertőzésem és félek nehogy a baba ezt elkapja ha akkor is lesz.

2016. szept. 29. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:
*ha
2016. szept. 29. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Adatokat kérnek. Hogy hivnak, hol laksz, van e orvosod ha igen szóltál e. Hanyadik szülésed.

Megmérik a vérnyomásod meg nézik a méhszájad hogy áll. Ha sehogy akkor megfigyelnek gépre kötve.

Ha nyitva vagy mondjuk 2 ujjnyira akkor adnak oxitocint meg beöntést.

Ha nincs semmi tehát vaklárma akkor esetleg egy aminoszkópiat néznek. Megnézik a magzatvizet tiszta e. Ha tiszta akkor is a következő vizitig benn tartanak. Ha fertőzés áll fenn mész a műtőbe azt hiszem.

Az én lányomnál nem tudták megmondani mikor repedt meg a burkom és kakás is volt túl sokáig volt benn és túl sok amniokszkópiát kaptam a 40 héttől. Úgyhogy antibiotikumot kapott.

De ha zárva vagy és fertőzésed van úgy tudom az neheze jut fel. De ezt nem nagyon tudom sajnos.

Ha véletlen fertőzés hyanús a baba akkor 3 napig antibiotkiumot fog kapni.

2016. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam így volt: bementünk, elkérték a kiskönyvet, megnézték a méhszájat, megállapították, hogy beindult a szülés, megnézték a magzatvizet, megkérdezték akarok-e beöntést és burokrepesztést (nem kértem), átvettem a hálóingem, aztán csináltak egy ctg-t, vettek egy vért aztán békiben hagytak.
2016. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bementem, megkerdeztek van e orvosom, es hivtak h itt vagyok.

Felvettek az adataimat. Dokim megvizsgalt.


1. Szulesem:

Nst, beontes, borotvalas.

Ezutan atoltoztem, bekisertek a szuloszobara, oxitocinra kotottek, folyamatos szivhang figyelessel. Mikor mar egy ideje vajudtam, megrepesztettek a burkot. Onnan felgyorsultak a dolgok. (de mivel nem a szulesre vagy kivancsi, ugy ezt kihagyom :-))


2. Szules

Doki megallapitotta h 2 ujjnyira nyitva vagyok, rogton szuloszoba, se beontes, se borotvalas (bar ezt otthon mindketszer elvegeztem magamnak). Rogton burokrepesztes, mekoniumos magzatviz, igy oxi ezerrel es no-spa inekciok, h lazuljanak az izmaim. Extra gyosan tortent minden, mivel ha nem szulom meg gyorsan akkor toltak volna a mutobe, mert veszelyben volt a baba.

2016. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak a méhszáj állapotát tapintja ki vagy bele is néz a hüvelybe? Hogy van e akkor épp gomba vagy ez akkor nem olyan nagy probléma?
2016. okt. 3. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ott akkor nem nézik, hogy van-e fertőzés, de ha tudod, hogy van, akkor szólj.
2016. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kézzel nézték nekem a méhszájam. Szóval ha gomba van szólni kell.

Az amnioszkópua megint más mert ott kamerával nézik meg a vizet méhszájon keresztül ott észre veszik ha gombás fertőzés van.

2016. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ha hüvelyi fertőzésed van, attól még nem feltétlenül lesz baja a babádnak! Nekem az első gyerkőccel az egész terhesség alatt voltak ilyen problémáim, szülés után kapott valami gyógyszert, és kész! Most 4,5 éves, és nincs semmi baja!
2016. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem ott nem adnak beöntést és oxi sincs csak úgy, főleg nem az elején!

Ultrahang, megvizsgálnak aztán ctg. Szerintem fertőzést nem vesznek ott észre, de ha a baba elkapna valamit én úgy gondolom az kiderülne.

2016. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!