Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire nagy erőkifejtés a...

Mennyire nagy erőkifejtés a szülés?

Figyelt kérdés
mennyire jellemző,hogy megpattannak az erek vagy megsérül a retina, kialakul az aranyér stb. stb,?
2008. okt. 3. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Aranyér mindig van, de jobb esetben maszírozástól, aranyeres kenőcstől, intim tornától elmúlik. Igaz, én még csak egyszer szültem.

Nálunk apás szülés volt, mondtam is a férjemnek, hogy mindig szóljon rám, hogy csukjam be a szemem, így a szememnek nem lett baja.

Egyébként nagyon fáj, de megéri!

2008. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem nem lett aranyerem,természetesen szültem,de ott a legtöbb kismamának lett.

a szemet mindig be kell csukni,én is mondtam a páromnak,h minden nyomás előtt szóljon..de a szülésznő,orvos is mondja, és csukd be,bár akkor ugyis befogod,mert naon kell koncentrálni,h jó helyre nyomj...szememnek se lett semmi baja

2008. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyomni kell, de oylan irdatlanul, hogy azt nem gondoltam volna!! Sosem hittem el, hogy ennyire lehet nyomni valamit:-)

Nekem aranyerem előtte sem volt, utána sem.

Az arcomon megpattantak az erek, de ez helyrejött hamar. A szemem végig csukva volt a kitolásnál, annak semmi baja nem lett.

A kezemen volt egy kiütés, na , az szépen belilult:-)

De semmi maradnadó nem történt, csak lett egy kislányom:)

2008. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elhúzódott a kitolás, 2,5 óra volt, rettenetes erőkifejtés, de aranyerem nem lett, a szemem "csak" bevérzett, pedig csukva volt minden nyomásnál. A bevérzés másfél hét alatt felszívódott. Úgyhogy semmi maradandó, csak a kisfiam...
2008. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 2 babát szültem,egyszer se volt aranyerem...és nagyon nagyon kell nyomni!Szinte az ájulásig kimerül az ember.Ha betartod a doki utasításait(hová nyomj-majd elmondja ez mit jelent-szemedet ne nyisd ki,stb.)semmi bajod nem lesz.
2008. okt. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!