Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi szülés?

Kórházi szülés?

Figyelt kérdés

Szeretnék érdeklődni, hogy Budapesten állami kórházban hogyan zajlik egy szülés.

Én két gyermeket szültem magánklinikán és nagyon jó élményeim vannak mindkettöről.

A sogornőm a második babáját várját mivel az első szülésénél voltak rossz tapasztai ( ő kapott beöntést és megsértették a végbelét?? állitolag és más apróságok), így szeretne ott szülni ahol én.

A gond, hogy annyi pénzük nincs. A férjem egy betegség miatt kénytelen volt otthagyni a munkáját, reméljük hamarosan felépül és újra munkába áll, de egy jóval nyugodtabb munkahelyen, kevesebb fizetésért, de legalább egészsegesen!

Ez az oka, hogy nem igazán tudok most neki segíteni.

De ha valóban annyira retenettes állami kórházban szülni ahogyan ezt ő mondja, talán megtudnám oldani.


2016. okt. 9. 20:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez függ attól melyik kórház. Én Vácon szültem ügyeletesnél, fogadott dokitól sem vártam volna el többet, minden rendben volt. Egyik dokival sem volt gondom. Biztos van olyan kórház ahol nem mindenkinél jó szülni ügyeletben. Itt nincs beöntés, mondjuk EDA sem. Érdemes kinézni a kórházat és érdeklődni akár facebook csoportokban hogy milyenek a dokik, ügyeletben szülni vagy mi a protokoll mert az eltérő sok helyen (túlhordás, indítás, bababarát-e, beöntés, eda, oxitocin). Vagy ha dokit választ akkor nyilván adott a kórház de a doki fix.
2016. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Korhaztol,szemelyzettol es a napjuktol is függ...valamint attol is,hogy all a "beteg" a dolgozokhoz...van- e fogadott orvos,stb..

En eddig két korhazban szultem(amirol alapbol sok rosszat hallottm,oda nem mentem)

Mindkétszer elégedett voltam mindenkivel..jofejek voltak es segítőkészek,igaz volt fogadott orvosom,de o csak nagyon kis része a tortenetnek(inkabb csak a " biztonsagerzet" miatt)

Beontest,borotvalast,vervetelt mindig figyelmesen csinaltak..

Egy negativum csaszar elott a katetert erzestelenites nelkul raktak fel..ezzel mondjuk siman varhattak volna mig beadják a spinalist,de igazabol akkor, ott ez volt mar a legkisebb bajom.

2016. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
István, Imre, Péterfy kórházról jókat hallottam eddig, tavaly szültem az Istvánba, nagyon pozitív volt, most a Péterfyben fogok, remélem itt is jó lesz. Ez abszolút kórház és az ott dolgozoktól függ, egyik ismerősöm pl. a magánnal sem volt teljesen elégedett, pedig több száz ezret hagytak ott.
2016. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szt Imrében szültem kettőt, abszolút meg voltam elégedve. Volt ugyan fogadott dokim és szülésznőm. A beöntést meg burokrepesztést, oxit, nyugodtan vissza lehet utasítani. Nem csak "elszenvedni" kell a szülést, hanem irányítani.
2016. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott. A fogadott orvos és szülésznő együtt sem lenne annyi mint a magánklinika (800,000ft) gondolom, és annyit talán még mi is tudnánk nélkülözni vagy esetleg azt még ő maga is megfizethetné.
2016. okt. 9. 21:01
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szent Imrében szültem 1 éve ügyeletesnél, se fogadott orvos, se szülésznő nem volt. Teljesen elégedett voltam, semmi hátrány nem ért.
2016. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, ha az előző helyen nem volt megelégedve, de nincs elég pénze, akkor fogadjon orvost, szülésznőt, és válasszon kórházat. Így nagyon max. 300ból kijön, úgy, hogy 18.héttől az adott dokihoz jár magánrendelésre (ált. a végén már nem vállalnak, tehát érdemes időben választani.) Én úgy gondolom, hogy egy jól megválasztott orvos és szülésznő mellett a magán sem lenne jobb (nyilván sokkal több szolgáltatást ad, és kényelmesebb, de a fájdalom itt is ott is ugyanolyan, és ha valaki nem engedheti meg magának azt, akkor értelemszerűen nem kell odamenni)
2016. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

melyik magánklinikán fizettél 800 ezret?

a róbertben is meg a maternytin is 500 egy szülés

2016. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Igen utolsó, de az csak egy komplikáció mentes szülés ára, semmi több, a terhesgondozás plusz 500e legalább, nézd meg a honlapon.
2016. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy luxus lenne, ha a Ti pénzetekből szülne magánklinikán. Fogadjon orvost és szülésznőt, érje be ennyivel.
2016. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!