Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok erről? Szerintem...

Mit gondoltok erről? Szerintem nagyon durva.

Figyelt kérdés

[link]


Csak erős idegzetű kismamáknak ajánlanám



2016. okt. 14. 00:47
1 2 3
 1/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%
Szerintem ilyen egy normális szülés, normális testtartásban, ahol segít a gravitáció, nem üvöltenek veled, hogy ne üvölts, nem könyökölnek a hasadba, nem vágnak szét. A gyerek átmegy a szülőcsatornán, ez egy garancia, hogy megkapjon egy egészséges bélflórát, ami az immunrendszer alapja. Nincs kórházi környezetben, ahol mindenféle rezisztens kórokozók várnák. Angliában pl. az orvoslás nem tekinti betegségnek a szülést és csak akkor viszik kórházba a szülő nőt, ha veszélyeztetett, vagy kéri.
2016. okt. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

És (mondjuk azon kìvül,hogy a wc mellett szül) mi ezen a durva? Szerinted a szülőszobàn mi történik? Beengedik a gólyàt az ablakon,aki fehér lepedőben leteszi a babàt az àgyra?


Fogalmam sincs mit tartasz ezen durvànak. Meg minek az erős idegzetű kismamàknak szöveg. Semmi nincs a videón ami annyira durva lenne. Az hogy a nyàkot a nő szìvja ki a gyerek orràból torkàból...hàt b@sszus gusztustalan,de én se hagynàm meghalni a.gyerekemet mert hogy fujj...


Szerintem tök jó a nőnek,úgy szült ahogy akart nyugodtan,senki nem piszkàlta. Pont hogy rengeteg kismama irigy lehet rà,hiszen nagyon sokaknak teszik tönkre ezt az amúgy szép élményt az orvosok,szülésznők,szóval a kórhàz.

Ha itthon lehetne,biztos én is otthon szerettem volna szülni. De ìgy ilyen hisztiben amit ez az egész okoz,felesleges vele próbàlkozni. Végre szabàlyozni kellene a lehetőséget aztàn aki akar annak hajrà, mindenkinek joga lenne ott szülni ahol akar.


(Mondom mindezt úgy,hogy én pl alkalmatlan vagyok az otthonszülésre, elvéreztem volna,meg amúgy is magas volt a kockàzat,szóval semmiképp nem kockàztattam volna egyikünk életét sem.)

2016. okt. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
En tenyleg hive vagyok a nyugodt, haboritatlan szulesnek, ma mar szerencsere a legtobb helyen ezt biztonsagos korulmenyek kozott meg lehet tenni, ahol karnyujtasnyira van a segitseg, ha esetleg valami baj adodik. De ez es az ehhez hasonlo videok (en mar lattam egy parat, nem ez volt az elso) abszolut kicsapjak a biztositekot. A sajat eletet meg a babaet veszelyezteti, es ez felelotlenseg. Legalabb egy bába lenne ott, aki neha megnezi a baba szivhangjat meg mondjuk megallapitja, hogy a lepeny normalisan tavozott-e es ha kell, akkor osszevarrja a not.
2016. okt. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Pontosan egyetértek az utolsó válaszolóval azért durva amit ő is megfogalmaz.Szültem már szóval tudom mivel jár, tehát nem a vér, a baba torkából a váladék kiszívása rettent el ☺ Inkább az a durva és felelőtlen, hogy kockáztatja a saját és a baba életét.Mi van ha elakad a szülőcsatornában a gyerkőc, vagy a váladék eltávolítása után még sem lélegzik.Na meg a wc mwllett szülni sem a leghigiénikusabb.Azt meg azért írtam hogy erős idegzetű kismamáknak mert minden napra jut legalább 2 olyan kérdés amelyben megfogalmazza a kérdező, hogy mennyire fél a szüléstől...nem akartam hogy a videó megnézése esetleg sokkolja az ilyen típusú kismamákat.
2016. okt. 14. 01:27
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Az elso ket valaszolonak valamennyire igazat adok, de nem teljesen.

Leirom az en szulesemet: korhazban volt ugyan, de a legkor teljesen otthonos volt. Kb 30 negyzetmeteres helyiseg, kulon furdoszobaval, rengeteg vajudast segito eszkozzel, agggyal, stb. Gyakorlatilag kettesben voltam vegig a ferjemmel, neha bejott egy szuleszno megnezni a baba szivhangjat, meg a mehszajat, es ennyi. Amugy ott voltak vegig csomoan kb 5 meterre a folyoson, barmikor jottek, ha kertuk. A vajudas a sajat tempomban zajlott, nem volt oxitocin, se semmi gyorsito, ha kertem volna fajdalomcsillapitot, akkor kaptam volna. A kitolasnal a poziciot magamnak valasztottam, a jelen levo 2 szuleszno is biztatott, hogy ugy nyomjak, ahogy nekem kenyelmes. Egy szuleszno varta a babat, egy pedig a fejemnel allt es biztatott, tanacsokat adott. Nem volt semmifele beavatkozas, konyokles, vagas, semmi. Miutan megszuletett a babank, egybol magamhoz oleltem, a mellkasomon toltott minimum 40 percet. Ezutan az egyik szuleszno osszevarrt, mert picit repedtem, es ennyi. Elmentem letusolni es utana harmasban voltunk orakig a ferjemmel es a babaval. Mehettem volna haza aznap este, de en inkabb bent toltottem az ejszakat a biztonsag kedveert. Ha barmi gond adodott volna, kb 2 percen belul a mutobe toltak volna, ha az kell, vagy ha barmi gond can, akkor egybol lett volna, aki segit. Ez Angliaban volt egyebkent.

Nyilvanvalo, hogy az ilyen unassisted birth videok nem Magyarorszagon keszulnek. Rengetegen szulnek igy Angliaban is pl, meg nyugati orszagokban, ahol tok ingyen szulhetsz ugy, mint en, haboritatlanul, de megis biztonsagban. Ezert itelem el oket. Mert nekik megvan a lehetoseguk erre, vagy akar arra, hogy meg szabadabban szuljenek otthon egy darab szulesznovel, de nekik ez sem felel meg. Es en ezt nem ertem, hogy miert. En erre mondom, hogy felelotlenseg.

2016. okt. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Na igen utolsó,igazad van.

Csak nyilvàn ahhoz viszonyìtottunk amit itthon lehet, hiàba külföldi a videó.

2016. okt. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

3as es 5os vagyok megint.

Igen, epp ezert irtam, hogy azokban az orszagokban, ahol igy szulnek a nok, ott van nagyon hasonlo, csak sokkal biztonsagosabb modja is ennek.

Magyarorszagi szulessel nincs szemelyes talasztalatom, csak az otthoni baratnoim beszamoloja meg az itteni kommentek alapjan sejtem, hogy ott meg nincs lehetoseg ilyen szulesre a legtobb helyen, illetve ha van is, az biztosan nem ingyenes. Abban a varosban, ahol szulettem (megyeszekhely), mai napig protokoll a beontes, borotvalas, hanyattfekve es agyhozkotve vajudas es kitolas, gatmetszes, stb. Meg hogy utana egybol viszik el a gyereket es anyuka mar csak egy illatos kis csomagkent latja eloszor a babat. Es olyan lehetoseg sincs egyelore, -ingyen legalabbis- hogy anyuka es a baba egyutt legyenek vegig a korhazi ido alatt.

Szoval egyes helyeken tenyleg elegge el vannak maradva Magyarorszagon a korhazak, es ha a magyar nok szulnenek sorozatosan igy, azt talan meg valamennyire meg is tudnam erteni. De amennyire en tudom ez illegalis lenne Magyarorszagon.

2016. okt. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Három szülészettel van tapasztalatom, mindháromban van rooming-in rendszer, háborítatlan szülés, megválasztott pozítúra, gátvédelem, privát szülőszoba, de már ambulánsan is van lehetőség szülni néhol. Ami hiánycikk az egyikben, az a kád, és korábbi műhibaperek miatt a CTG-t nem engedik levenni, és nincs vízálló CTG, így nincs kádas vajúdás. Persze ez a főváros környéke, vidéken lehet más a helyzet. Állami kórházakról beszélek, nem a Maternityről vagy más magánkórházról. Ugyanezekben a szülőszobákban szülnek a fogadott orvosok nélküli anyák is, mivel nincs külön privát és nem privát szülőszoba.


Ami az ún. unassisted birth, az nagyon szép és jó addig, ameddig nincs baj. Ki nem szeretne ilyet? Az anyák és a babák 70-80%-a az elmúlt évszázadokban is ugyanígy estek át a szülésen, gyakran egyedül, segítség nélkül. Ma is születnek intézményen kívül babák, gondoljunk csak az anyósülésen szülésekre vagy az eltitkolt terhességekre. De pl. dédpapám háziorvos volt (az 1900-as évek elején ebbe beletartozott a szülészet is), számtalan problémamentes szülésnél segített, és sok szülést ügyes műfogásokkal megoldott. Ugyanakkor nem kevés babát és anyát el is veszített...


Nézzük csak meg a hazai otthonszülés mozgalmakat. Problémamentes szülésnél tökéletes. De saját maguk által közzétett statisztikákban is ott van, hogy 40-50 szülésből 6-7 kórházban végződik komplikációk miatt. Ez kevésnek tűnik, de valójában rengeteg! És itt problémamentes terhességekről beszélünk, nem terhességi toxémiáról, ikerterhességekről, idős első gyerekes anyákról.


Híve vagyok az emberi szülészeteknek, a szülőházak létrehozásának, de a szakember nélküli szülésnek nem. Legalább egy szakképzett bába legyen a helyszínen, elérhető mentővel, részletes terhességi és szülészeti anamnézissel...

2016. okt. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt valaki belekötne a hozzászólásomban, a privát szülőszoba az elsőnél azt jelenti, hogy nem paravánoznak vagy hasonló, hanem egy anyuka van egy szülőszobában. A nem létező "privát" szülőszobánál arra gondoltam, hogy külön fizetni kell érte, mert van az állami és a VIP szülőszoba.
2016. okt. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy otthon szül, szerintem nem gond, de az, hogy senki nincs vele, az szerintem is gáz, meg rémisztő mennyi ideig van kint csak a feje a babának, jó kéken és petyhüdten is születik és sokára sír fel. Én nagy természetesen szültem, főleg a másodikat így földön/szülőszéken, de a szülésznő ott fogta, igazította a babát, lelkesített, nem álltunk meg ennyi időre a fejénél, szép rózsaszín gyerekeim rögtön üvöltöttek is, ahogy kijöttek, meg hát ott ült az orvos is a sarokban, ha bármi van. Ez így egyedül tényleg ijesztő, attól féltem közben lekoppan a baba a padlóra.
2016. okt. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!