Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki nagyon fél a szülést...

Ha valaki nagyon fél a szüléstől, és a komplikációktól pl. oxigénhiányos állapot a babánál, stb. akkor meg lehet beszélni a nőgyógyásszal a programozott császármetszést?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen orvost?
2016. okt. 13. 08:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%

Ott, ahol lehet választani, ott az anya hat hétig lehet otthon a kicsivel. A szoptatást nem pártolják, a pénzügyi ellátás közel sem olyan, mint a miénk, hisz se Csed, se gyed.

A császár nagyműtét és elég komoly komplikációk léphetnek fel és ugyanúgy sérülhet a baba és nyomorodhat meg az anya.


Kérdésre: magánkórház, ára egy millió körül van.

2016. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
46%
Olvass utána a császár komplikációknak, és rögtön nem akarod majd annyira.
2016. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
11-es, Angliában lehet választani, én is itt szültem, a gyes pedig 12 hónap és nem hat hét. Ha valamit nem tudsz akkor ne írj valótlanságot. Ausztriában is lehet választani és a gyes ugyanúgy három év!
2016. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%
Németországban is lehet választani, a gyes úgy szintén egy év, a fizetés 90 százaléka. Egyéb kérdés ?
2016. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 nünü87 ***** válasza:
79%
A császármetszés védelmébe kell szólnom. Nekem császárom volt igsz rendes szülésnek indult de mivel nem tágultam meg nagyon fent volt meg már elfolyt a vizem és fájásaim is csak az oxitocintól voltak a dokim úgy döntött 6 óra vajúdás után hogy megcsászároz. Elég komoly műtét DE rutinműtét. Nekem kifejezetten semmi bajom nem volt utána. Nem fájt a hasam se neg a sebem sem fel tudtam kelni tudtam mozogni és elég hamar renbe is jöttem. Én a következőt is simán császárral szülném ha lehetne választani. De még egyenlőre csak tervbevan a következő plusz a szemem is romlott most megint és lehet hogy amúgy is azzal szülnék majd.
2016. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%
És attól nem félsz hogy császárnál félre szúrják a tűt és lebénulsz, esetleg rosszul vágnak és elveszted a méhed, fertőzést kapsz, a gyereknek megismerési és viselkedési zavarai lehetnek a gátolt adaptáció miatt, belevágnak a babába, elvérzel stb? A császárnak sokkal több komplikációja lehet mint a sima szülésnak.
2016. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%
6 óra vajúdás az semmi. A dokidat várták vacsira otthon, mi?
2016. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%
Úristen utolsó, te sem vagy piskóta, hogy jössz ahhoz, hogy leszólj másokat? Ez egy verseny, vagy mi? Jó, a tiéd a legdurvább volt, te meg egy hős vagy, mindenki más lóf.sz, így van, igaz?
2016. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%
én így szültem 1 hónapja, egyáltalán nem bántam meg. Nem csinálnám másképp. délután szültem, éjszaka megfigyelés, reggeltől nálam volt a baba, simán elláttam, jöttem-mentem, a simán szült nők nem tudtak ülni, a kis gurulós 'baba-kocsi'-ra támaszkodva csoszogtak, nekem semmi problémám nem volt. 1 császáros volt még, semmi baja nem volt neki se. Kicsit lassabban épült fel, de neki sürgősségije volt, kifáradt a vajúdásban.
2016. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%

19-es ugye tudod, hogy nem ez az általános?

Én este 10-re szültem meg, reggel már nálam volt a fiam, és tudtam ülni, járni, semmi bajom nem volt (pedig nem vágtak, szakadtam).

Aki 1 nappal előttem szült császárral, felkelni nem bírt, a teje nem lövellt be, szenvedett.

Ahogy többen is, akiket műtöttek.


Igen, vannak, akik könnyebben viselik a császárt, de ne magyarázd meg, hogy ha felvágják a bőröd+ hasizmod + méhed, eltolják a beleidet, és úgy veszik ki a babát az jobb, mint ha természetes úton jönne ki.

Nem egy császárostól hallom, hogy szétnyílt a hasizma, és még hónapokkal később is attól szenved.


Ez nem verseny, kinek jobb a szülése, meg ki a hős aki jobban bírja, de azért ne akard elhitetni senkivel, hogy egy műtét jobb, mint ahogy a "természet" kitalálta. A műtét maradjon csak meg annak, aki életveszélyben van.

2016. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!